منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاربران کوین بیس در جورجیا از باگ FX برای کسب سود ۱۰۰ برابری سوء استفاده می کنند

کاربران کوین بیس در جورجیا از باگ FX برای کسب سود ۱۰۰ برابری سوء استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اوایل امروز گزارش شد که معامله‌گران ارزهای دیجیتال از گرجستان از یک خوراک قیمت اشتباه در صرافی Coinbase استفاده کرده‌اند که به آنها امکان می‌دهد دارایی‌های خود را با افزایش ۱۰۰ برابری خارج کنند. مجموع مبلغ از دست رفته در این حادثه به طور رسمی تایید نشده است، اما یک منبع آگاه تخمین می زند که مبلغ آن بین 14 تا 140 میلیون دلار باشد.

کاربران جورجیا از فید باگ FX در Coinbase سوء استفاده می کنند

کوین بیس توضیح داد که این وضعیت ناشی از «یک مشکل فنی شخص ثالث» است که به اشتباه نرخ ارز برای جفت‌های معاملاتی بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها را به لاری گرجستان (GEL)، واحد پولی گرجستان افزایش داد. در آن زمان، GEL به جای 2.90 دلار به قیمت 290 دلار ثبت شد که حدود 100 برابر افزایش داشت.

طبق گزارش ها، حدود 1000 کاربر گرجستانی کوین بیس از این باگ سوء استفاده کردند. را قادر می سازد آنها 100 دلار تا سقف 10000 دلار به حساب های بانکی محلی خود برداشت کنند. با این حال، در حال حاضر، این موضوع حل شده است و صرافی از قبل برای بازیابی تمام پول هایی که ممکن است از دست رفته باشد، اقدام کرده است.

ما این مشکل را برطرف کردیم و برای بازیابی وجوه برداشت شده نادرست اقدام می کنیم.

کوین بیس

Coinbase درخواست بازگرداندن وجوه دارد

کوین‌بیس قبلاً با بانک‌های کاربرانی که از این موقعیت سوء استفاده کرده‌اند تماس گرفته و درخواست کرده است که وجوه غیرقانونی به آنها بازپرداخت شود. برخی از بانک های گرجستان در حال پاسخگویی به این تماس هستند و حساب های مظنونان متخلف را مسدود کرده اند. در یک مورد، بانکی به کاربر نامه نوشت و گفت:

«سلام، ما تراکنش‌های شما با Coinbase را مشکوک علامت‌گذاری کرده‌ایم و همه حساب‌ها و کارت‌های شما را قفل می‌کنیم. لطفاً توجه داشته باشید که Coinbase ممکن است درخواست بازگرداندن وجوه کند. متاسف.”

در اخبار دیگر، گروهی از کاربران ارزهای دیجیتال به رهبری جورج کاتولا، ساکن جورجیا، اخیراً شکایتی را علیه کوین بیس آغاز کردند. آنها ادعا کردند که شرکت به طور خودسرانه حساب آنها را قفل کرده است، که باعث شده آنها متحمل ضررهای مالی شوند زیرا نمی توانند توکن هایی را که عملکرد ضعیفی دارند بفروشند.