منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه دو کلاهبردار 19 ساله پروژه های NFT را راه اندازی می کنند و کلکسیونرها را تحت فشار قرار می دهند

چگونه دو کلاهبردار 19 ساله پروژه های NFT را راه اندازی می کنند و کلکسیونرها را تحت فشار قرار می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

محقق روی زنجیره ZachXBT او گروهی از کلاهبرداران نوجوان زیرک را کشف کرده است که از توییتر برای کلاهبرداری از کلکسیونرها با راه اندازی پروژه های NFT و سرقت از آنها استفاده می کنند، و او روند اجرای طرح مفصل خود را تشریح کرده است.

کلاهبرداران چگونه این کار را کردند

زک همراه با دسته‌های توییتر خود پست کرد که @/radoko و @/Fitz_lol، دو حساب تایید شده که در نگاه اول به نظر می‌رسید خالقان NFT هستند، در دسامبر 2022 ظاهر شدند. آنها شروع به فعالیت بسیار کردند و فالوورهای زیادی هم به دست آوردند. که طبق تحقیقات Zach مشخص شد که جعلی بوده است.

بازپرس در ادامه گفت که کلاهبرداران یا فروخته اند و یا از برخی افراد به سرقت رفته اند. به زودی پس از آن، آنها شروع به ساختن توییت‌های ترسناکی کردند که درگیر نامزدی بودند و بیش از شش پروژه فرش مختلف را که ایجاد می‌کردند، تبلیغ کردند.

زک شواهدی را ارسال کرد که نشان می‌دهد @/rodoko و @/Fitz_lol کسانی بودند که این پروژه‌ها را ایجاد کردند، زیرا آنها علاوه بر سایر قالی‌کش‌هایشان به کیف پول عمومی اولی متصل هستند. شواهد Zach را می توان در اینجا یافت.

زک این حقیقت را کشف کرد که اکثریت قریب به اتفاق «توئیت‌های» کلاهبرداران منجر به اضافه شدن دو فرش دیگر شده است. قبل از رفتن به کلاهبرداری بعدی، هر یک از پروژه‌ها از الگوی مشابهی پیروی می‌کنند که از طریق FixedFloat، ایجاد شده با BuenoArt، و عرضه محدود، تامین مالی می‌شود.

کارآگاه زنجیره ای همچنین اسکرین شات هایی از چندین نفر را به اشتراک گذاشت که مدعی بودند عاملان از آنها سوء استفاده کرده و از آنها کلاهبرداری کرده اند.

پیام‌های به‌دست‌آمده از Discord در یک چرخش غیرمنتظره نشان می‌دهد که مالک اصلی بدون اینکه متوجه شود دسترسی به این حساب را به یک کلاهبردار فروخته است و اکنون 20٪ از وجوه فروش فرش‌ها را دریافت می‌کند.

ظاهراً عاملان 19 سال سن و 4000 تا 10000 دلار در ماه درآمد دارند. Radoko و Fits_lol هیچ نظری در مورد موضوع Zach ندادند، با این حال، همانطور که او در پایان پست‌های خود نشان داد، او را مسدود کردند.

قالیچه های NFT همچنان محبوب هستند

جامعه NFT طی سال گذشته شاهد افزایش مداوم محبوبیت قالی‌کشی بوده است. از نظر فنی، یک فرش کشی مشابه کلاهبرداری پمپ و تخلیه است، که در آن توسعه دهنده (یا توسعه دهندگان) یک پروژه NFT مزایایی را که توسط پروژه ایجاد می شود به اشتباه معرفی می کند و سپس، پس از خرید همه NFT ها، توسعه‌دهنده یا توسعه‌دهندگان تعامل با مشتریان را متوقف می‌کند، پول خریداران را از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال شرکت برداشت می‌کند و از وجوه برای منافع شخصی خود استفاده می‌کند.

همین ماه، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) اورلین میشل، خالق توکن‌های غیرقابل تعویض «سیاره میمون جهش‌یافته» (NFT) را به مشارکت در یک توطئه کلاهبرداری 2.9 میلیون دلاری متهم کرد. میشل یک ساکن فرانسه است که اکنون در امارات متحده عربی اقامت دارد.

وزارت دادگستری اظهار داشت که میشل در یک بحث در رسانه های اجتماعی با مشتریان موجود و بالقوه به “کشیدن فرش” تقلبی اعتراف کرد. او دستگیر شد

با این حال، میشل مسئولیت رفتار خود را برعهده جامعه مصرف کنندگان NFT قرار داد و خاطرنشان کرد که آنها هرگز قصد فرش کردن نداشتند اما جامعه بسیار سمی شد.