منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کلاهبرداری بیت کوین: پلیس تحقیقات جدیدی را در مورد سریکریشنا رامش آغاز کرد

کلاهبرداری بیت کوین: پلیس تحقیقات جدیدی را در مورد سریکریشنا رامش آغاز کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

• سریکریشنا رامش به دلیل مسئولیت فروش مواد مخدر در وب تاریک دستگیر شد.
• رامش از داده های رمزگذاری شده برای انجام کلاهبرداری بیت کوین استفاده کرد.

تقریباً یک سال از دستگیری پلیس سریکریشنا رامش، با نام مستعار «سریکی»، یک هکر بنگالور می گذرد. امروز تحقیقات جدید در مورد حملات به یکی از مهم ترین پلتفرم های رمزنگاری در کشور آغاز می شود. در سال 2016، Bitfinex در یکی از بزرگترین کلاهبرداری های بیت کوین گرفتار شد.

امروز اتهامات جدیدی در مورد کلاهبرداری بیت کوین آشکار می شود، به همین دلیل است که دولت دوباره پرونده را باز کرده است. پلیس سریکریشنا را دستگیر کرد زیرا او نیز درگیر فروش مواد مخدر در وب تاریک بود. مرد جوانی که اطلاعات زیادی در مورد فناوری، کامپیوتر و هک دارد.

اطلاعات جدیدی در مورد کلاهبرداری بیت کوین سریکریشنا منتشر شد

کلاهبرداری بیت کوین

سریکریشنا رامش جزئیات بیشتری درباره نحوه حمله به پلتفرم‌های مختلف ارزهای دیجیتال فاش کرد. او از داده های رمزگذاری شده برای درخواست پیش پرداخت از مالکان برای رفع انسداد سایت ها و حمله به آنها استفاده کرد. او همچنین اظهار داشت که پورتال های دولتی مانند کارناتاکا و بسیاری دیگر از پلتفرم های بیت کوین را هک کرده است.

در آن سال، سریکریشنا رامش بیش از 120000 بیت کوین را سرقت کرد که 72 میلیون دلار از پلتفرم Bitfinex بود. در 2 آگوست 2016، هکرها سیستم امنیتی پلتفرم های مختلف را نقض کردند. او بیش از 2070 تراکنش انجام داد و هیچ کدام از سوی مالکان مجاز نبودند، بنابراین بر پلتفرم ها تأثیر گذاشت.

پس از این اتفاق ناخوشایند، پلتفرم Bitfinex بیانیه ای در مورد هک منتشر کرد. این پلتفرم تدابیر امنیتی خود را بازسازی کرد تا دیگر این اتفاق نیفتد. این شرکت همچنین اعلام کرد که اگر کسی اطلاعاتی در مورد آنچه اتفاق افتاده است، 5 درصد پاداش ارائه خواهد کرد.

تلاش پلیس برای کلاهبرداری بیت کوین

پلیس در سال 2020 نیز اعلام کرد که 9 کرور سریکریشنا رامش را رهگیری کرده است. اما زمانی که پلیس شواهدی را در دادگاه علیه سریکریشنا ارائه کرد، در برگه اتهام به بیت کوین اشاره ای نشد. بازرسان و پلیس CCB یک حساب بیت کوین برای انتقال آنها ایجاد کردند و سپس آن را به عنوان مدرک به دادگاه ارائه کردند.

در ژانویه 2021، سریکریشنا رامش توسط CCB به قید وثیقه آزاد شد در حالی که بازرسان شواهد بیشتری در مورد کلاهبرداری بیت کوین پیدا کردند. روز دوشنبه مجدداً به دلیل مصرف مواد مخدر دستگیر شد و در حال حاضر تحت تحقیقات بیشتر قرار دارد.