منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کلاهبرداری های رمزنگاری شده استرالیایی ها را در نیمه اول سال 2021 25 میلیون دلار از دست می دهند

کلاهبرداری های رمزنگاری شده استرالیایی ها را در نیمه اول سال 2021 25 میلیون دلار از دست می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • استرالیایی ها در حال حاضر 25 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های رمزنگاری شده در سال 2021 ضرر کرده اند.
  • ACCC به ساکنان هشدار می دهد که مراقب کلاهبرداری های مخفیانه به عنوان سرمایه گذاری باشند.
  • پرستار جان خود را در مقابل کلاهبرداری بیت کوین در استرالیا از دست می دهد.

گفته می شود در نیمه اول سال 2021 ، استرالیایی ها 25 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های رمزنگاری شده از دست داده اند ، که کلاهبرداری بیت کوین بیشترین کلاهبرداری را تشکیل می دهد.

گفته می شود استرالیا همچنین بیشترین تعداد کلاهبرداری رمزنگاری را در نیمه اول سال تجربه کرده است زیرا ساکنان به انواع مختلف کلاهبرداری (هدیه ، پونزی ، سرمایه گذاری رمزنگاری و غیره) روی آورده اند.

کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا (ACCC) گزارش داد که کلاهبرداری های سرمایه گذاری به طور کلی در این کشور به حدی رسیده است که قبلاً مشاهده نشده و نیمی از موارد مربوط به کلاهبرداری های رمزنگاری شده است.

دلیا ریکارد ، نایب رئیس ACCC ، فاش کرد که ساکنان این کشور خسارات زیادی را متحمل شده اند و خاطرنشان کرد که بیت کوین بیشترین پول از دست رفته را به خود اختصاص داده است.

“بیش از نیمی از 70 میلیون دلار ضرر به ارزهای رمزنگاری شده ، به ویژه از طریق بیت کوین ، و کلاهبرداری های رمزنگاری شده نیز متداول ترین نوع کلاهبرداری سرمایه گذاری با 2240 گزارش بود.”

ACCC خاطرنشان کرد که استرالیایی ها از طریق وعده های سود بالا و ریسک سرمایه گذاری صفر متقلب شدند. به گفته وی ، سرمایه گذاری هایی که نوید بازدهی بالایی می دهند ، باید توجه سرمایه گذاران را جلب کنند نه اینکه آنها را ملزم به پیوستن کنند.

“مراقب فرصت های سرمایه گذاری با ریسک کم و بازده بالا باشید. اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر برسد ، احتمالاً چنین است. “

کلاهبرداری رمزنگاری دردناک: پرستار استرالیایی پس اندازهای جان خود را از دست داد

یکی از بسیاری از کلاهبرداری های رمزنگاری شده که در گزارش ACCC ثبت شده است ، راندا ، پرستار استرالیایی است که پس از جذب سرمایه گذاری جعلی در بیت کوین ، تمام پس انداز خود را فریب داد.

این فرصت یک تایید جعلی از سلبریتی ها داشت و او فکر می کرد این پیشنهاد برایش ناشناخته جذاب است. او 350 دلار سرمایه گذاری کرد و در ابتدا بازدهی مثبتی داشت و از ارتباط خوبی با افراد پشت این کلاهبرداری برخوردار بود.

او به دنبال سود بیشتر بود و پول بیشتری را به سرمایه گذاری اختصاص داد. متأسفانه ، پس از مدتی ، او متوجه شد صدها هزار دلار مفقود شده است.

مقامات در تلاش برای پیدا کردن کلاهبرداران و کمک به قربانی برای بازگرداندن پول خود هستند ، اما عملیات شکست خورده است.