منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه خاورمیانه و آمریکای شمالی به مراکز مهمی برای پذیرش رمزارز تبدیل شده اند

چگونه خاورمیانه و آمریکای شمالی به مراکز مهمی برای پذیرش رمزارز تبدیل شده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش Chainalysis، منطقه خاورمیانه و آمریکای شمالی (MENA) سریعترین پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال را در سال گذشته مشاهده کردند.

با وجود اینکه این منطقه یکی از بازارهای تجارت دارایی دیجیتال کوچکتر است، اما در سال 2022 شاهد افزایش قابل توجهی بوده است. بر اساس گزارش سال 2022 شاخص پذیرش جهانی رمزنگاری، شهروندان این منطقه فرعی بین ژوئیه 2021 و ژوئن 2022 به ارزش 566 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال به دست آورده اند. رشد خیره کننده 48 درصدی نسبت به سال 2021.

هنگامی که صحبت از کشورهایی با بیشترین پذیرش رمزارزها می شود، سه مورد از آنها در MENA واقع شده اند – ترکیه (در رتبه دوازدهم)، مصر (14) و مراکش (24).

از آنجایی که منطقه MENA به گسترش آموزش و ابتکارات دولتی خود برای ترویج نوآوری در تجارت دارایی های مجازی و محصولات Web3 ادامه می دهد، مقررات مترقی توسط کشورهایی مانند امارات و بحرین تصویب می شود که این منطقه را به یک مرکز ضروری برای پذیرش ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.

این پیشرفت‌های نوآورانه علاوه بر کمک به رقابت‌پذیری اقتصادی منطقه در درازمدت، از رشد شغل حمایت می‌کند و در عین حال باعث گسترش آینده ارزهای دیجیتال در صنایع مختلف می‌شود.

تمرکز بیشتر بر حواله‌ها، ایمنی و انطباق

بازار ارزهای دیجیتال در این منطقه اخیراً شاهد رشد بی‌سابقه‌ای بوده است که عمدتاً به هجوم پس‌انداز، حواله‌ها و مقررات ارزهای دیجیتال نسبت داده می‌شود.

ترکیه و مصر نمونه هایی از کشورهایی هستند که به دلیل کاهش ارزش پول خود (لیر ترکیه و پوند مصر) از چنین تحولاتی سود زیادی برده اند. این بی ثباتی مالی باعث شده است که بسیاری از افراد در این کشورها برای محافظت در برابر تورم به ارزهای دیجیتال روی آورند.

در سال 2021، لیر ترکیه به میزان قابل توجهی 80.5 درصد افزایش یافت، در حالی که در همان زمان، پوند مصر 13.5 درصد کاهش یافت. مصر از نظر دریافت حواله از سایر کشورهای منطقه عربی و اروپا در رتبه پنجم جهان قرار دارد. همچنین آمارها نشان می دهد که درآمد ملی حاصل از این مفهوم 8 درصد تولید ناخالص داخلی آن است.

پذیرش کریپتو به شدت افزایش یافته است و موسسات و دولت‌ها ابتکاراتی را ایجاد می‌کنند که فضای کریپتو را ارتقا می‌دهد. برای مثال، تنظیم‌کننده‌های امارات متحده عربی از راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین برای متحول کردن روندهای قضایی استفاده می‌کنند. این شامل طرح بلاک چین دادگاه های مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) و ادغام اخیر دادگاه های ADGM است.

این منطقه به دلیل تلاش‌های خستگی‌ناپذیر آن برای ایجاد یک چارچوب نظارتی کارآمد که از مشتریان محافظت می‌کند و ثبات بازار را بهبود می‌بخشد و در نتیجه اعتماد را به صنعت کریپتو باز می‌گرداند، بسیار مهم است.

نگاهی به آینده

بدون شک، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و آموزش در مورد دارایی های مجازی به سرعت در MENA در حال رشد بوده است. این باعث شده است که کسب و کارها و مؤسسات مالی Web3 را در عملیات خود ادغام کنند. همکاری اخیر بایننس با مجید الفتیم، جبل علی استراحتگاه، پالازو ورساچه (امارات متحده عربی)، و ایزی پی (بحرین) نشان می‌دهد که چگونه این سازمان‌ها مشتاق سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال با ارائه تجربه مشتری برتر، روش‌های پرداخت راحت، و بهینه‌سازی جریان‌های فرآیند کسب‌وکار هستند. .

علیرغم مشکلاتی که بازار کریپتو در سال 2022 متحمل شد، پیشرفت قابل توجهی با محصولاتی مانند NFT ها و قراردادهای هوشمند با برنامه های DeFi و GameFi ایجاد شد که ارزش بی سابقه ای را برای کاربران فراهم می کند.

با ظهور فضای دارایی های دیجیتال، ویژگی های جدید و هیجان انگیزی در دسترس قرار گرفته اند، که شامل شارژدهی موبایل رمزنگاری، راه حل های معاملاتی کوررنگی، و از همه مهمتر، کارت های نقدی کریپتو – که به مشتریان اجازه می دهد ارزهای دیجیتال را مستقیماً از کیف پول خود خرج کنند.

همانطور که بازار کریپتو رو به جلو حرکت می کند، نوآوری در باز کردن بازار صعودی بعدی و ایجاد محصولات با ابزارهای منحصر به فرد تر حیاتی خواهد بود. MENA در دستیابی به این شاهکار نقش اساسی خواهد داشت.