منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کانادا شروع به مشاوره با سهامداران در مورد Crypto و CBDC می کند

کانادا شروع به مشاوره با سهامداران در مورد Crypto و CBDC می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دولت فدرال کانادا مشاوره با ذینفعان ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است. این بیانیه برگرفته از یک گزارش کوچک بودجه برای سال 2022 است که توسط دولت در بخش پرداختن به دیجیتالی شدن پول به اشتراک گذاشته شده است.

این گزارش بخشی از به روز رسانی مالی – بیانیه اقتصادی پاییز 2022 – منتشر شده توسط معاون نخست وزیر کریستیا فریلند است که همراه با گزارش اصلی سالانه تهیه شده است.

پرداختن به دیجیتالی شدن پول در کانادا

افزایش قیمت بلاک چین و محصولات مالی غیرمتمرکز مانند ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین ها وجود داشته است. این گزارش به افزایش به عنوان دیجیتالی شدن پول و در نتیجه نیاز به چارچوب جدیدی از مقررات و سیستم های مالی اشاره می کند.

این گزارش استفاده جهانی از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال را برای جلوگیری از تحریم‌های بین‌المللی و استفاده در تامین مالی فعالیت‌های غیرقانونی تایید کرد. این استفاده در واقع چالش بزرگی برای نهادهای دموکراتیک ایجاد کرد.

برای کمک به رسیدگی به این چالش ها در کانادا، بودجه 2022 قصد دولت را برای راه اندازی یک بررسی قانونی در بخش مالی با تمرکز بر دیجیتالی کردن پول و حفظ ثبات و امنیت بخش مالی اعلام کرد.

بیانیه اقتصادی پاییز 2022

در 3 نوامبر 2022، دولت رایزنی هایی را با سهامداران مرتبط در مورد دارایی های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آغاز کرد.

استفاده از ارزهای دیجیتال در کانادا

در ژانویه، دولت کانادا با معترضان (که از طریق رمزارز بودجه دریافت می‌کردند) در رابطه با دستور و محدودیت‌های واکسن کووید 19 با مخالفت مواجه شد. اعتراضات بالا گرفت و استان انتاریو را بر آن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

اثر موج دار منجر به استناد جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به قانون شرایط اضطراری شد که به او این اختیار را داد تا حساب های بانکی «معترضین کاروان آزادی» را مسدود کند و تراکنش های مشکوک از جمله رمزارز را نظارت کند. میلیون‌ها کمک مالی از جمله ۲۱ بیت کوین از پلتفرم‌های جمع‌آوری سرمایه مانند GoFundMe و GiveSendGo مسدود شد.

یک روز بعد، پلیس فدرال کانادا نامه‌هایی را به چندین صرافی رمزارز ارسال کرد و از آنها خواست که «تراکنش‌ها را تسهیل کنند» با بیش از 30 آدرس کیف پول ارزهای دیجیتال خاص مرتبط با اعتراضات کامیون‌ها در این کشور.

را HonkHonk Hodl این گروه 22 بیت کوین به ارزش 1 میلیون دلار از طریق پلتفرم جمع آوری کمک مالی Tallycoin BTC جمع آوری کرد. این گروه بعداً وقتی از هدف جمع آوری کمک مالی فراتر رفتند، گروه خود را تعطیل کردند.

GoFundMe با مقامات اجرایی کانادا برای بازپرداخت کمک کنندگان همکاری کرد. با این حال، GiveSendGo با نشت داده‌ای مواجه شده است که هویت «هزاران نفر از کسانی که به کاروان آزادی کمک کرده‌اند» را افشا می‌کند، همانطور که توسط نویسنده The Daily Dot، میکائیل تالن گزارش شده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

برخلاف استیبل کوین ها، CBDC ها ارزهای دیجیتالی هستند که توسط بانک مرکزی یا دولت صادر و پشتیبانی می شوند. آنها جایگزینی برای پول های فیات هستند که توسط دولت های سراسر جهان بررسی می شود.

CBDC های صادر شده توسط بانک های مرکزی یکی از انقلابی ترین نوآوری ها در اکوسیستم مالی جهانی خواهد بود. در دنیای مالی، سوالات زیادی در مورد بحث فیات در مقابل CBDC وجود دارد. CBDC ها بر روی یک دفتر کل بلاک چین مدیریت می شوند. مزایای دفتر کل توزیع شده مانند بلاک چین، کشورها را به کاوش در موارد استفاده گسترده ترغیب می کند.

بنابراین مزایای CBDC چیست؟

CBDC ها اجرای وظایف دولت و سیاست های پولی را آسان تر می کنند. فناوری بلاک چین، به ویژه قراردادهای هوشمند را می توان برای تسهیل تراکنش بین بانک ها و کاربران خرده فروشی توسعه داد. کلیه تراکنش ها توسط بانک مرکزی قابل دسترسی است و محاسبه و اخذ مالیات کارآمدتر می شود.

ارزهای دیجیتال را می توان بدون نیاز به واسطه در سراسر کیف پول کاربران به صورت جهانی منتقل کرد. برخلاف پول فیات که به چندین نقل و انتقال بانکی نیاز دارد که منجر به کارمزد بالایی برای تراکنش ها می شود. یک CBDC خطر یک نقطه خرابی را در سیستم از بین می برد.

با این حال، CBDC ها، بر خلاف استیبل کوین ها، متمرکز هستند. اختیار کامل دفتر کل توزیع شده CBDC به یک مرجع مرکزی واگذار شده است.