منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کریپتو در سوئیس علیرغم سال سخت، تزلزل نکرد

کریپتو در سوئیس علیرغم سال سخت، تزلزل نکرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر CV VC، سوئیس دوستدار رمزارز در نتیجه افت اخیر بازار، هیچ چیز خیلی چشمگیری ندیده است.

گزارش 50 برتر نشان می دهد که در حالی که 183 شرکت بلاکچین در سوئیس درهای خود را در سال 2022 بسته اند، 190 استارت آپ و دفتر بلاک چین جدید توسط شرکت های مستقر در کشورهای دیگر ایجاد شده است.

علاوه بر این، محققان کشف کردند که دره کریپتو سوئیس، که دفتر مرکزی آن در کانتون زوگ قرار دارد، در حال حاضر تقریباً همان تعداد سازمانی را دارد که در سال 2021 داشت، یعنی 1135.

آنها مجموعاً 5766 نفر نیروی کار دارند که تقریباً 4 درصد کمتر از قبل از شروع زمستان ارزهای دیجیتال است.

صنعت کریپتو سوئیس در حال گسترش است

توزیع نسبتاً قوی و یکنواختی از شرکت ها در منطقه سوئیس و لیختن اشتاین وجود دارد. حتی در حالی که پلتفرم‌ها اکثریت 50 شرکت برتر را تشکیل می‌دهند، نمی‌توان اهمیت شرکت‌های فین‌تک را نادیده گرفت.

با وجود تداوم برجستگی بانک‌های ارزهای دیجیتال، تعداد معاملات و پیشنهادات مبادلاتی افزایشی همزمان وجود دارد.

بر اساس این گزارش، از سوی دیگر، کریپتو ولی خوشحال است از افرادی که در حال توسعه زیرساخت هایی مانند مدیریت هویت هستند و کسانی که برای بهبود کارایی عملیاتی در زمینه هایی مانند هنر، ورزش و رسانه تلاش می کنند، استقبال می کند.

بر اساس یافته‌های محققان، سوئیس یک مدل استثنایی از دولت مبتنی بر اجماع است و تمایل ذاتی به تمرکززدایی دارد.

این گزارش بیشتر مدعی است که همه سطوح دولت، سیاست و صنعت، همچنین شرکت‌های حقوقی و مؤسسات دانشگاهی، در فضایی که همکاری و اعتماد را بین یکدیگر تقویت می‌کند، به هم می‌پیوندند.

سوئیس به دلیل شبکه‌ای که به‌طور متراکم به هم متصل است، از نظر بسیاری به عنوان مطالعه موردی برتر برای سیستم‌های غیرمتمرکز در سطح جهان شناخته می‌شود.

مهم‌ترین شرکت‌های سوئیسی که در سال 2022 شکست خوردند، استارت‌آپ FTX Europe و Covario بودند که دومی برای کمک به سایر مشاغل در مدیریت دارایی‌های ارزهای دیجیتال تأسیس شده بود.

پس از بازرسی دفاتر این شرکت در بلغارستان توسط مقامات مجری قانون که تحقیقاتی در مورد پولشویی احتمالی انجام می دهند، شعبه سوئیس شرکت وام دهنده رمزنگاری مستقر در بریتانیا Nexo نیز در کانون توجه قرار گرفته است. این شرکت با اتهاماتی که علیه خود مطرح شده است مخالفت می کند.

کسانی که در حال ساخت و ساز در آنجا هستند از موقعیت خود آگاه هستند و می توانند با اطمینان پیش بروند حتی اگر بازار چالش برانگیز شود.