منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه متاورزها در آینده تغییر خواهند کرد

چگونه متاورزها در آینده تغییر خواهند کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به نظر می رسد که جهان پروژه های رمزنگاری شده و مبتنی بر رمزنگاری در حال تغییر است. ایده ها تبدیل به گرایش هایی می شوند که برخی از آنها به مفاهیم جدیدتر تبدیل می شوند. برعکس ، بسیاری هنوز متولد شده اند و هیچ وقت شتاب لازم را برای بیرون آمدن از زمین ندارند. به همین ترتیب ، کلمات پر سر و صدا مرتبط با پروژه های حالت la موج ها را پر می کند ، در نهایت بسیاری از آنها در سوپ کلمه رمزنگاری شده تکنولوژی روز گذشته گم می شوند.

یکی از مدرن ترین ایده هایی که در حال حاضر مورد آزمایش قرار گرفته است Metaverses است. با در نظر گرفتن اصول کار عدم تمرکز از دنیای بلاک چین و استفاده از آن در ایده هایی که در فیلم های آینده نگر هالیوود دیده می شود ، می تواند به همه ایده های کارکردی از امکانات خود بدهد. به جای یک دنیای دو بعدی که می توانیم از طریق بازی و سینما در آن گشت و گذار کنیم ، یک Metaverse یک دنیای مجازی ملموس را ارائه می دهد. جایی که کاربر در واقع می تواند از طریق هر رابط سه بعدی در منظره قدم بزند. همانطور که نوشتن علمی تخیلی فیلم های مشتقه را پیش می برد ، بنابراین همین ایده های سینمایی بازی های آنلاین را هدایت می کند.

برای لحظه ای موفق ترین بازی فیس بوک ، Farmville را در نظر بگیرید. شما می توانید زمین مجازی خود را کشاورزی کنید ، محصولات خود را پرورش دهید و دام پرورش دهید. نه تنها این ، بلکه با استفاده از رسانه های اجتماعی ، می توانید آرزوها و نتایج خود را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارید. این بازی دارای ارز مخصوص خود ، Farm Coins و Farm Cash بود. فراتر از این ، با سایر مارک های زمینی مانند مک دونالد ، امریکن اکسپرس ، Capital One ، 7-Eleven و Bing ارتباطاتی برقرار شد ، که در بین بسیاری از آنها یک کشاورز می توانست به صورت لحظه ای با آنها ارتباط برقرار کند. و با این وجود این بازی ، با 83.76 میلیون کاربر فعال ماهانه ، در 27 سپتامبر 2020 به پایان ناخوشایندی رسید. همه از گیر افتادن در مزرعه ناراحت شدند. اما از جهاتی می توان آن را به عنوان بخشی از آغاز اولین متاورس در نظر گرفت.

با توجه به سن جمعیتی و قدرت خرج ، گیمرها همیشه در خط مقدم بسیاری از روندهای جدید به نظر می رسند. با فداکاری و انگیزه محض ، جامعه گیمرها می توانند ایده ها را به طرق بسیار بیشتری نسبت به سرمایه گذارانی که صرفاً منابع مالی را تأمین می کنند ، محقق کنند. بنابراین ، اگرچه برنامه های کاربردی پیرامون Metaverses هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند ، اما می توانیم شاهد آینده ای باشیم که عمدتا توسط توسعه دهندگان بازی ها هدایت می شود. آنها در حال طراحی بازی ها و تجارت دارایی ها در چندین متاورس هستند.

چند نمونه از آن در حال حاضر در حال اجرا است. Sandbox (SAND) و Decentraland (MANA) در درجه اول یک تجربه بازی همهجانبه را ارائه می دهند. از این رو می توان جنبه های اجتماعی دیگر و تجربیات منشعب شده را مشاهده کرد. اما می توانید از فناوری بلاک چین و ایده آل های ذاتاً غیر متمرکز آن برای کمک به ایجاد این دنیای جدید و هیجان انگیز تشکر کنید.

این واقعیت که بلاک چین تراکنش های همتا و همتا را کاملاً یکپارچه ارائه می دهد ، امکان ایجاد دنیای بازی بی نهایت را بیش از پیش ممکن می سازد. از طریق استفاده از پل های مجازی ، می توانید داده ها ، گیم پلی و نشانه ها را در زنجیره هایی که چندین متاورس را به هم متصل می کنند ، به سادگی انتقال دهید. این دیگر یک اثر داستانی نیست. به عنوان مثال ، Ubisoft نقش مهمی در ایجاد Blockchain Game Alliance (BGA) داشته است ، تنها هدف آن ارتقاء استانداردهای بازی در زمینه قابلیت همکاری بلاک چین است. شما Somnium Space ، Sandbox و Cryptovox را مشاهده می کنید که همگی در بلاک چین اجرا می شوند.

بسیاری از این Mataverses بر روی یک بستر داستانی ایجاد شده است. یک مثال قدیمی می تواند دنیای Minecraft باشد. یکی مدرن می تواند Decentraland باشد. در اصل این یک دنیای مجازی رایگان و سه بعدی است که غیر متمرکز است ، واحد پول خود را دارد و فرصت های هنری و تجاری ارائه می دهد. این Metaverse دارای زمین مجازی است که به 16 16 16 متر تقسیم شده است. در مجموع 90،601 از این کاشی های زمین وجود دارد و آنها به عنوان NFT ضرب شده اند. هنگامی که یک قطعه زمین برای خود خریداری کردید ، می توانید آن را به دلخواه خود توسعه دهید.

یکی دیگر از بازیکنان جالب که وارد این فضای متاورس می شود Next Earth است. آنها نیز با فروش زمین مجازی شروع می کنند. اگرچه آنچه در اینجا متفاوت است این است که زمین در واقع سیاره واقعی زمین است. با استفاده از Mapbox ، کل سیاره به کاشی های 10 10 10 متر تقسیم می شود. پس از خرید ، زمین در بلاک چین اتریوم به NFT تبدیل می شود. پشت همه چیز ایده ایجاد یک محیط تجاری کاملاً جدید و منحصر به فرد نهفته است ، جایی که مشاغل مجازی می توانند رونق بگیرند. اقتصاد جدیدی که با معرفی سازمان خودگردان غیر متمرکز (DAO) می تواند از قید مالکیت منحصر به فرد رهایی یابد ، سیستمی که به موجب آن فقط شرکت کنندگان می توانند در ایده ها و جهت پروژه صحبت کنند.

بنابراین اکنون که برخی از جنبه های تجاری و بازی این Metaverses جدید را پوشش داده ایم ، باید برخی از عوامل اجتماعی را بررسی کنیم ، زیرا اینها ارزش واقعی Metaverse را به خانه خانواده می رساند. همانطور که بچه ها در حال پخش بازی هستند و از طریق تلفن و رایانه لوحی خود با دوستان خود در جریان پخش رسانه های اجتماعی ، می توان آینده ای را مشاهده کرد که در آن سه بعدی عادی است. در ابتدا این امر ممکن است با استفاده از آواتارها محقق شود. در واقع ، ما به خوبی می توانیم تصور کنیم که شما یک آواتار واحد دارید که نشان دهنده “شما مجازی” در کل زندگی شما در هر Metaverse است. به عنوان مثال به آواتارهای امروزی در Second Life فکر کنید. این آواتارها می توانند هنگام طراحی ، پیاده سازی و رشد زندگی خود در دنیای مجازی با یکدیگر تعامل داشته باشند. متاورس که هم کار و هم بازی را در بر می گیرد. شما واقعاً می توانید زندگی دوگانه ای داشته باشید.

اما از جهاتی باید منتظر بمانیم تا فناوری با ایده های ما همگام شود. یک چیز قطعی است. برای بومرها و هزاره ها ، همه این آخرین فناوری تقریبا آینده نگرانه به نظر می رسد. بسیاری از آنها قبلاً رها شده اند. اما نسل Z ، که هرگز زندگی بدون اینترنت را نمی شناسد ، با رژیم ثابت تلفن های هوشمند و بازی های پخش شده پرورش یافته است. چه از طریق Roblox و چه از طریق Fortnite ، آنها به راحتی این Metaverses را در آغوش می گیرند و هیچ مشکلی در به حداکثر رساندن آنها ندارند زیرا آنها به طور یکپارچه بین دنیای واقعی و مجازی حرکت می کنند.