منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه NFT ها و Science DAO به دانشمندان کمک می کنند تا به بودجه بیشتری دسترسی پیدا کنند

چگونه NFT ها و Science DAO به دانشمندان کمک می کنند تا به بودجه بیشتری دسترسی پیدا کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

جامعه علمی مانند هر بخش دیگری با پول کار می کند و پروژه ها در این فضا دائماً به بودجه نیاز دارند تا بتوانند به جلو بروند. از هر دانشمندی بپرسید و آنها به شما خواهند گفت که بخش بزرگی از کار آنها تعقیب کمک های مالی و انواع کمک های مالی است.

مشکل اینجاست که رقابت برای تامین مالی در جامعه علمی بسیار سخت است و اغلب پروژه های خوب به دلیل عدم حمایت مالی قادر به پیشرفت نیستند.

بسیاری از افراد و موسسات در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که دانشمندان می توانند به بودجه بهتری دسترسی پیدا کنند و یکی از آنها استفاده از فناوری بلاک چین برای انجام این کار است. این راه حل Science DAO است، یک منبع تامین مالی با پشتوانه بلاک چین برای دانشمندان که در می 2022 راه اندازی شد.

تامین مالی از طریق NFTs؟

Science DAO به طور فعال برای مقابله با سیستم تامین مالی فعلی کار می کند. اول، هیچ الزامات سختی برای ارائه یک پروژه برای تامین مالی وجود ندارد. در عوض، هر کسی که عضو Science DAO است می‌تواند پروژه خود را به جامعه ارائه دهد.

هنگامی که یک پروژه ارائه می شود، جامعه در مورد اینکه آیا آن را تامین مالی کند یا خیر، رای می دهد. حق رای بر اساس رمز بومی اکوسیستم $THRY است که اکنون در Uniswap در دسترس است و کسانی که تعداد بیشتری از این توکن را دارند، رای بیشتری می گیرند.

اگر پروژه برای تامین مالی پذیرفته شود، NFT برای آن ساخته می شود و سپس برای فروش به جامعه ارائه می شود. در خارج از جامعه، مردم می توانند توکن بومی $THRY را خریداری کنند و درآمد برای حمایت از پروژه های درون جامعه استفاده می شود.

قیمت های NFT ها بر اساس ارزش فعلی پروژه خواهد بود و می توانند با افزایش ارزش خود پروژه، قیمت کف آنها را از طریق قراردادهای هوشمند خود افزایش دهند.

اگر پروژه آرای کافی برای پیشبرد بودجه را به دست نیاورد، ممکن است همچنان به صورت خصوصی از اعضای جامعه Science DAO حمایت شود.

این به این دلیل است که جامعه Science DAO از دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی و سایر دانشمندان تشکیل شده است. یکی از اینها ممکن است به اندازه کافی به پروژه ارائه شده علاقه داشته باشد تا از آن به صورت خصوصی پشتیبانی کند.

کاری که Science DAO در پایان روز انجام می‌دهد، ایجاد راهی برای دانشمندان برای تامین بودجه کارشان، فرصتی برای شبکه‌سازی در صنعت همتایان و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در حال تغییر جهان است.

نیاز به پشتیبانی بلاک چین

هدف Science DAO ایجاد اولین اتاق فکر بلاک چین و دموکراتیک کردن دسترسی به پشتیبانی برای تلاش های علمی است. چند سال اخیر نشان داده است که پیشرفت علمی چقدر حیاتی است که بتواند با سرعت معقول پیشرفت کند.

روش قدیمی دانشمندان که مجبور بودند برای تأمین بودجه تحقیق و توسعه بجنگند، که اغلب سال ها در این فرآیند صرف می کنند، نمی تواند به یک هنجار ادامه دهد. با پروژه هایی مانند Science DAO، آنها مجبور نیستند.

درعوض، دانشمندان می‌توانند پروژه‌های خود را در جامعه خود به رأی بگذارند و بودجه مورد نیازشان را تأمین کنند. با استفاده از فناوری بلاک چین، شفافیت و دموکراسی در فرآیند رأی‌گیری نیز می‌تواند به نفع جامعه Science DAO و همه افراد درون آن دست یابد.

در نهایت، راه‌اندازی Science DAO به این معنی است که پروژه‌های علمی نوآورانه به نفع بشریت روشن می‌شوند.