منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمیته طلبکاران بدون وثیقه پیدایش ورشکسته تشکیل شد

کمیته طلبکاران بدون وثیقه پیدایش ورشکسته تشکیل شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق پرونده های دادگاه در 4 فوریه، در رویدادهای اخیر، کمیته ای هفت نفره برای نمایندگی از منافع طلبکاران بدون وثیقه در پرونده ورشکستگی جنسیس گلوبال منصوب شده است.

کمیته نقش مهمی در روند رسیدگی به ورشکستگی، نمایندگی طلبکاران در دادگاه، داشتن حق مشورت قبل از تصمیم گیری های اساسی و مشارکت در طرح ساماندهی خواهد داشت.

بازیگران اصلی کریپتو در میان اعضای کمیته

هفت عضو کمیته از فهرست بیست نفر از بزرگترین طلبکاران بدون وثیقه انتخاب می شوند. در میان آنها میرانا Asset Management – بازوی صرافی ارز دیجیتال Bybit، SOF International، Digital Finance Group، و صرافی ارز دیجیتال Bitvavo، به همراه سه طلبکار فردی، آملیا آلوارز، ریچارد وستون، و تدی آندره آمادئو گوریس، شامل می شوند.

Bitvavo یکی از بزرگترین طلبکاران با بیش از 290 میلیون دلار در معرض، در کنار ادعاهای 150 میلیون دلاری از Mirana و 37 میلیون دلاری از Digital Finance Group است.

انتصاب این کمیته توسط ویلیام هرینگتون، نماینده امین ایالات متحده – یک سازمان شعبه اجرایی در وزارت دادگستری که مسئول نظارت بر پرونده های ورشکستگی است، انجام شد.

به یاد بیاورید که جنسیس گلوبال هولدکو و زیرمجموعه های تجاری وام دهی آن، جنسیس گلوبال کپیتال و جنسیس آسیا پاسیفیک – که مجموعاً به نام جنسیس کپیتال شناخته می شوند، در 19 ژانویه با استناد به بدهی های تا 10 میلیارد دلار، اعلام ورشکستگی کردند.

دو ماه پس از افشای مسائل نقدینگی به دلیل سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX، شرکت‌ها به دنبال تسکین در فصل 11 بودند. برداشت ها از پلتفرم Genesis Global Capital از 16 نوامبر 2022 به حالت تعلیق درآمده است.

شرکت مادر جنسیس شکایت کرد

علاوه بر روند ورشکستگی، در 24 ژانویه، گروهی از طلبکاران با ادعای نقض قوانین اوراق بهادار فدرال، شکایت دسته جمعی اوراق بهادار را علیه گروه ارز دیجیتال (DCG) شرکت مادر جنسیس (DCG) و موسس و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، تنظیم کردند.

این دادخواست ادعا می کند که جنسیس از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و موجود با اظهارات نادرست و گمراه کننده، مرتکب کلاهبرداری از اوراق بهادار شده است. DCG علناً ادعا کرده است که مطلقاً هیچ ارتباطی با ورشکستگی جنسیس ندارد.

علاوه بر این، جمینی در تلاش است تا وجوه خود را پس از غافلگیر شدن Genesis توسط سقوط شرکت رمزنگاری FTX Sam Bankman-Fried یک ماه پس از وقوع آن، بازیابی کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) چند هفته پیش اتهاماتی را علیه هر دو شرکت ارزهای دیجیتال مطرح کرد و ادعا کرد که این شرکت ها اوراق بهادار ثبت نشده را در ارتباط با یک محصول پربازده که به سپرده گذاران عرضه شده است، فروخته اند.

طبق گزارش SEC، وام دهنده ارز دیجیتال متعلق به مشتریان Gemini را قرض داد و درصدی از سود را به جمینی پس داد. جمینی سپس هزینه نمایندگی را کسر کرد که اغلب بیش از 4٪ بود و سود باقیمانده را بین کاربرانش تقسیم کرد.

SEC گفت که محصولی که توسط جنسیس ارائه می شود باید به عنوان یک پیشنهاد امنیتی ثبت می شد. مقامات SEC گفتند که برنامه Gemini Earn که توسط عملیات وام دهی جنسیس تامین مالی می شد، الزامات تعریف SEC را برآورده می کرد زیرا شامل یک قرارداد سرمایه گذاری و یک یادداشت بود.

این دو ویژگی توسط SEC در هنگام تعیین اینکه آیا یک پیشنهاد یک اوراق بهادار است یا خیر، در نظر گرفته می شود.