منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاربران Gate.io پس از هک توییتر در معرض خطر هستند

کاربران Gate.io پس از هک توییتر در معرض خطر هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هکرها حساب توییتر Gate.io را که یکی از بزرگترین پلتفرم‌های بازار ارزهای دیجیتال است، تصرف کرده‌اند. با این کار، کاربران پلتفرم در معرض خطر کلاهبرداری توسط مجرمان قرار می گیرند. بر اساس اطلاعات اخیر، بازیگران مخرب به طور فعال از حساب نقض شده برای اجرای یک تبلیغ جعلی استفاده می کنند. تبلیغ مذکور با کلیک بر روی پیوندی که مشکوک به کلاهبرداری فیشینگ است که در بخش بیو در حساب رسمی پست شده است، USDT را برنده می شود.

حساب Gate.io هنوز هک شده است

توییتر یکی از در دسترس ترین رسانه ها برای دستیابی به مخاطبان گسترده، از جمله مخاطبان جدید بالقوه بوده است. با این کار، هکرها اضافه کاری می کنند تا سعی کنند دسته های متعلق به نهادهای شناخته شده را نقض کنند. پس از این، آنها لینک های فیشینگ را برای کاربران ارسال می کنند تا دارایی های دیجیتالی رایگان کسب کنند، معمولاً به عنوان یک هدیه. پس از اینکه بازیگران بد کنترل حساب Gate.io را به دست گرفتند، بیوگرافی حساب شرکت بلافاصله به جعلی (gate.com) تغییر یافت. این وب‌سایت به گونه‌ای ساخته شده است که ظاهر و احساسی شبیه به اصلی داشته باشد، اما یک نمایندگی جعلی است که در آن کاربران در صورت وارد کردن اطلاعات برای دسترسی به حساب‌های خود، می‌توانند هزاران وجوه را از دست بدهند.

PeckShield به معامله گران در مورد کلاهبرداری هشدار می دهد

وب سایت متصل به حساب در حال حاضر یک هدیه 500000 USDT را تبلیغ می کند که در آن کاربران می توانند تا حد امکان درآمد کسب کنند. تنها چیزی که وب سایت پیشنهاد می کند این است که کیف پول خود را به وب سایت متصل کنند. در همین حال، هکرها در پشت کانال منتظر هستند تا در صورت کلیک بر روی لینک و اتصال کیف پول های کاربران، وجوهی را در کیف پول های متعلق به کاربران جمع آوری کنند. PeckShield نیز دارد هشدار داده شد عموم مردم به کلاهبرداری در حال انجام و از جامعه ارزهای دیجیتال درخواست کردند که از کلیک بر روی پیوند مذکور خودداری کنند. در حال حاضر، Gate.io در مورد حساب کاربری خود یا کلاهبرداری استفاده شده به روز رسانی نکرده است.

همچنین به سرمایه گذاران هشدار داده شده است که URL ها را قبل از ورود به هر پلتفرمی دوباره بررسی کنند زیرا ممکن است جعلی باشند. گذشته از آن، افزایش کلاهبرداری با استفاده از دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سراسر ایالات متحده انجام شده است. اف‌بی‌آی ادعا می‌کند که کلاهبرداران از انواع طرح‌ها برای سرقت از قربانیان خود استفاده می‌کنند و بدون اینکه دستگیر شوند، جنایت را انجام می‌دهند. بیانیه تنظیم کننده ادعا می کند که کاربران موظف هستند برای دریافت کارت های پیش پرداخت به حساب های خارج از کشور وجوه پرداخت کنند. FBI ادعا می کند که هکرها از همه این روش ها برای جابجایی هزاران دلار استفاده کرده اند.