منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کاخ سفید چارچوب نظارتی جدیدی را برای رمزارزها اعلام می کند: چگونه بر معامله گران تأثیر می گذارد؟

کاخ سفید چارچوب نظارتی جدیدی را برای رمزارزها اعلام می کند: چگونه بر معامله گران تأثیر می گذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کاخ سفید اولین چارچوبی را برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده اعلام کرده است. این چارچوب به طور گسترده بر توقف تراکنش های تقلبی و پولشویی با استفاده از دارایی های دیجیتال و همچنین تلاش برای تسهیل تراکنش های بدون مرز متمرکز است.

چارچوب اعلام شده نتیجه یک فرمان اجرایی قبلی است که رئیس جمهور بایدن در ماه مارس صادر کرد و از آژانس های فدرال خواست تا مزایا و خطرات ارزهای دیجیتال را ارزیابی کنند.

چارچوب جدید مقررات موجود توسط SEC و کمیسیون معاملات آتی کالا را برآورده می کند. بنابراین، نکات کلیدی از چارچوب نظارتی جدید چیست؟

کاخ سفید تضمین می کند که با تامین مالی غیرقانونی ارزهای دیجیتال مبارزه کند

بخش انحصاری چارچوب جدید کاخ سفید به جزئیات اقداماتی برای حذف فعالیت های غیرقانونی در این صنعت می پردازد. این بخش تاکید می کند که رئیس جمهور این حق را حفظ خواهد کرد که از کنگره برای اصلاح وضعیت های ضد انعام، قانون رازداری بانکی و تصویب هرگونه قانونی علیه نقل و انتقالات پولی بدون مجوز بخواهد. رئیس‌جمهور همچنین می‌تواند با کنگره تماس بگیرد تا صرافی‌های ارز دیجیتال یا پلتفرم‌های NFT را ارزیابی کند.

این بدان معناست که دولت می تواند به طور بالقوه هر گونه لایحه ای را برای تنظیم هر پلتفرم DeFi یا دارایی دیجیتال منحصراً در هر زمان معین تصویب کند. بنابراین، در آینده، صرافی‌های کریپتو و بازارهای NFT باید برای معامله‌گران آمریکایی احتیاط کنند.

این چارچوب همچنین بیان می‌کند که رئیس‌جمهور در حال بررسی امکان تأثیرگذاری بر کنگره برای افزایش مجازات‌ها برای انتقال پول بدون مجوز است. رئیس جمهور همچنین می تواند با کنگره تماس بگیرد تا برخی از وضعیت های فدرال را برای تعقیب جرم دارایی های دیجیتال اصلاح کند.

گام های بعدی نظارتی در ایالات متحده چه خواهد بود؟

چارچوب جدید همچنین شامل یک برگه اطلاعاتی است که مراحل بعدی را برای دولت ایالات متحده توصیف می کند. وزارت خزانه داری یک ارزیابی ریسک خدمات DeFi را انجام خواهد داد که تا پایان فوریه 2023 تکمیل خواهد شد. همچنین ارزیابی توکن های غیرقابل تعویض تا پایان ژوئیه سال آینده وجود دارد.

کاخ سفید
1 1

کمیسیون تجارت فدرال همچنین به نقل از تحقیقاتی مبنی بر اینکه از سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده به دلیل کلاهبرداری به خطر افتاده است.

درک این نکته مهم است که اگرچه این چارچوب جدید زمینه محکمی برای تنظیم فضای دارایی‌های دیجیتال فراهم می‌کند، اما مقررات اجباری نیستند.