منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کلیمن با لباس 11.4 میلیارد دلاری بیت کوین با رایت مبارزه می کند

کلیمن با لباس 11.4 میلیارد دلاری بیت کوین با رایت مبارزه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • املاک کلیمن به دنبال تسویه حساب 11.4 میلیارد دلاری از کریگ رایت است.
  • بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری مشتاقانه منتظرند ببینند آیا می توان ساتوشی ناکاموتو مشهور را به رایت داد.

نبرد دادگاهی مورد انتظار کلیمن و رایت در اول نوامبر از سر گرفته خواهد شد. پس از سال‌ها مشورت، هیئت منصفه تصمیم دارد تا ارتباط دیو کلیمن و کریگ رایت را کشف کند.

رایت، متهم، با ایرا، برادر دوست فقید خود، درگیر نبرد خواهد شد. دیو کلیمن در سال 2013 به عفونت استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) تسلیم شد.

بیش از سه سال پیش، املاک کلیمن رایت را به دلیل اجرای استراتژی علیه دارایی‌هایش مقصر دانست. به گفته شاکی، رایت به طور نادرست چندین توکن بیت کوین به دست آورده است. علاوه بر این، او حقوق خود را برای مالکیت معنوی خاص مرتبط با فناوری BTC گرفت.

اکنون پس از چندین سال تامل، مراحل قانونی به زودی در فلوریدا آغاز خواهد شد. قاضی فدرال بث بلوم به این پرونده رسیدگی خواهد کرد تا حقیقت نظریه های مطرح شده را مشخص کند. او همچنین باید اعتبار کریپتوهای نگهداری شده در تراست و اینکه کدام طرف ممکن است به چه کسی بدهکار باشد را ارزیابی کند.

عدالت برای دیوید کلیمن

املاک کلیمان به دنبال تسویه حساب نزدیک به 12 میلیارد دلار است. علاوه بر این، از رایت می خواهد که مالکیت معنوی (IP) یا ارزش بازار منصفانه آن را برگرداند.

برخی از مدافعان Bitcoinsv و حامیان رایت معتقدند که این محاکمه در نهایت ثابت می کند که او ساتوشی ناکاموتو است و وایت پیپر بیت کوین را تالیف کرده است. با این حال، افراد دیگر فکر می کنند با نادرست دانستن نظریه های او حقیقت آشکار خواهد شد.

کلیمن قبل از اینکه خودش را مرخص کند مدتها در بیمارستان اداره سربازان بستری بود. او به درخواست پزشکان مبنی بر ماندن در بیمارستان توجهی نکرد. به نظر می‌رسید که او ناامید شده بود و به یکی از دوستانش گفت که پزشکانش می‌توانند «به خودشون بروند». اما چندی بعد در خانه اش درگذشت.

پس از مرگش، رایت به دوستان و خانواده دیو از رابطه و سرمایه گذاری آنها گفت. برادر دیو، آیرا، می‌دانست که این پروژه‌ها شامل استخراج مشترک بیت کوین می‌شود.

این سرمایه‌گذاری منجر به یک کش 1.1 میلیون بیت کوین تقسیم نشده (در حال حاضر حدود 70 میلیارد دلار آمریکا) شد.

دعوی حقوقی توجه جریان اصلی را جلب می کند

این پرونده یکی از قابل توجه ترین پرونده های قضایی تاریخ است. این یک پرونده میلیارد دلاری است که در بین تحقیقات اسنادی دادگاه در فلوریدا رتبه بالایی دارد.

علاوه بر این، این مورد توجه قابل توجهی را در حوزه کریپتو به خود جلب کرده است. این نبرد کلیدهای کشف رازهای پشت اختراع BTC را در اختیار دارد. کالوین آیر، میلیاردر کانادایی، هفته گذشته در توییتر نوشت که “این آزمایش آنقدر چیزهای زیادی را نشان می دهد که مردم فکر می کنند در مورد بیت کوین می دانند.”

رایت و کلیمن اولین بار در اوایل سال 2000 همدیگر را ملاقات کردند. این دو به سرعت با هم پیوند خوردند زیرا علایق مشترکی در فناوری داشتند. هر دوی آنها به رمزنگاری و امنیت سایبری علاقه داشتند.

رایت علیرغم تفاوت‌هایشان اعتراف می‌کند که متن اصلی کاغذ سفید او از مهارت‌های خارق‌العاده دیو به دست آمده است.

رایت اشاره می کند که دوستش به جزئیات علاقه مند بود و به سرعت همه چیز را درک می کرد. او به شوخی گفت که دیو “می تواند مسیر خود را مستقیماً به جهنم و بازگشت تغییر دهد.” رایت همچنین فاش کرد که هم او و هم دیو مسئول دو حساب ایمیل ساتوشی بودند. آنها وظیفه اظهار نظر عمومی در مورد حساب ها را داشتند.