منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کنگره و وال استریت در بحبوحه زمستان کریپتوها از SEC می خواهند تا اقدام کند

کنگره و وال استریت در بحبوحه زمستان کریپتوها از SEC می خواهند تا اقدام کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تعداد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در حال افزایش است و همچنین میزان سرمایه گذاری آنها نیز افزایش می یابد. با این حال، در سرتاسر جهان، سرمایه گذاران کریپتو با ضرر بزرگی روبرو هستند. از سوی دیگر، کنگره ایالات متحده دست نخورده نخواهد ماند زیرا سرمایه گذاران کریپتو ایالات متحده به طور کامل نابود شده اند. سناتور الیزابت وارن (D-MA) از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می خواهد که اقدام کند. با این اوصاف، کنگره و وال استریت همچنان منتظر اقدامات بیشتر SEC در بحبوحه سقوط کریپتوکارنسی هستند.

کنگره و وال استریت از جنسلر می خواهند تا در مورد ارزهای دیجیتال اقدام کند

نه تنها اعضای کنگره گیج شده اند، بلکه تحلیلگران نیز درمورد اینکه چرا گری گنسلر، رئیس SEC تهاجمی تر از این رفتار نکرده است، گیج شده اند. در حالی که بازار بیت کوین تلاش می کند تا در بازار نزولی کنونی به پایین ترین سطح خود دست یابد، شاخص ترس و طمع به طور مداوم حول سطوح ترس شدید حرکت می کند. 72 روز است که شاخص در احساسات منفی استثنایی گیر کرده است.

در 5 ماه مه، بازار ارزهای دیجیتال یک تغییر چشمگیر در احساسات ایجاد کرد. بیت کوین حمایت خود را در 38000 دلار از دست داد و در آن زمان به زیر خط حمایت صعودی شکست. در 12 مه به 25228 دلار سقوط کرد که طی آن یک تثبیت بالاتر از خط حمایت بعدی را تشکیل داد.

با این حال، کنترل خود را نیز از دست داد و باعث شد که قیمت در ژوئن سقوط کند. پایین ترین سطح فعلی 17,567 دلار در 18 ژوئن ایجاد شد. پس از احیای مجدد خط حمایت صعودی از آن زمان، تثبیت دیگری در حال وقوع است.

کنگره باید اقدام کند، اما SEC موظف است از اختیارات خود برای قرار دادن نرده‌های محافظ و سرکوب بازیگران رمزارز که قوانین را نقض می‌کنند استفاده کند. من زنگ خطر را برای ارزهای دیجیتال به صدا در آورده ام و نیاز به قوانین قوی تر برای محافظت از مصرف کنندگان و ثبات مالی دارم. […] بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری توانسته‌اند از مشتریان کلاه‌برداری کنند و سرمایه‌گذاران عادی را رها کنند تا کیف را در دست داشته باشند، در حالی که خودی‌ها با پول‌هایشان پول‌هایشان را ترک می‌کنند.

سناتور الیزابت وارن

به گفته Jaret Seiburg، تحلیلگر Cowen، Gensler فرصت کوتاهی برای عمل کردن دارد. در غیر این صورت، کنگره و وال استریت پیش‌بینی می‌کنند که مترقی‌ها و محافظه‌کاران او را مسئول این موضوع می‌دانند که چرا سرمایه‌گذاران عادی پول خود را در ارزهای دیجیتال از دست داده‌اند.

کنگره و وال استریت از SEC خواستند تا در بحبوحه زمستان کریپتو 1 اقدام کند
گری جنسلر، رئیس SEC

به گفته یکی از لابی‌گران بخش کریپتو، اقدامات اجرایی بیشتری توسط کنگره پیش‌بینی می‌شود، به طوری که تعداد قابل‌توجهی از صنعت کریپتو به دلیل ترس از فعال بودن می‌ترسند با SEC صحبت کنند.

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در حال دریافتند که در صورت ناپدید شدن وجوه آنها در یک پلت فرم ناموفق ارزهای دیجیتال، هیچ شبکه امنیتی دولتی برای دستگیری آنها وجود ندارد. بانک های بزرگ، کنگره، و قانونگذاران واشنگتن دی سی، می خواهند روایت پیرامون این موضوع را تغییر دهند.

مشتریان شبکه سلسیوس و وویجر، دو وام دهنده ارزهای دیجیتال، پول و دسترسی به حساب های خود را پس از سقوط هر دو شرکت در پی سقوط بازار کریپتو از دست داده اند. پس از نکول وام توسط صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital در ماه گذشته، Voyager در این ماه درخواست حمایت از ورشکستگی داد. روز جمعه، سلسیوس نیز برای حمایت از ورشکستگی درخواست داد.

آیا SEC برای قوانین مبهم در صنعت کریپتو مقصر است؟

به عنوان مدیر مالی شرکت SEC از سال 2021، Gensler تا حد زیادی مایل به پیشنهاد قوانینی برای تنظیم ارزهای دیجیتال یا استفاده از قوانین موجود در اوراق بهادار نبوده است. و این پس از آن است که Gensler مکرراً اعلام کرد که تقریباً تمام توکن‌های ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند و پلتفرم‌هایی که این دارایی‌ها را معامله می‌کنند صرافی هستند.

وقت عمل است. وضعیت در حال رسیدن به نقطه بحرانی است و کنگره دیگر آن را تحمل نخواهد کرد. از سوی دیگر، Gensler به اقدامات اجرایی توسط SEC علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال که مقررات اوراق بهادار مانند BlockFi را زیر پا گذاشته‌اند، اشاره می‌کند.

در همین حال، در اروپا، تنظیم کننده ها بر روی یک سیستم جدید برای محافظت از سرمایه گذاران و مصرف کنندگان در برابر تقلب به توافق رسیده اند. به گفته وکلا و مفسران کنگره، SEC منتظر نتیجه شکایت ریپل است، که سابقه ای برای مقررات ارزهای دیجیتال ایجاد می کند و در عین حال مهمات بیشتری را برای تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار به آژانس ارائه می دهد.

از سوی دیگر، تحلیلگران دیگر بر این باورند که SEC به روشی معقول و معقول از سوء استفاده از ارزهای دیجیتال تحت نظر Gensler جلوگیری کرده است. تحلیلگران مطمئن نیستند که SEC در هنگام بستن پلتفرم‌های تقلبی وام‌دهی کریپتو چقدر بر آنها کنترل دارد.

گفته می شود که CFTC و رئیس SEC Gensler در توسعه یک چارچوب نظارتی واحد برای ارزهای دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند. بر اساس گزارش‌ها، این کتاب قوانین اجرای یکسانی را در مورد اینکه آیا یک ارز رمزنگاری شده به عنوان یک کالا یا امنیت تلقی می‌شود، امکان‌پذیر می‌سازد.

کنگره و وال استریت از SEC می‌خواهند در بحبوحه زمستان کریپتو 2 اقدام کند
سناتور آمریکایی کرستین گیلیبراند

اعضای کنگره از هر دو مجلس و سنا پیشنهادهای متعددی ارائه کرده اند. در اواخر بهار، سناتورهای سینتیا لومیس (R، WY) و کرستین گیلیبراند (D، NY) از لایحه گسترده ای رونمایی کردند. با این حال، با توجه به چالش های قانونی بیشتر، این قانون به احتمال زیاد برای تصویب باید به قطعات تقسیم شود.

آشفتگی اخیر در کریپتو یک مثال واضح از این است که چرا کنگره و تنظیم‌کننده‌های مالی باید با هم متحد شوند تا یک چارچوب نظارتی قوی برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کنند که از مصرف‌کنندگان محافظت می‌کند و برای سرمایه‌گذاران شفافیت ایجاد می‌کند.

سناتور باب منندز (D-NJ)

با توجه به مدت زمانی که معمولاً برای تصویب قانون توسط کنگره طول می‌کشد، SEC می‌تواند سریع‌تر از کنگره با قدرت نمایندگی خود برای محافظت از سرمایه‌گذارانی که از اختیارات خود در مورد قوانین کریپتو استفاده می‌کنند، عمل کند.

کنگره آماده عمل در مورد قوانین رمزارز نیست. در غیاب بحران، به سختی می توان شاهد تصویب لایحه مقررات مربوط به کریپتو تا بهار 2024 توسط کنگره بود. و احتمالاً به جای کمتر، زمان بیشتری می برد.

جارت سیبورگ