منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کلاهبرداران رمزنگاری شده در تایوان با بیش از 5 میلیون دلار اعتصاب کردند

کلاهبرداران رمزنگاری شده در تایوان با بیش از 5 میلیون دلار اعتصاب کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • پلیس 14 مظنون به کلاهبرداران رمزنگاری شده را در تایوان دستگیر کرد.
  • کلاهبرداران بیش از 100 سرمایه گذار بیش از 5 میلیون دلار را فریب دادند.
  • SEC ایالات متحده به سرمایه گذاران هشدار می دهد که در مورد فرصت های سرمایه گذاری احتیاط کنند.

کلاهبرداران رمزنگاری با جدیدترین دستگیری مقامات پلیس تایوان به عملیات خود در سطح جهان ادامه داده اند.

اداره پلیس تایوان پس از سازماندهی کلاهبرداری 5.41 میلیون دلاری (150 میلیون دلار جدید تایوان) در سال گذشته ، 14 مظنون به کلاهبرداری رمزنگاری را دستگیر کرده است. آنها بیش از 100 سرمایه گذار را فریب دادند.

به گفته کو یو چیه ، محقق CIB ، کلاهبرداران رمزنگاری توسط یک تاجر تایوانی به نام چن هدایت می شدند.

او و خدمه از طریق شبکه های اجتماعی فعالیت می کردند. همچنین گفته می شود که چن Azure Crypto Co را اجرا می کرد ، یک پلتفرم مستقر در تایپه که خدمات سرمایه گذاری مختلفی از جمله معاملات ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می داد.

“چن و کارکنانش وب سایت هایی را راه اندازی کردند و ظاهراً از عکسهای زنان زیبا برای جذب قربانیان اصلی مرد استفاده می کردند که بسیاری از آنها با پس انداز قابل توجهی در بازنشستگی بودند.”

بازپرس همچنین گفت که مظنونین وعده بازگشت بالایی از سرمایه گذاری های رمزنگاری را دادند زیرا آنها ادعا می کردند که مشاوران مالی در استخراج رمزنگاری هستند.

گزارش محلی در تایوان نشان می دهد که متهمان به دلیل کلاهبرداری ، اتهام پولشویی و نقض قانون پیشگیری از جرایم سازمان یافته به دادگاه معرفی شده اند.

چگونه پلیس تایوان چن و دیگر کلاهبرداران رمزنگاری وی را دستگیر کرد

این گروه زمانی وارد رادار مقامات شد که پلیس از قربانی که بیش از 1.5 میلیون دلار ضرر کرده بود شکایت کرد. کلاهبرداران ماه ها مورد بررسی قرار گرفتند و CIB به دفتر شرکت و محل اقامت چن و همکارانش در محل انتخاب آنها حمله کرد.

به منظور پایان دادن به این نوع کلاهبرداری ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده لیستی از ارائه دهندگان سرمایه گذاری مرتبط با کلاهبرداری را منتشر کرد.

SEC توضیح داد که دلیل وجود کلاهبرداری ها و سوء استفاده ها به دلیل افزایش محبوبیت اکوسیستم رمزنگاری شده است.

SEC خاطرنشان کرد که کلاهبرداران خود را به شکلی باورپذیر نشان می دهند ، بنابراین شناسایی آنها دشوار است. تنظیم کننده ایالات متحده به سرمایه گذاران بالقوه توصیه کرد که خطرات را بسنجند و در برابر کلاهبرداری احتیاط کنند.