منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کره جنوبی به دنبال صرافی های رمزنگاری برای ارائه سکه های بومی است

کره جنوبی به دنبال صرافی های رمزنگاری برای ارائه سکه های بومی است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش یک رسانه محلی، واحد اطلاعات مالی کره (KoFIU)، که مرجع کره جنوبی در امور مالی است، تحقیقاتی را در مورد صرافی‌های ارزهای دیجیتال با توجه به فهرست کردن توکن‌های صادر شده داخلی خود آغاز کرده است.

آژانس حاکم به این واقعیت توجه کرده است که رمزارزهای بومی تنها مهم‌ترین دلیلی هستند که منجر به بسته شدن تعداد زیادی از صرافی‌ها و پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در سال 2022 شده است.

سقوط FTX مقامات کره جنوبی را در معرض خطر قرار داده است

این تحقیقات به دلیل فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX انجام شد که در ایالات متحده فعالیت می کرد اما به دلیل نگرانی در مورد توانایی صرافی برای حفظ ارزش خود مجبور شد در 11 نوامبر ورشکستگی خود را اعلام کند. نگرانی در مورد اینکه آیا FTX دارای مقدار کافی سرمایه است یا خیر به رشد این نگرانی ها کمک کرده است.

یک سخنگوی FSC روز یکشنبه به یونهاپ اطلاع داد که صرافی های محلی مجاز به انتشار ارزهای خود نیستند. این اطلاعات توسط FSC در اختیار یونهاپ قرار گرفته است. دور اول پرس و جوها توسط مقامات مالی انجام شده است، اما آنها همچنان می خواهند حقایق دقیق تری را بررسی کنند زیرا هنوز سوالاتی در مورد فهرست بندی ارزهای محلی وجود دارد.

مطابق با قانون گزارش‌دهی و استفاده از اطلاعات مشخص تراکنش‌های مالی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال محلی از فهرست کردن سکه‌های بومی و همچنین فروش، مبادله یا میانجی‌گری تراکنش‌های مربوط به سکه‌های فهرست‌شده توسط افراد مرتبط با صرافی ممنوع هستند.

بر اساس مقاله یونهاپ، یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال که در حال بررسی است، صرافی Flata است که در Daegu واقع شده است. نشانه های فزاینده ای وجود دارد که Flat، ارزی که در ژانویه 2020 ذکر شد، واقعاً می تواند یک سکه محلی باشد.

مقامات مالی تأیید کرده‌اند که پنج صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله Upbit و Bithumb، ارزهای بومی خود را راه‌اندازی نکرده‌اند. با این حال، مقامات هنوز تحقیقات خود را در مورد مبادلات کمتر مهم به پایان نرسانده اند.

بررسی های اولیه نشان داد که هر صرافی ارز دیجیتال که در داخل کره جنوبی فعالیت می کند از تمام قوانین و مقررات قابل اجرا پیروی می کند. از سوی دیگر، سخنگوی کمیسیون خدمات مالی (FSC) گفت که برنامه‌هایی برای انجام یک بررسی عمیق‌تر وجود دارد زیرا فهرست‌های توکن داخلی همچنان سوالات خاصی را ایجاد می‌کنند.

سرمایه گذاران کره ای با FTX ضرر کردند

بر اساس برآوردهای ارائه شده توسط مطبوعات منطقه، حدود 6000 سرمایه گذار کره ای در FTT وجود دارد و دارایی آنها در مجموع 110000 واحد است. بر اساس گزارش Similarweb، کاربران کره ای مسئول 6 درصد از ترافیک اینترنت FTX در ماه اکتبر بودند که آنها را به دومین عامل مهم پس از ژاپن تبدیل کرد.

در جلسه ای که در 16 نوامبر با KoFIU برگزار شد، مدیران اجرایی پنج صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال گفتند که بعید است در نتیجه این اقدام، اتفاقی مانند آنچه در FTX رخ داد، در کره رخ دهد. آنها ادامه دادند که علت اصلی سقوط FTX نتیجه استفاده نادرست مدیریت از دارایی های مشتریان و همچنین سوء استفاده از رمز اصلی آن، FTT بود.

تعداد مبادلات ارزهای دیجیتال و سایر مشاغل مرتبط با رمزنگاری در کره جنوبی در حال گسترش است. با این حال، روش حسابداری موجود هیچ انتخابی را برای مشاغلی که دارای ارزهای دیجیتال هستند ارائه نمی دهد. سرویس نظارت مالی (FSS) اعلام کرد که یک استراتژی برای کمک به حسابداری ارزهای مجازی ایجاد کرده است.

در نتیجه الزامات جدید، شرکت ها ملزم به ارائه اطلاعاتی در مورد صدور کریپتو و فروش توکن خواهند بود. زمانی که شرکت‌ها ملزم به انتشار صورت‌های مالی هستند، مشمول تعهد به افشای توکن‌هایی خواهند بود که اکنون در اختیار دارند.