منو سایت

کریپتو در هند: انتظارات از بودجه 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رمزنگاری در هند به دلیل آشفتگی بزرگی که در سال های اخیر شاهد آن بوده است، یکی از موضوعات مورد بحث بوده است. کاهش نام‌های اصلی مختلف و کاهش ارزش ارزهای دیجیتال، دولت هند را مجبور به برداشتن برخی اقدامات جسورانه کرد. یکی از این سیاست‌های مالیاتی سخت‌افزاری است که در سال 2022 معرفی شد. RBI اعتماد خود را به کریپتو ابراز نکرد و نتیجه آن ادامه سیاست‌های خشن بود.

اگرچه دولت هند به روی فناوری بلاک چین باز مانده است، اما باز بودن کمی برای تراکنش های رمزنگاری وجود داشته است. به دلیل رزروهای مختلف دولت هند، کنترل قوی تراکنش های ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ ادامه دارد. از دسامبر 2022، رئیس RBI تردید خود را در مورد پیاده سازی رمزارز تأیید کرد.

در اینجا نگاهی اجمالی به انتظارات از بودجه 2023 در هند و اینکه آیا آنها محقق خواهند شد ارائه شده است.

روپیه الکترونیکی و سایر اقدامات در هند

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، متخصصان را تشویق کرد تا فناوری بلاک چین را کشف کنند. اظهارات او می‌توانست نقطه‌ی تقویتی برای کریپتو در هند باشد، اما هنوز پیشرفت کمی حاصل شده است. کریپتو در هند با اعمال مالیات 30 درصدی بر تمام سودهای حاصل از دارایی های دیجیتال مجازی، شاهد کاهش بود.

معرفی روپیه الکترونیکی اگر مبتنی بر سیستم بلاک چین بود، تأثیرات مثبتی بر ارزهای دیجیتال در هند نیز داشت. هند آزمایش CBDC خود را انجام داد که نسخه الکترونیکی روپیه هند است. کاربران با موفقیت از روپیه الکترونیکی برای خرید مواد غذایی و سایر نیازهای روزانه استفاده کرده اند.

اگر گام‌های تلفیقی برداشته شود، ممکن است چشم‌انداز ارزهای دیجیتال در هند بهبود یابد. علاوه بر ترس ایجاد شده از سقوط شرکت های بزرگ، شک و تردید ادامه دارد. از آنجایی که نظرسنجی اقتصادی 2023 در 31 ژانویه روی میز قرار می گیرد، سرمایه گذاران امیدوارند که خبرهای خوبی برای آنها به ارمغان بیاورد.

انتظارات پیش از بودجه

انتظارات پیش‌بودجه‌ای برای کریپتو در هند از چارچوب‌های نظارتی گرفته تا تخفیف‌های مالیاتی متغیر است. سرمایه گذاران بازار آرزوی تغییرات متفاوتی را دارند، اما این احتمال وجود دارد که برخی از آنها به واقعیت تبدیل شوند. Punit Agarwal، بنیانگذار KoinX ابراز امیدواری کرد که یک رژیم مالیاتی بهتر و بهینه برای کریپتو در هند وجود داشته باشد. پونیت بر این باور است که سرمایه گذاران در سال 2023 شاهد بهبود خواهند بود.

او همچنین انتظار دارد که TDS برای تراکنش های رمزنگاری کاهش یابد. مالیات‌های مضاعف مانند TDS و مالیات 30 درصدی بر سود برای سرمایه‌گذاران رمزارز در هند سنگین بوده است. دیلیپ سینبرگ معتقد است که اعلام بودجه به پذیرش کریپتو در هند شکل خواهد داد. تغییرات مالیاتی یا اعلام مالیات های جدید ممکن است عواقبی داشته باشد.

کریپتو در هند و سناریوی مالیاتی آن

همانطور که Nirmala Sitharaman در بیانیه اخیر خود گفت که متخصصان باید فناوری های جدید را کشف کنند، ممکن است شروع یک دوره جدید باشد. او افزود که وب 3.0 نحوه مدیریت اطلاعات مالی را تغییر می دهد. ممکن است به عنوان اشاره ای به پذیرش فناوری رمزنگاری و بلاک چین توسط دولت در نظر گرفته شود.

Crypto در هند دلایل سنتی مانند مشکلات امنیتی و عملیاتی را دیده است. اما اگر مالیات کاهش یابد و یک رژیم مالیاتی بهینه معرفی شود، تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. از آنجایی که مالیات دهندگان هندی به دنبال تجدید نظر در مالیات هستند، این احتمال وجود دارد که دولت به آن رسیدگی کند.

کارشناسان استدلال می کنند که مانند سایر نقاط جهان، مالیات کریپتو در هند و سایر نقاط جهان در مراحل ابتدایی خود است. احتمال کمی برای تغییر ناگهانی و بزرگ در کاهش مالیات بر عایدی سرمایه وجود دارد، اما با گذشت زمان بهبود خواهد یافت. سامیت گوپتا معتقد است که دولت ممکن است حذف یا کاهش نرخ 1% TDS را در نظر بگیرد.

نتیجه

مقامات هندی قرار است در 31 ژانویه در مورد بررسی اقتصادی 2023 بحث کنند. بحث ممکن است شامل اشیاء مختلفی باشد و رمزارز ممکن است شامل آن باشد. کارشناسان بر این باورند که در سال 2022 مالیات کریپتو معرفی شد و سال 2023 ممکن است تغییراتی در آن ایجاد کند. نکات وزیر دارایی هند نشان می دهد که این احتمال وجود دارد که دولت در ساختار مالیاتی برای ارزهای دیجیتال در هند تجدید نظر کند.