منو سایت

کاربردهای جدید NFT ها: اتصال به اینترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

NFT ها در چند سال اخیر به دلیل ارزش پولی خود توجه رسانه ها را به خود جلب کرده اند. با این حال، کاربردهایی برای NFT وجود دارد که فراتر از تبلیغات تبلیغاتی است. NFT ها را می توان برای انتقال مالکیت دیجیتال مورد استفاده قرار داد و نحوه تفکر ما از مالکیت IP گرفته تا انتقال کالا به صورت آنلاین و آفلاین را متحول کرد. NFT ها به طور بالقوه می توانند مدل های paywall، اشتراک و عضویت را همانطور که امروزه می شناسیم مختل کنند. این فناوری همچنین با این امکان که سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به صورت آنلاین کالاها را بدون نگرانی در مورد اینکه چه اتفاقی می‌افتد، بفروشند، به پذیرش Web3 کمک می‌کند.

NFT ها همیشه منحصر به فرد باقی می مانند

چیزی که NFT ها را ارزشمند می کند این است که نمی توان آن ها را کپی کرد، جایگزین کرد یا به شکلی غیر منحصر به فرد ارائه کرد. با توجه به این توانایی برای ایجاد توکن های منحصر به فرد، می توان از آنها برای ایجاد اشتراک هایی استفاده کرد که مالکیت آنها را دارید. از آنجایی که شما به جای خرید دسترسی به اشتراک، مالک آن هستید، به تنهایی به داده های مرتبط با آن دسترسی دارید. وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید آن را به دلخواه بفروشید یا انتقال دهید.

این امر مانع از قفل شدن کاربران در قراردادهای چند ماهه یا حتی چند ساله می شود که در شرکت های خدمات اینترنتی مدرن رایج است. با این حال، NFT ها صرفاً جایگزین روش پرداخت شما برای محتوا نیستند. این محتوا در بلاک چین در دسترس قرار می گیرد و NFT شما چیزی است که به شما امکان می دهد به آن دسترسی داشته باشید.

موارد استفاده در دنیای واقعی برای NFT

با افزایش محبوبیت NFT ها، تعداد موارد استفاده برای آنها نیز افزایش می یابد. چندین استارتاپ وجود دارند که از NFT در برنامه های خارج از هنر دیجیتال استفاده می کنند.

شرکتی به نام 3air قصد دارد از NFT برای ارائه خدمات اینترنتی در آفریقا استفاده کند. 3air به مشتری یک NFT می‌فروشد که به آنها اشتراک اینترنتی می‌دهد و در عین حال به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن اشتراک خود را بفروشند، جابجا کنند و از آن‌ها استفاده مجدد کنند. این توکن‌های عضویت به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند که داده‌های خود، به‌ویژه داده‌های مالی خود را داشته باشند، زیرا اشتراک آنها با ارز دیجیتال خریداری می‌شود و به شرکت‌ها امکان دسترسی به بانک یا داده‌های جمعیتی آنها را نمی‌دهد.

این مدل اشتراک NFT موارد استفاده جدیدی را برای NFT ها نشان می دهد که هنوز به طور گسترده مورد بررسی قرار نگرفته اند. با این استراتژی، 3air میلیون ها فرد بدون بانک در آفریقا را به اقتصاد متصل می کند. از طریق مدل‌های اشتراک NFT برای سرویس اینترنت، کاربرانی که ممکن است در غیر این صورت با اتصالات 2 یا 3G گیر کرده باشند، به طور ناگهانی به مخاطبان بسیار گسترده‌تری متصل می‌شوند و افراد را قادر می‌سازد تا محصولات خود را در سطح جهانی بفروشند یا به سادگی به اینترنت دسترسی داشته باشند. قبلا لذت می برد

3air توکن خود را در هفته‌های آینده راه‌اندازی می‌کند، زیرا آماده می‌شود تا خدمات اتصال خود را در سال 2023 راه‌اندازی کند. با ظهور موارد استفاده جدید برای فناوری بلاک چین از طریق ارزهای دیجیتال و NFT، شرکت‌هایی مانند 3air می‌توانند به آوردن سهام به مکان‌های دوردست در سراسر جهان کمک کنند. شکست های ناشی از اتصال بد را تجربه کرد.