منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه NFT ها می توانند خیریه ها را تحریک کنند

چگونه NFT ها می توانند خیریه ها را تحریک کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

موسسات خیریه عمدتا به کمکهای مالی متکی هستند تا بودجه مورد نیاز خود را برای ادامه کار تأمین کنند. اما اگر مردم بتوانند یک NFT منحصر به فرد ، مانند یک اثر هنری دیجیتال یا یک مجموعه ، اهدا کنند و دریافت کنند که به نوبه خود می تواند در بازار آزاد معامله شود ، چه می شود؟

این مفهوم پشت جمع آوری کمک های غیرقابل انعطاف توسط خیریه ها است. NFT دارایی ای است که دارای هویت منحصر به فرد است و می تواند بدون استفاده از رجیستری مرکزی شناسایی ، ذخیره و منتقل شود. برخلاف دارایی های رمزنگاری سنتی ، هر NFT هویت خاص خود را دارد و به این ترتیب می توان آن را از سایر NFT ها متمایز کرد. این مزایای کلیدی را برای اهداکنندگان و افرادی که از کمک های خیریه برخوردار هستند فراهم می کند.

یکی از شرکت های پیشگام NFT برای امور خیریه Next Earth است که اخیراً میزبان اولین پیشنهاد اولیه کاشی یا ITO بود که در آن NFT های زمین مجازی فروخته می شد.

چه اهداکنندگان از آن نتیجه می گیرند

اهداکنندگان می توانند با دریافت چیزی با ارزش ذاتی و نه صرفاً پول ، یک موسسه خیریه را به راحتی حمایت کنند: یک NFT به جای پول نقد یا یک فرم اهدایی دیگر. اهدا کنندگان در حین حمایت از هدف به چیزی که می خواهند می رسند: NFT که نشان دهنده چیزی است که برای آنها یا علایق آنها معنی دار است.

اهداکنندگان ممکن است از NFT خود برای نشان دادن قدردانی از یک هدف خوب استفاده کنند و در عین حال از افزایش ارزش در طول زمان بهره مند شوند – درست مانند مجموعه داران با آثار هنری فیزیکی یا کارت های ورزشی.

اهداکنندگان همچنین می توانند انتخاب کنند که آیا NFT خود را در هر مرحله پس از اهداء به فروش برسانند یا خیر. اگر آنها تصمیم بگیرند NFT خود را دوباره به بازار ثانویه بفروشند ، از فروش مبلغی دریافت می کنند که مستقیماً به پیشرفت مأموریت خیریه آنها می انجامد.

چه خیریه هایی از آن نتیجه می گیرند

موسسات خیریه نیز از طریق ارتباط با جنبش رو به رشد NFT سود می برند. NFT ها هم در بین اهداکنندگان و هم گردآورندگان محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و آنها را به عنوان بستری جدید برای خلاقیت و بیان در نظر می گیرند. با پذیرش کمکهای اهداکنندگان مبتنی بر NFT ، موسسات خیریه به باشگاهی منحصر به فرد می پیوندند كه شامل برجسته ترین هنرمندان ، موسیقیدانان و توسعه دهندگان بازی در جهان است.

به عنوان مثال ، Next Earth در چند هفته اول خود 1.3 میلیون دلار جمع آوری کرد و جامعه در مورد اختصاص 10٪ کمک خیریه رای داد و مشخص کرد که 57٪ از تخصیص به The Ocean Cleanup و مابقی به Amazon Watch اختصاص می یابد.

نشانه های غیرقابل خوردن چگونه کار می کنند

توکن های غیر قابل تعویض (NFT) فایل های دیجیتالی هستند که حاوی اطلاعاتی در مورد حقوق مالکیت در یک شبکه بلاک چین مانند اتریوم هستند. این شناسه منحصر به فرد به سازندگان NFT اجازه می دهد تا نشانه های فردی را شناسایی کرده ، حرکت آنها را در سراسر شبکه پیگیری کرده و وجود و مالکیت خود را در هر زمان از طریق رمزنگاری ثابت کنند.

پس از ایجاد ، این توکن ها می توانند بین کاربران معامله شوند. وقتی افراد برای حمایت از یک هدف با استفاده از توکن های غیرقابل جابجایی به جای پول نقد یا سایر روشهای سنتی دیگر ، ارزهای رمزنگاری شده را اهدا می کنند ، پس از ورود به دست ذینفع (های) مورد نظر ، این توکن ها تبدیل به دارایی های قابل تبدیل می شوند.

طبیعت غیرقابل انعطاف این توکن ها باعث می شود اهداکنندگان در ازای اهداء خود چیزی منحصر به فرد دریافت کنند.

بعدش چی؟

توکن های غیرقابل انعطاف تنها یک نمونه از این است که چگونه فناوری بلاک چین راه های جدیدی را برای بازپرداخت و کمک به مردم در سراسر جهان در زمینه مسائل مهم پیش روی جامعه امروز ارائه می دهد.

فناوری بلاک چین نحوه تفکر ما در مورد اعتماد و امنیت آنلاین را تغییر می دهد در حالی که فرصت هایی را برای اشکال جدید تجارت و خدمات مالی ایجاد می کند که قبلاً در دسترس نبود.

حالا تصور کنید همین مزایا با استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان ابزاری برای خیر اجتماعی به صورت آفلاین وارد زندگی روزمره می شوند. بدیهی است که آینده برای بلاک چین روشن است.