منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارولین الیسون SBF را در یک چرخش جدید به حماسه FTX روشن می کند

کارولین الیسون SBF را در یک چرخش جدید به حماسه FTX روشن می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشتریان کریپتو در تمام مدت حق داشتند. کارولین الیسون آنچه را که سرمایه گذاران برای مدت طولانی به آن مشکوک بوده و به آن اشاره کرده اند، تایید کرده است. سام بنکمن-فرید، با نام مستعار SBF، یک کلاهبردار دروغگو، هنرمند و متخصص فن است که بالای سرش وارد شده است.

بر اساس گزارش های اخیر، رایان پیندر، دادستان کل باهاما، اعلام کرده است که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX امروز چهارشنبه به ایالات متحده مسترد خواهد شد. در این مدت، کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، به اتهامات فدرال در مورد کلاهبرداری اعتراف کردند.

در میان دزدها ناموسی نیست

همانا در میان دزدان شرافتی نیست. طبق گزارش‌های اخیر، کارولین الیسون و گری وانگ به SBF تبدیل شده‌اند و به تحقیقات وزارت دادگستری در مورد سقوط FTX کمک می‌کنند.

این همکاری در 22 دسامبر توسط دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) اعلام شد. علاوه بر این، او تأکید کرد که این پیشرفت بزرگ اخیر احتمالاً آخرین نخواهد بود.

ویلیامز افزود که SBF در حال حاضر در بازداشت اداره تحقیقات فدرال (FBI) و “در راه بازگشت به ایالات متحده” است. طبق قوانین ایالات متحده، او باید ظرف دو روز پس از ورود به دادگاه منهتن منتقل شود.

کارولین الیسون SBF را در یک تغییر جدید به حماسه FTX 1 روشن می کند
منبع: پلیس سلطنتی باهاما

SBF در 21 دسامبر پس از چشم پوشی از حقوق رسمی استرداد خود، از بازداشت باهاما به مقامات ایالات متحده منتقل شد. اگر او عقب نشینی نمی کرد، ممکن بود این روند هفته ها طول بکشد. وکیل او اشاره کرد که SBF می خواست این روند را تسریع بخشد زیرا او در حال حاضر انگیزه دارد تا کارها را با مشتریان درست کند.

اگرچه همکاری آنها تحسین برانگیز است، اما مقامات دست داشتن آنها در فروپاشی FTX را رد نکرده اند. به گفته وکیل گری وانگ، گری وانگ مسئولیت اعمال خود را پذیرفته است و وظیفه خود را به عنوان یک شاهد همکار جدی می گیرد. با این حال، وکیل کارولین الیسون هیچ اظهارنظری نکرد.

گری جنسلر، رئیس SEC، اظهار داشت که الیسون و وانگ به طور فعال در طرحی برای سوء استفاده از دارایی های مشتریان FTX برای حمایت از Alameda شرکت کردند. SBF در اوایل این ماه در ناسائو دستگیر شد و توسط SDNY به هشت فقره اتهام متهم شد. پول شویی، کلاهبرداری سیمی، کلاهبرداری از اوراق بهادار و جرایم کمک های مالی سیاسی از جمله اتهامات است.

همکاری کارولین الیسون با قانون جزئیات تکان دهنده ای را به ارمغان می آورد

علیرغم اعترافات گناهکار کارولین الیسون و گری وانگ، کمیسیون SEC و CFTC اتهامات کلاهبرداری جدیدی علیه آنها تنظیم کرده اند. SEC می گوید که الیسون، تحت هدایت مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید، قیمت توکن FTX را برای پیشبرد این طرح دستکاری کرد.

دادگاه‌ها در شکایت اصلاح‌شده الیسون را به «تقلب و اظهارات نادرست مادی در ارتباط با فروش کالاهای دارایی دیجیتال در تجارت بین‌ایالتی» متهم کرده‌اند. در مورد وانگ، مدیر سابق FTX متهم به «کلاهبرداری در ارتباط با فروش کالاهای دارایی دیجیتال در تجارت بین ایالتی» است.

جالب‌تر این است که همکاری آنها اطلاعات جدیدی را در اختیار سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال قرار داده است. در اینجا یک معاینه است. حقایق ارائه شده در اسناد حقوقی نشان می دهد که جامعه رمزارز مدت ها به آن مشکوک بوده است. گزارش ها نشان می دهد که SBF دروغ گفته است.

ابهام پژوهش آلامادا رسماً روشن شد. گری وانگ یک درب پشتی برای FTX ساخت تا Alameda بتواند پول جمع کند. سام این سرمایه‌ها را در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کرد، کمک‌های سیاسی کرد و در سرمایه‌گذاری خطرپذیر سرمایه‌گذاری کرد. به گفته منابع، SBF و Wang صاحبان شرکت Alameda هستند. گری مالک 10 درصد سهام آلامدا است، در حالی که سم مالک 90 درصد است.

کارولین الیسون ادعا می کند که SBF او را مجبور به اجرای این اعمال مخرب کلاهبرداری و سوء استفاده از دارایی های مشتری کرده است. کارولین ادعا می‌کند که سام به او دستور داده است که وجوه مشتری را از FTX با شیت‌کوین FTT ساخته شده مبادله کند. این افشاگری‌ها با اظهارات «نمی‌دانم» SBF در تضاد است.

در طول دو هفته گذشته، اکثر رسانه های جریان اصلی موضعی ملایم در قبال اتهامات جنایی SBF اتخاذ کرده اند. این افشاگری‌های اخیر که همگی توسط مجریان قانون ایالات متحده تایید شده‌اند، صحت گزارش‌های رمزنگاری این رسانه‌ها را مورد تردید قرار داده است. SBF بستری داشت که از آن دروغ های خود را پخش می کرد و احمقانه بازی می کرد.

کارولین الیسون و گری وانگ آن را همانطور که هست گفته اند. SBF همیشه مسئول عملیات FTX و Alameda بود. حتی پس از اینکه Caroline و Sam Trabucco به عنوان مدیران عامل Alameda در سال 2021 انتخاب شدند، سم کنترل کامل را حفظ کرد. او اغلب با ساکنان آلامدا صحبت می کرد و به کتاب ها و سوابق شهر دسترسی کامل داشت.

با این حال، تا آنجایی که او کنترل داشت، SBF از فرآیند مدیریت ریسک FTX حذف شد. به جای FTX، تقریباً 8 میلیارد دلار از پرداخت های مشتری مستقیماً به Alameda ارسال شد. به نظر می رسد که این بدترین سناریو نیست، به نظر می رسد که امنیت FTX یک موضوع کلاهبرداری بوده است.

کارولین الیسون اجازه خروج از قاره ایالات متحده را نخواهد داشت و باید تمام پول حاصل از ارتکاب اتهامات علیه خود را تسلیم کند. دادگاه ایالات متحده هنوز در مورد سرنوشت SBF تصمیم گیری نکرده است. سرمایه گذاران FTX بین تسکین و «ممکن است پول خود را پس نگیریم» سرگردان هستند.