منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چه مدت طول می کشد تا وجوه از FTX به 50 طلبکار برتر تقریباً 3.1 میلیارد دلار بدهی داشته باشد؟

چه مدت طول می کشد تا وجوه از FTX به 50 طلبکار برتر تقریباً 3.1 میلیارد دلار بدهی داشته باشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه گذاران کنجکاو هستند که چه زمانی می توانند وجوه خود را از صرافی رمزارز FTX که اکنون مشکل دارد دریافت کنند، اما وکلای ورشکستگی و کارشناسان هشدار می دهند که ممکن است «دهه ها» طول بکشد.

در 11 نوامبر، صرافی کریپتو و 130 شرکت وابسته به آن برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده درخواست دادند.

به گفته وکیل ورشکستگی، استفان ارل، شریک در کو کوردیس در استرالیا، فرآیند “تحقق” دارایی های رمزنگاری و تعیین نحوه تقسیم وجوه، “تمرین عظیم” در فرآیند انحلال خواهد بود. این رویه ممکن است سالها، اگر نه “دهه ها” طول بکشد تا کامل شود.

به گفته این وکیل، این به این دلیل است که نگرانی های ورشکستگی فرامرزی پیچیده است و چندین حوزه قضایی رقیب وجود دارد.

ارل گفت افرادی که «تعداد معاملات ارزهای دیجیتال به کریپتو» را انجام داده‌اند ممکن است «سال‌ها» توزیعی را مشاهده نکنند و از اینکه مشتریان FTX همسو با دیگران هستند، از جمله سایر اعتباردهندگان، سرمایه‌گذاران و حامیان سرمایه‌گذاری خطرپذیر ابراز تاسف کرد.

FTX ممکن است طلبکار شود: وکیل

به گفته سایمون دیکسون، بنیانگذار پلتفرم سرمایه گذاری بین المللی BnkToTheFuture، که در فرآیندهای ورشکستگی درجه سانتیگراد مشارکت داشته است، هرکسی که در FTX سرمایه داشته باشد، طلبکار خواهد شد و کمیته طلبکاران برای محافظت از حقوق آنها تشکیل می شود.

وی افزود: بسته به آنچه پس از هزینه های ورشکستگی باقی می ماند، در نهایت طلبکاران به دارایی های باقی مانده دسترسی خواهند داشت.

به گفته مدیر عامل بایننس استرالیا، با توجه به زمان مورد نیاز برای بازیابی دارایی ها، این هزینه ها ممکن است قابل توجه باشد. وی همچنین خاطرنشان کرد که این امر منجر به افزایش هزینه های حقوقی و اداری می شود که بازگشت مشتریان را کاهش می دهد.

ایرینا هیور، شریک Keystone Law در امارات متحده عربی و وکیل دارایی های دیجیتال، گفت که مصرف کنندگان در خاورمیانه که سومین پایگاه بزرگ کاربران FTX را داشتند، نیز در نتیجه از بین رفتن صرافی در رنج هستند.

هیور گفت که از آنجایی که FTX قبلاً مجوز و نظارت نظارتی توسط رگولاتور تازه تاسیس دارایی های مجازی دبی (VARA) اعطا شده است، چالش های مهمی برای تنظیم کننده ها ایجاد می کند زیرا آنها در حال حاضر با یک “شکست نظارتی گسترده” روبرو هستند.

توصیه به سرمایه گذاران آسیب دیده

هیور اظهار داشت که سیستم حقوقی، از جمله دادگاه‌ها و مدیران ورشکستگی، بر حقوق طلبکاران فقط «زمانی و اگر» FTX وارد فرآیندهای ورشکستگی فصل 11 شود، نظارت خواهد کرد.

به افرادی که در نتیجه سقوط FTX متحمل ضررهای قابل توجهی شده اند، هیورز توصیه می کند که به دنبال مشاور حقوقی و ارتباط با “طرف های آسیب دیده دیگر” باشند.

سرمایه گذاران در سرتاسر جهان اثرات عمده ای را در نتیجه سقوط اخیر FTX تجربه کرده اند. صرافی رمزارز سقوط کرده ممکن است “بیش از 1 میلیون طلبکار” داشته باشد. بر اساس گزارش اخیر رویترز در 20 نوامبر، صرافی ورشکسته ارز دیجیتال به 50 طلبکار برتر خود “تقریبا 3.1 میلیارد دلار” بدهکار است.