منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کلاهبرداران رمزپایه پس از سرقت 1.4 میلیون دلار در هنگ کنگ دستگیر شدند

کلاهبرداران رمزپایه پس از سرقت 1.4 میلیون دلار در هنگ کنگ دستگیر شدند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • پلیس 19 کلاهبردار رمزنگاری را در هنگ کنگ دستگیر کرد.
  • کلاهبرداران مردم را در تایوان ، انگلستان ، سنگاپور و جاهای دیگر فریب دادند.
  • نگران جامعه کریپتو با افزایش جرایم رمزنگاری شده است.

19 کلاهبردار کریپتو که حدود 1.4 میلیون دلار از 100 قربانی کلاهبرداری رمزنگاری شده در سراسر جهان سرقت کرده اند ، توسط پلیس هنگ کنگ دستگیر شده اند.

پلیس روز جمعه دستگیری را اعلام کرد و خاطرنشان کرد که در ارتباط با این پرونده 9 کامپیوتر ، 128 تلفن هوشمند ، پول نقد به ارزش 179،600 دلار ، 6،400 دلار ارز رمزنگاری شده و یک خودروی اسپرت توقیف شد.

کلاهبرداران رمزنگاری شده مردم را در سراسر تایوان ، سرزمین اصلی چین ، انگلستان و هنگ کنگ متهم کردند. به گفته پلیس ، یک قربانی تا 97.500 دلار از دست داد ، که یکی از بزرگترین خسارات فردی در یک مورد است.

چگونه کلاهبرداران مشکوک افراد را متقلب کردند

به گفته پلیس ، 11 مرد و 8 زن از گروه های سنی 18 تا 31 سال دستگیر شدند. رهبر گروه در میان دستگیر شدگان و تکنسین ها ، مدیران و مروجین بود.

آنها واحدهای ساختمان تجاری در شهر را برای راه اندازی مغازه اجاره کردند. این گروه همچنین افراد جوانتری را به عنوان تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی استخدام کرد که به قربانیان می گفتند مبلغ سرمایه گذاری را به کیف پول های الکترونیکی رمزنگاری شده و حساب های بانکی کلاهبرداران منتقل کنند.

آنها همچنین به قربانیان خود دستور دادند برنامه های رمزنگاری نشده و غیر رسمی را برای انتقال مبلغ سرمایه گذاری به برنامه یا وب سایت جعلی طراحی شده توسط کلاهبرداران نصب کنند.

با این حال ، قربانیان پس از سرمایه گذاری در وب سایت یا برنامه جعلی که توسط برنامه های کلاهبرداران رمزنگاری بارگیری شده است ، سود دریافت کردند. با این حال ، قربانیان چندین بار هنگام تلاش برای برداشتن وجوه خود متوجه تقلب شدند.

مظنونین دستگیر شده همچنان در بازداشت پلیس برای س questionsالات بیشتر هستند زیرا پلیس گفته است که احتمالاً در آینده بازداشت های بیشتری در ارتباط با این گروه انجام خواهد شد.

جنایت رمزنگاری همچنان یک مشکل برای جامعه رمزنگاری و جهان است. آنها به سرعت در حال افزایش هستند. در ماه ژوئیه ، پلیس هنگ کنگ چهار نفر را به اتهام پولشویی 150 میلیون دلاری از طریق حساب های بانکی در سنگاپور برای بیش از یک سال دستگیر کرد.