منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چیز بزرگ بعدی در کریپتو؟ 3air میلیاردها نفر را با پلتفرم اینترنتی مبتنی بر بلاک چین متصل می کند

چیز بزرگ بعدی در کریپتو؟ 3air میلیاردها نفر را با پلتفرم اینترنتی مبتنی بر بلاک چین متصل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صنایع مخابراتی و اینترنت با مشکلاتی در سیستم فعلی Web2 مواجه هستند. این مشکلات با وضعیت اسفبار معماری اینترنت آفریقا تشدید می شود. 3air امیدوار است با استفاده از فناوری مش بی سیم، با اشتراک های ارائه شده از طریق NFT، انقلابی در این سیستم ها در شهرهای آفریقا ایجاد کند. این NFTها همچنین به آفریقایی‌های بدون بانک کمک می‌کنند تا خدمات DeFi را با هدف توانمندسازی آنها برای اتصال به اقتصاد جهانی دریافت کنند.

هدف 3air ساخت یک سیستم اینترنت بدون درز دوربرد با استفاده از سیستم مش بی سیم Last Mile K3 است. این شرکت مراکز پایه را در سراسر قاره خواهد ساخت و از آنجایی که این مراکز دارای برد پنجاه کیلومتری هستند، حتی دورافتاده ترین مناطق قاره را نیز پوشش خواهند داد. این فناوری در حال حاضر در سه قاره مختلف از جمله خود آفریقا در حال استفاده گسترده است. این دو شرکت قبلاً با یکدیگر شریک شده‌اند و قصد دارند این ایستگاه‌ها را از سال 2023 نصب کنند.

این سرویس اینترنتی از طریق استفاده از NFT به صورت اشتراک ارائه خواهد شد. این فرمت خدمات اشتراک به دلایل زیادی نسبت به نسخه Web2 برتری دارد. مشتریان مالک اشتراک خود هستند و به آنها این امکان را می دهد که خدمات خود را در یک بازار غیرمتمرکز بفروشند، خدمات را به صورت دلخواه به فرد دیگری منتقل کنند و به مشتریان اجازه دهند اطلاعات مالی خود را رزرو کنند تا از فروش آن از طرف آنها جلوگیری کنند. اشتراک های Web3 از دادن قدرت واقعی به مشتری جلوگیری می کند تا آنها از خدمات خود آنطور که می خواهند استفاده کنند. این NFTها خدمات دیگر 3air مانند تامین مالی خرد و کیف پول‌های ارز دیجیتال را نیز ارائه خواهند کرد.

فناوری با این کالیبر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا به شدت مورد نیاز است. به دلیل نبود سخت افزار مناسب، شکاف دیجیتالی در این قاره وجود دارد. اکثر دکل های موبایل یا 2G یا 3G هستند. از 73 درصد جمعیتی که به اشتراک های تلفن همراه دسترسی دارند، این برج ها به این معنی است که تنها 20 درصد از این کاربران به اینترنت دسترسی دارند. علاوه بر این، نصب کابل های شبکه در شهرهای بزرگتر آفریقا دشوار است، زیرا آنها هرگز به قصد نصب آن ها در وهله اول ساخته نشده اند. طرح 3air برای نصب مراکز مش بی سیم به طور کامل از این مسائل جلوگیری می کند.

با ارائه این خدمات اینترنتی در سراسر قاره، 3air قصد دارد به جمعیت بدون بانک آفریقا کمک کند. 57 درصد آفریقایی ها به سیستم بانکی چه آنلاین و چه روی زمین دسترسی ندارند. فقدان این خدمات به این معنی است که بیش از نیمی از جمعیت نمی توانند به حساب های بانکی یا جاری دسترسی داشته باشند، وام های هر مقداری دریافت کنند، یا بین خود و دیگران پول انتقال دهند. با ظهور خدمات گسترده اینترنتی، آفریقایی‌ها می‌توانند از بلاک چین 3air برای دریافت وام‌های خرد و ساخت کیف پول‌های ارزهای دیجیتال استفاده کنند و به آنها نوعی حساب چک و پس‌انداز بدهد.

این خدمات باید سریع و ارزان باشند. 3air دقیقاً به همین دلیل از بلاک چین SKALE استفاده می کند. این بلاک چین دارای هزینه گاز کم، مانع اصلی ورود به Web3 و زمان‌های مناسب فرآیند است. که هر دو مقیاس فوق العاده خوبی دارند. آن را برای یک سرویس اینترنتی نوپا در قاره آفریقا عالی می کند. با فناوری های اثبات شده و نقشه راه عمومی، این شرکت با شروع ساخت و ساز در سال 2023، ارائه خدمات را آغاز خواهد کرد.