منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چه چیزی باعث افزایش قیمت کریپتو در این هفته می شود؟ آیا در نهایت در یک بازار صعودی هستیم؟

چه چیزی باعث افزایش قیمت کریپتو در این هفته می شود؟ آیا در نهایت در یک بازار صعودی هستیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در هفت روز گذشته، قیمت‌های عمده ارزهای دیجیتال در سراسر جهان افزایش یافته است. از بیت‌کوین گرفته تا اتریوم، دوج و شیبا اینو، تقریباً همه ارزهای دیجیتال اصلی بهبودی فوق‌العاده‌ای را در این هفته نشان داده‌اند. ارزش بازار جهانی کریپتو در یک هفته نزدیک به 8 درصد افزایش یافته و برای اولین بار در 45 روز گذشته به 1 تریلیون دلار رسیده است.

به طور دقیق تر، بیت کوین نزدیک به 6 درصد افزایش یافته است، در حالی که اتریوم 17 درصد افزایش یافته است. مهمتر از همه، قیمت Dogecoin در هفت روز گذشته بیش از 110٪ افزایش یافته است و برای اولین بار در 6 ماه گذشته به مرز 0.1 دلار رسیده است.

بنابراین، چه چیزی باعث این افزایش می شود؟ و آیا در نهایت وارد بازاری که مدت ها انتظارش را می کشیدیم، می رویم؟

مجله کریپتو تاریخی بلومبرگ

هفته گذشته، بلومبرگ مجله ای با 40000 کلمه اختصاص داده شده به ارزهای رمزنگاری شده با عنوان «داستان رمزنگاری» منتشر کرد. این دومین بار در تاریخ 93 ساله انتشارات بلومبرگ بود که یک نسخه کامل را در یک داستان منتشر می کرد. این گزارش بینش‌ها و تحلیل‌های انتقادی را در مورد صنعت کریپتو ارائه می‌کند که بر نکات مثبت و منفی تمرکز دارد.

این مقاله تاکید می‌کند که رمزارزها راه درازی در جهت ایجاد اعتبار در پیش دارند، اما این تنها راه برای رد موسسات پولی متمرکز کنترل محور است. مت لوین، نویسنده بلومبرگ، رمزارز را «بی اعتماد و مقاوم در برابر سانسور» نامید. این نوع انعکاس مثبت نشان می‌دهد که آگاهی روزافزون از کریپتو و پتانسیل واقعی آن در سراسر صنعت وجود دارد. چنین اظهاراتی همچنین نشان می دهد که جوامع به درستی ایمان خود را به سیستم های مالی متمرکز و مبهم از دست می دهند.

اگرچه این گزارش به طور عمیق در مورد خطرات و جنبه های منفی کریپتو صحبت می کند، اما احساسات صعودی خاصی در تجزیه و تحلیل وجود دارد که کریپتو را به یکی از بزرگترین ابزارهای مالی در آینده تبدیل می کند. این گزارش به وضوح احساسات بازار را افزایش داده است، که یکی از محرک های روند صعودی فعلی است.

رمزنگاری

تصاحب 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک از توییتر

پس از ماه ها گمانه زنی و بحث، بالاخره ایلان ماسک، میلیاردر و بنیانگذار تسلا، توییتر را خرید. اما چگونه بر کریپتو تاثیر می گذارد؟

مدیر عامل تسلا برای مدت طولانی از مدافعان ارزهای دیجیتال بوده است. وجود یک تاجر طرفدار رمزارز در راس توییتر به طور قابل توجهی بر احساسات بازار تأثیر گذاشت. به طور دقیق تر، بازار Dogecoin را تحت تأثیر قرار داد. ایلان ماسک یک مدافع فعال برای میم کوین است. در واقع، وب سایت تسلا DOGE را به عنوان پرداخت برای برخی از محصولات خود می پذیرد.

تسلط ماسک بر توییتر یکی از دلایل اصلی افزایش DOGE بیش از 110 درصد در هفته گذشته است. با کاهش انحلال، افراد بیشتری روی میم کوین پیشرو سرمایه گذاری می کنند.

بازار سهام در حال سقوط است

در 6 ماه گذشته، بازار سهام اولیه سقوط کرده است زیرا تورم منجر به افزایش نرخ بهره در سراسر جهان شده است. S&P500 در 6 ماه گذشته 6.8٪ کاهش یافته است، زیرا NASDAQ بیش از 60٪ سقوط کرده است.

اگرچه قیمت بیت کوین نیز در این بازه زمانی کاهش یافت، اما نوسانات آن نسبت به سهام عمده کمتر بود. در پنج ماه گذشته، بیت کوین سطح مقاومت ثابتی را در 19 هزار دلار حفظ کرده است و کمتر از آن سطح پایین نرفته است. در حالی که این هنوز فاصله قابل توجهی نسبت به قیمت یک سال قبل دارد، اما نوسانات به طور قابل توجهی کمتر از سهام های اصلی بوده است.

بنابراین، بسیاری از سرمایه گذاران به ارز دیجیتال در بازار سهام اعتماد دارند. همچنین هجوم قابل توجهی از پروژه‌های DeFi وجود دارد که خدمات استقرار و استقراض با بازده بالا را برای توکن‌های مختلف ردیف 1 ارائه می‌کنند. چشم انداز درآمد غیرفعال در بازار نزولی نیز افراد بیشتری را به بازار می کشاند.

اتریوم دچار کاهش تورم شده است

برای اولین بار از زمان ادغام، عرضه اتریوم در 8 اکتبر کاهش یافت. این بدان معناست که هر روز بیشتر از طریق پاداش‌ها نسبت به عرضه جدید ETH سوزانده می‌شود. با تغییر اتریوم به PoS، استخراج روزانه منسوخ شد و تولید روزانه توکن های جدید از 13000 به 1600 کاهش یافت.

نزدیک به یک ماه طول کشید تا توکن‌های موجود در گردش از طریق پاداش‌های سهام سوزانده شوند. در 8 اکتبر، برای اولین بار از زمان ادغام، بیشتر از تولید ETH سوزانده شد. عرضه به طور مداوم هر روز در حال کاهش است که باعث افزایش قیمت ETH در بازار می شود. آلتکوین پیشرو در حال حاضر 17 درصد در هفت روز افزایش یافته است.

اسکرین شات 2022 11 01 011359
عرضه ETH از زمان ادغام

اینها برخی از دلایل کلیدی هستند که چرا بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته خوب عمل کرده است. بنابراین، آیا ما در بازار صعودی هستیم؟ ما قطعا یک روند صعودی را طی می کنیم. با این حال، اینکه آیا می‌توانیم به طور رسمی بگوییم که این یک بازار صعودی است یا خیر، بستگی به مدت زمان تداوم این روند دارد. اگر قیمت ها همچنان به مقاومت و روند صعودی خود در ماه نوامبر ادامه دهند، ممکن است در آستانه کریسمس صعودی باشیم.