منو سایت

کلاهبرداری “قصابی خوک” چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک کلاهبرداری رمزنگاری قدیمی یک نام جدید دارد و میلیون‌ها دلار برای سرمایه‌گذاران هزینه دارد. «قصابی خوک» اقتصاد کریپتو را با مشکل مواجه کرده است. این کلاهبرداری اخیر کریپتو بر ضرورت آگاهی از کلاهبرداری تاکید کرده است. به طور خلاصه، قصابی خوک دارای یک پیچ و تاب جدید هوشمند است که کلاهبرداری عاشقانه و کلاهبرداری سرمایه گذاری را در هم می آمیزد.

کلاهبرداری قصاب خوک: چگونه کار می کند

کلاهبرداری های قصابی خوک در جنوب شرقی آسیا آغاز شد و از آن زمان در سراسر جهان گسترش یافته است. این طرح بیشتر توسط گروهی از کلاهبرداران رمزنگاری انجام می شود که برنامه های دوستیابی و سایت های رسانه های اجتماعی را برای قربانیان استخراج می کنند. آیا با Tinder Swindler اصلی نتفلیکس آشنایی دارید؟ این مستند با قصابی خوک قابل مقایسه است اما دارای پایه ای مبتنی بر رمزارز است.

قصاب خوک مستلزم ایجاد یک کلاهبردار برای تماس با قربانیان احتمالی است، معمولاً از طریق رسانه های اجتماعی، WhatsApp، Tinder، سایر سایت های دوستیابی یا پیامک های تصادفی. این کلاهبرداران سپس به عنوان یک شماره اشتباه یا یک دوست قدیمی ظاهر می شوند. هدف ایجاد یک گفتگوی دوستانه با قربانی برای تبدیل شدن به “رفیق جدید” یا “عاشق” اوست.

آشنای جدید بهانه هایی برای طولانی کردن مکالمه ایجاد می کند و در نتیجه تماس های تلفنی زیادی ایجاد می شود. آنها یک رابطه تدریجی را پرورش می دهند تا خود را در برنامه روزانه قربانی ادغام کنند. در حین ایجاد اعتماد با قربانی، آنها به تدریج مفهوم سرمایه گذاری در یک تجارت با استفاده از رمزنگاری را ارائه می دهند.

دوست خزدار به جای اینکه مستقیماً به دنبال پول باشد، از متقاعد کردن استفاده می کند، زیرا آنها می دانند که افراد باهوش هستند و اگر غریبه ای به آنها مراجعه کند، کلاهبرداری را تشخیص می دهند. قربانی به تدریج به یک مکالمه بی ضرر در مورد سرمایه گذاری ها و سودهای رمزنگاری به نظر می رسد. در واقع، آنها فریب داده می شوند تا سرمایه گذاری کنند.

این استراتژی به ویژه از آنجایی که کلاهبردار در طول زمان اعتماد قربانی را به دست می آورد، مؤثر است. پس از ایجاد این سطح از اطمینان، کلاهبرداران بر قربانیان خود فشار می آورند تا وجوه بیشتری را در سایت های سرمایه گذاری تقلبی واریز کنند.

قربانی در ابتدا وسوسه می شود که مبالغ کمی را سرمایه گذاری کند و کلاهبردار حداقل بازدهی را در سرمایه گذاری ارائه می دهد. آنها حتی ممکن است به قربانی اجازه دهند چند بار پول برداشت کند تا او را متقاعد کند که این فرآیند معتبر است.

قربانی سپس فریب داده می شود تا مبالغ بالاتری، اغلب صدها هزار دلار، در سایت کلاهبرداری سرمایه گذاری کند. هنگامی که قربانی وجوه خود را به برنامه سرمایه گذاری ساختگی منتقل می کند، کلاهبردار با تمام وجوه ناپدید می شود و در نتیجه ضررهای مالی شدیدی به بار می آورد.

در حالی که عاشقانه یک رویکرد رایج در قصابی خوک است، کلاهبرداران همچنین می توانند اشکال دیگری از روابط شخصی یا حرفه ای ایجاد کنند. آنها متخصصانی هستند که آموزش دیده اند تا بر قربانیان خود تأثیر بگذارند، و این امر باعث می شود که کسی درگیر این کلاهبرداری شود.

5 نکته برای تشخیص و اجتناب از قصابی خوک

متأسفانه، قصابی خوک در حال افزایش است. بر اساس گزارش مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI، در سال 2021، 429 میلیون دلار به دلیل انواع کلاهبرداری از دست رفته است. در اینجا چند نکته و علائم هشدار وجود دارد:

  1. مراقب پیام‌های متنی یا ایمیل‌های افراد غریبه باشید که شما را در گفتگوهای مکرر درگیر می‌کنند. کشف شده است که ارتباط مکرر باعث افزایش درگیری عاطفی می شود. برای صرفه جویی در هزینه و دردسرهای ناشی از آن در مراحل اولیه آن را متوقف کنید.
  2. آیا شخصی که با او در ارتباط هستید تمایلی به صحبت با تلفن ندارد؟ کلاهبرداران از ارتباطات صوتی و تصویری اجتناب می کنند. آنها ادعا خواهند کرد که زبان انگلیسی آنها کافی نیست و ممکن است برای توجیه امتناع خود از چت تصویری، داستان هایی بسازند. اگر اینطور است، از منطقه دوری کنید!
  3. علاوه بر این، مکالمات قصابی خوک ها به سرعت بر سرمایه گذاری هایی متمرکز می شود که بازدهی بزرگی را برای فردی که با آنها در تعامل هستند ایجاد می کند. کلاهبردار همچنین ممکن است در مورد بسیاری از املاک یا سایر نمادهای وضعیت، مانند اتومبیل های لوکس، تعطیلات مجلل، یا کارمندان استخدام شده، مانند راننده یا دستیار شخصی، لاف بزند. شما برای کلاهبرداری آراسته می شوید. گول نخورید
  4. مکالمه عشوه آمیز است و طرف مقابل شما را تحسین می کند، مخصوصاً در هنگام بحث درباره سرمایه گذاری. بازخورد مثبت بیش از حد سمی است. بخشی از شما تمایل دارد که آن را بارها و بارها بشنوند، اما باید از این مسیر اجتناب کنید. به آن پایان دهید تا از دردسر نجات پیدا کنید.
  5. اغلب اوقات، کلاهبردار توجه شما را به جایزه معطوف می کند. یادآوری به قربانیان بالقوه چه کاری می توانند با بردها انجام دهند و چگونه می توانند زندگی خود را بهبود بخشند، یک استراتژی کلاهبرداری شناخته شده است. همیشه به خاطر داشته باشید که “آهسته ترین راه برای رسیدن به اوج است.” مراقب طرح های رمزنگاری سریع پولدار شدن باشید.

کلاهبرداری های قصابی خوک بسیار مبتکرانه هستند و تکنیک هایی را از دیگر انواع کلاهبرداری ها ادغام می کنند. کلاهبردار به جای پایبندی دقیق به فیلمنامه، کلاهبرداری را بر اساس پاسخ و میزان درگیری قربانی تطبیق می دهد.

برداشت نهایی

مصرف کنندگان باید همیشه از کلاهبرداری ها آگاه و مراقب باشند، به خصوص زمانی که محصولات مالی جدید مانند بیت کوین و آلت کوین ها محبوبیت پیدا می کنند. مانند هر تصمیم بزرگ مالی، افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند باید یک مطالعه گسترده انجام دهند.

ring علاوه بر این، از افراد یا سازمان‌هایی که از قبل تقاضای پرداخت به صورت رمزنگاری می‌کنند اجتناب کنید. نسبت به وعده های سود بالا و سریع شک داشته باشید و از ترکیب قرار آنلاین با مشاوره سرمایه گذاری خودداری کنید. علاوه بر این، باید مراقب بازده سرمایه گذاری بیش از حد متوسط ​​باشید.