منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه کریپتو می تواند به تعریف مجدد تجارت در سراسر آفریقا کمک کند

چگونه کریپتو می تواند به تعریف مجدد تجارت در سراسر آفریقا کمک کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارزهای دیجیتال و بلاک چین موارد استفاده زیادی دارند که می‌توان از آنها برای کمک به آفریقا برای تجربه رشد اقتصادی سریع‌تر استفاده کرد. موارد استفاده بین بانکداری، کیف پول، وام و اینترنت تقریباً نامحدود است. مهم‌تر از همه، این موارد استفاده می‌تواند به ایجاد ارتباط در سراسر قاره کمک کند و دسترسی بانکی را برای میلیون‌ها فرد بدون بانک امکان‌پذیر کند.

3air، یک شرکت اتصال مبتنی بر بلاک چین، در تلاش است تا اتصال پهن باند پرسرعت و دسترسی به بانکداری غیرمتمرکز را در سراسر کشورهای آفریقایی فراهم کند.

ترکیب ارتباط با بانکداری

هدف 3air از طریق فناوری بی‌سیم، خدمات بلاک چین و ارز دیجیتال اثبات‌شده، اتصال کشورهای جنوب صحرای آفریقا به اقتصاد جهانی است. مسائل بسیاری در خصوص اقتصاد و اتصالات کشورهای جنوب صحرای آفریقا با آن مواجه است. این منطقه دارای ضریب نفوذ اینترنت تنها 35 درصد است که به طور قابل توجهی کمتر از سایر نقاط جهان است.

اعداد و ارقام به همین ترتیب برای خدمات بانکی ناگوار است. در سال 2022، 57 درصد آفریقایی ها بدون بانک بودند. بدون حساب جاری، بدون حساب پس انداز، بدون خدمات بانکی به هر شکل. کریپتو می‌تواند مشکل بانکداری در جنوب صحرای آفریقا را با اجازه دادن به افراد غیربانکی برای استفاده از تراکنش‌های همتا به همتا بدون نیاز به یک واسطه متمرکز برطرف کند.

بانک‌های فقط دیجیتالی در سراسر جهان رو به افزایش هستند، اما اغلب متمرکز هستند، که می‌تواند مشکلات و محدودیت‌هایی را برای مشتریان در هنگام معامله با ارزهای فیات ایجاد کند. بانک ها اغلب فرآیندهای شناسایی و کارمزدهای طولانی دارند، به حداقل سپرده نیاز دارند و مشکلات دسترسی، امنیت و شمول مالی دارند. با وجود تعداد زیادی از افراد بدون بانک در جنوب صحرای آفریقا، عدم دسترسی مانع بزرگی برای فرزندخواندگی است.

تمرکززدایی از طریق ارزهای دیجیتال از بسیاری از این مسائل جلوگیری می کند، کارمزدها را کاهش می دهد و از بروز مسائل امنیتی در وهله اول جلوگیری می کند. به دلیل ماهیت کریپتو، مانع ورود کم است و کمتر رسمی است، بنابراین فراگیرتر است. تا زمانی که دسترسی به اینترنت به طور گسترده در دسترس باشد، هیچ استثنایی وجود ندارد که ویژگی ها همه آنلاین هستند.

استفاده از NFT برای حل مسائل بانکی و شناسایی

در Web3، دسترسی بانکی را می توان با رمزنگاری با تمرکززدایی از دسترسی به خدمات مالی و هویتی حل کرد. به عنوان مثال، شرکتی به نام 3air اخیرا اشتراک اینترنت مبتنی بر NFT را معرفی کرده است. کاربران با خرید NFT که حاوی حقوق استفاده از خدمات مخابراتی است، از طریق اتصالات پهن باند پرسرعت به اینترنت متصل می شوند.

استفاده از NFT به عنوان یک مدل اشتراک مزایای قابل توجهی را نسبت به قراردادهای استاندارد مخابراتی ارائه می دهد. شما مالک NFT هستید و آن NFT می تواند آزادانه بین شما و دیگران منتقل شود.

فرض کنید دیگر نمی خواهید از خدمات اشتراک خود استفاده کنید. در این صورت، می توانید توکن خود را در یک بازار غیرمتمرکز بفروشید یا به سادگی آن را با کاربر دیگری مبادله کنید. به عنوان مثال، هنگامی که از آپارتمان خود خارج می شوید، می توانید سرویس اینترنت را به آپارتمان مذکور به ساکنین جدید منتقل کنید بدون اینکه ساعت ها با خدمات مشتری تماس تلفنی داشته باشید. این روش شما را از زحمت لغو و استخدام مجدد خدمات اینترنتی نجات می دهد.

بلاک چین در مراقبت های بهداشتی

فناوری بلاک چین همچنین می تواند برای ذخیره سازی اطلاعات سلامت برای مصارف شخصی فرد مورد استفاده قرار گیرد در حالی که به اندازه یک پایگاه داده متمرکز یا ایمن تر است. ذخیره سازی اطلاعات در یک زنجیره بلوکی، قفل شده در پشت NFT برای دسترسی، به کاربران این امکان را می دهد که به سرعت هر گونه اطلاعات پزشکی لازم را از هر جایی که اتصال اینترنتی دارند، دریافت کنند. NFT ها با استفاده از هش رمزگذاری می شوند، که اغلب امنیت بیشتری نسبت به یک سرور ذخیره سازی استاندارد می دهد.

در سمت بیمارستان، این NFT ها قابلیت همکاری و سهولت استفاده از داده ها را بدون نگرانی در مورد ذخیره آن ها فراهم می کنند. بیمارستان‌ها اغلب برای استفاده از نرم‌افزارهای خاص و متفاوت با قراردادهایی بسته می‌شوند، که می‌تواند گران، خسته‌کننده باشد، و حتی ممکن است با یکدیگر کار نکنند، و برای وارد کردن اطلاعات به یک سیستم جدید، نیاز به افزایش کار دستی دارد.

بلاک چین و شفافیت

شفافیت سازمانی موضوع دیگری است که در سراسر جهان اهمیت فزاینده ای دارد. DAO ها را وارد کنید، یک پایگاه کد مبتنی بر بلاک چین که حاکمیت را برای مشاغل یا یک سازمان غیرانتفاعی فراهم می کند. DAO ها مجموعه ای سختگیرانه از قوانین هستند که قابل دستکاری نیستند و از فساد جلوگیری می کنند و کسانی را که از آنها استفاده می کنند مجبور می کنند در نحوه مدیریت وجوه خود کاملاً شفاف باشند. موارد غیرانتفاعی را در نظر بگیرید، جایی که این شفافیت اجباری لایه دیگری از اعتماد را فراهم می کند و به سازمان ها اجازه می دهد بدون دخالت یا فساد کار کنند.

اینها تنها تعدادی از راه‌هایی هستند که رمزارزها می‌توانند بر اقتصاد جهانی تأثیر بگذارند. با این حال، همه آن‌ها با ایجاد ارتباط بین کاربران در سطح جهان مانند قبل از آن، به طور استثنایی به نفع آفریقا هستند: با ارائه خدمات بانکی برای افراد بدون بانک، غیرمتمرکز کردن سوابق بیمارستانی و اسناد مرتبط با سلامت، و ارائه روشی برای کمک به افراد نیازمند به روشی قابل اعتمادتر برای سازمان‌های غیرانتفاعی.