منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمک به ریکاردو اسپانی چون دادگاه آفریقای جنوبی او را به قید وثیقه آزاد می کند

کمک به ریکاردو اسپانی چون دادگاه آفریقای جنوبی او را به قید وثیقه آزاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دادگاه منطقه ای آفریقای جنوبی قرار است ریکاردو اسپانی، توسعه دهنده سابق مونرو را از بازداشت آزاد کند. او بلافاصله پس از فرود در فرودگاه بین المللی OR Tambo دستگیر و بعداً بازداشت شد. با این حال، قاضی دادگاه به اتهام کلاهبرداری به آزادی او متوسل شد. حکم آزادی توسعه دهنده پیشین مونرو تنها چند روز پس از دستگیری او صادر شد.

چندی پیش، این توسعه‌دهنده رمزارز – که در رسانه‌های اجتماعی با نام Fluffypony شناخته می‌شود، در یک کنفرانس بیت‌کوین در میامی با شخصیت اجتماعی آمریکایی پاریس هیلتون عکس‌های اینستاگرامی می‌گرفت. او به دادگاه فاش کرد که با کمال میل به آفریقای جنوبی بازگشته و مدعی شد که خطری برای پرواز نیست.

این اولین باری نیست که سازمان های مجری قانون ریکاردو اسپانی را دستگیر می کنند. خیر، در 21 ژوئیه 2021، او توسط مأموران اجرای قانون ایالات متحده در نشویل، تنسی دستگیر شد. این دستگیری به او نسبت داده می شود که دولت آفریقای جنوبی را تحریک کرده است. در نتیجه، او در بازداشت ایالات متحده نگه داشته شد و در انتظار تکمیل روند استرداد، که منجر به انتقال او به سیستم قضایی آفریقای جنوبی می شد.

با این حال، روند استرداد با مشکلاتی روبرو شد. در چندین نوبت، او (ریکاردو اسپانی) در برابر استرداد خود به آفریقای جنوبی مقاومت کرد. با این حال، پس از یک درخواست طولانی استرداد، Alistair E. Newbernon، یک قاضی قاضی ایالات متحده، تصمیم به انتقال Spagni از ایالات متحده به آفریقای جنوبی را صادر کرد. این اتفاق در 30 ژوئن رخ داد. این روند طبق برنامه پیش رفت و در 11 ژوئیه، ریکاردو اسپانی به آفریقای جنوبی رسید، جایی که ماموران اجرای قانون آفریقای جنوبی بلافاصله او را دستگیر کردند.

سخنگوی دادستانی کشور گفت:

Spagni در تلاش های خود برای مقاومت در برابر استرداد خود، درخواست های ناموفق مختلفی را در (دادگاه عالی کیپ غربی) راه اندازی کرد. او از حقوق خود چشم پوشی کرد و موافقت کرد که در آستانه جلسه استرداد خود در ایالات متحده آمریکا که برای 25 می 2022 برنامه ریزی شده بود، با مقامات همکاری کند.

اریک نتابازالیلا

عدم حضور Spagni در جلسات دادگاه توضیح داده شد

به گفته تحلیلگران، ریکاردو اسپانی در چندین جلسه دادگاه شرکت نکرده بود. در ابتدا، او ادعا کرده بود که از ترس ابتلا به کووید-19 در جلسات دادگاه برنامه ریزی شده شرکت نکرده است. این ادعا زمانی مطرح شد که تیم دادستانی آفریقای جنوبی درباره آزادی او از بازداشت در انتظار محاکمه بحث کردند. استیون پریچارد، افسر تحقیقی که پرونده ریکاردو را به او محول کرد، استدلال کرد که ریکاردو به دلیل بهانه‌گیری ضعیفش برای شرکت نکردن در جلسات دادگاه، برای اعطای وثیقه مناسب نیست. او بعداً سوگندنامه امضا شده خود را برای حمایت از تصمیم خود ارائه کرد. این سوگندنامه همچنین نشان می‌دهد که چرا او با کمک اخطار آزاد شده است.

اسپاگنی در دفاع از خود اظهار داشت که عدم حضور در جلسات تعیین شده دادگاه تقصیر او نبوده است. او استدلال کرد که با تصمیم آمریکا برای استرداد او از بازداشت آمریکا به آفریقای جنوبی مخالف است. وی ادامه داد که با کمال میل به آفریقای جنوبی باز می گردد، مشروط بر اینکه طبق توافق اولیه با اخطار آزاد شود. با این حال، دولت این کمک مالی را لغو کرده بود، بنابراین او در برابر استرداد مقاومت کرد. او توضیحات خود را بر اساس سوگندنامه خود قرار داد. تیم دادستانی دادگاه بعداً تصمیم گرفت اسپانی را به قید وثیقه آزاد کند. او قرار است در 19 جولای برای محاکمه اش در دادگاه حاضر شود.

مورد کووید-19 اسپاگنی

استیون پریچارد در تلاشی برای جلوگیری از تصمیم دادگاه مبنی بر آزادی اسپانی به قید وثیقه، ادعا کرد که اسپانی در زمان اقامت در میامی از اقدامات کنترل کووید-19 پیروی نکرده است. در 4 و 5 ژوئن 2021، او در کنوانسیون بیت کوین در کنار پاریس هیلتون و دیگر افراد مشهور جهان حضور داشت. جلسه به شدت شلوغ بود، با این حال اسپاگنی ماسک نداشت. وی این ادعا را از سوگندنامه ای که به تیم دادسرا ارائه کرده بود استناد کرد. این پس از آن صورت می گیرد که اسپانی اظهار داشت که در جلسه دادگاه شرکت نکرده است زیرا می ترسد به کووید 19 مبتلا شود.