منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه NFTs مالکیت زمین مجازی را متحول کرد

چگونه NFTs مالکیت زمین مجازی را متحول کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مفهوم سرزمین مجازی برای دهه ها وجود داشته است ، مانند بازی های چند کاربره Dungeon در اواخر دهه 70. این بازی های مبتنی بر متن به MMORPG هایی مانند Worldsaway و Dreamscape تبدیل شدند ، تا تجربیات فراگیر امروزی سرزمین مجازی مانند No Man’s Sky یا Minecraft.

با این حال ، این پلتفرم های سرزمینی مجازی همه در یک چیز مشترک هستند: آنها متمرکز هستند ، به این معنی که بازیکنان واقعاً مالک دارایی های مجازی خود نیستند. هنگامی که یک کاربر دارایی مجازی خریداری می کند ، توسعه دهندگان سود اضافی دریافت نمی کنند و بازیکنان نمی توانند زمین مجازی را با دارایی های دیجیتال با ارزش واقعی مانند بیت کوین یا اتر مبادله کنند.

این منجر به یک اکوسیستم می شود که در آن توسعه دهندگان دستمزد کمی دریافت می کنند و هنگامی که بازیکنان دسترسی به حساب خود را به دلخواه یک نهاد متمرکز از دست می دهند ، رسوایی ها زیاد می شود. NFT ها این مسائل را حل می کنند ، و در نتیجه ، بازار NFT از 13 میلیون دلار در سال گذشته به بیش از 2.5 میلیارد دلار امروز رسید.

تکامل سرزمین مجازی

NFT ها با ایجاد یک بستر واقعاً غیر متمرکز ، شفاف و امن برای مالکیت دارایی های مجازی ، بازار زمین مجازی را متحول کرده اند.

این بدان معناست که وقتی بازیکنی یک زمین مجازی خریداری می کند ، به طور قطعی متعلق به آنها است و هیچ مرجع متمرکز برای مسدود کردن حساب او یا گرفتن دارایی های او وجود ندارد. این به این دلیل است که NFT ها در اصل مانند سایر دارایی های بلاک چین هستند: قیمت دارند ، می توان آنها را در بازار آزاد خرید یا فروش کرد و با رمزنگاری توزیع شده از آنها محافظت می شود.

بازیکنان همچنین واقعاً صاحب نام های دیجیتالی ، آواتارها و سایر موارد دیجیتالی خود مانند پوسته و هنر هستند. از آنجا که این دارایی ها متعلق به بازیکن است ، می توانند آنها را آزادانه با سایر بازیکنان در یک بازی یا حتی در بازی های مختلف معامله کنند. نتیجه یک اقتصاد پر جنب و جوش است که در آن همه کاربران برای مشارکت در سلامت شبکه پاداش دریافت می کنند.

از آنجا که هر کس دارایی های شخصی خود را بر روی یک دفتر عمومی مشترک دارد ، نیازی به واسطه ها برای واسطه گری در معاملات بین کاربران نیست. به عنوان یک امتیاز اضافی ، این امر باعث شده استودیوهای بازی سازی کوچکتر با بازی های خود به اقتصاد واقعی و مدل های کسب درآمد دست یابند.

سرانجام ، از آنجا که تمام اطلاعات مربوط به هر قطعه زمین مجازی روی زنجیره (و بنابراین قابل مشاهده عموم) ذخیره می شود ، بازیکنان می توانند مطمئن باشند که هرگونه تغییر در این اطلاعات در زنجیره نیز منعکس می شود-نیازی به سرورهای متمرکز یا پایگاه های داده نیست. که ممکن است در هر زمان به خطر بیفتد یا تعطیل شود.

این مزایا به تنهایی NFT را در بین توسعه دهندگانی که تجربه های جدیدی از دنیای مجازی ایجاد می کنند ، انتخابی ترجیح داده است. Next Earth در حال ساخت اولین دنیای مجازی کاملاً غیر متمرکز است ، جایی که همه معاملات زمین مجازی از طریق بلاک چین عمومی اتریوم انجام می شود. این شامل بازار است ، که به عنوان یک مرکز اصلی عمل می کند که در آن کاربران می توانند NFT خرید و فروش کنند.

چشم انداز

در درازمدت ، ایده هایی مانند Ready Player One دنیایی را تصور می کنند که در آن مالکیت زمین مجازی به اندازه داشتن مالکیت فیزیکی امروزه متداول است.

این مفاهیم با استفاده از NFT برای سرزمین مجازی به واقعیت نزدیک می شوند ، زیرا شما دارای عنوان قابل رمزنگاری قابل تأیید برای زمین هستید که می توانید آن را به هر خریدار احتمالی ثابت کنید.

دنیای مجازی که با دنیای ما آمیخته است ، در واقع به این ویژگی ها نیاز دارد ، زیرا مردم باید مطمئن باشند که خود مجازی خود را در اختیار خواهند داشت و کنترل خواهند کرد. در نتیجه ، تأثیر NFT ها بر مالکیت زمین مجازی تازه شروع شده است.

مفاهیمی برای سیستم عامل های سنتی زمین مجازی

NFT این امکان را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است که دنیای همهجانبه تری بسازند و از اشتیاق خود زندگی واقعی را بدست آورند – در حالی که مالکیت کامل بازیکنان بر دارایی های دیجیتالی آنها است. به طور مشابه ، از آنجا که هیچ واسطه ای تراکنش ها را قطع نمی کند ، اپراتورهای بازی می توانند بدون نگرانی از دست دادن پول ، هزینه کمتری را برای محتوا یا خدمات برتر دریافت کنند.

از طریق ابتکاراتی مانند Polygon Studio ، که 100 میلیون دلار به پروژه های NFT بازی ارائه می دهد ، بیشتر و بیشتر پروژه های بازی غیر متمرکز خواهیم دید. این حتی استودیوهای بازی های غیر متمرکز را تقویت می کند ، که محتوای با کیفیت بالا را در مقیاس بدون نیاز به به خطر انداختن سود توسعه دهندگان از طریق تبلیغات مزاحم یا دیوارهای پرداخت ، ارائه می دهند.

برای اینکه سیستم عامل های سنتی مجازی مانند Minecraft و Roblox این مزایا را تجربه کنند ، آنها باید NFT ها را معرفی کنند. در واقع ، این سیستم عامل ها در حال شروع به حرکت در این راستا هستند ، زیرا Roblox اخیراً اولین دنیای بازی خود را با فناوری بلاک چین داشت و مایکروسافت برنامه ای را اجرا کرد که به بازیکنان با NFT های Minecraft پاداش می دهد. واضح است که آینده درخشانی برای مالکیت زمین مجازی وجود دارد که به سمت NFT پیش می رود.