منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چند حساب Tornado Cash رفع انسداد شد زیرا dYdX تأیید می کند که به ممنوعیت وزارت خزانه داری پایبند بوده است.

چند حساب Tornado Cash رفع انسداد شد زیرا dYdX تأیید می کند که به ممنوعیت وزارت خزانه داری پایبند بوده است.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اقدام وزارت خزانه داری ایالات متحده برای قرار دادن تورنادو کش در لیست سیاه همچنان در جامعه ارزهای دیجیتال ویرانی ایجاد می کند.

صرافی غیرمتمرکز مشتقات dYdX پس از کشف اینکه برخی از کاربرانش با Tornado Cash در اواخر روز چهارشنبه ارتباط برقرار کرده اند، اذعان کرد که تحت تأثیر این محدودیت قرار گرفته است. این پروژه به عنوان تلافی، برخی از حساب ها را مسدود کرد.

در یک پست وبلاگی آمده بود که بسیاری از حساب‌ها مسدود شده‌اند زیرا درصدی از وجوه کیف پول به Tornado Cash متصل است که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا (OFAC) اخیراً آن را به لیست نهادهای تحریم شده خود اضافه کرده است.

تورنادو نقدی در مقابل OFAC

این تغییر پس از به‌روزرسانی روز دوشنبه وزارت خزانه‌داری صورت می‌گیرد که تأیید کرد دفتر کنترل دارایی‌های خارجی Tornado Cash و قراردادهای هوشمندی که با آن مرتبط است را به دلیل دخالت آن در جرایم سایبری متعدد مبتنی بر ارزهای دیجیتال تحریم کرده است. این اقدام از برقراری ارتباط همه شهروندان ایالات متحده با پروتکل جلوگیری می کند. به گفته وزارت خزانه داری، پروتکل اختلاط اتریوم نتوانست محدودیت های موثری برای جلوگیری از پولشویی مجرمان وضع کند.

با وجود اعتراض گسترده جامعه کریپتو به دلیل ماهیت محدودیت و ادعاهایی مبنی بر اینکه کد فهرست سیاه حق آزادی بیان را نقض می کند، چندین پروژه مبتنی بر رمزارز پس از اعلام این ممنوعیت، از آن تبعیت کردند. GitHub، Infura و Alchemy همگی دسترسی کاربران خود را محدود کردند و Circle 75000 USDC را که در پروتکل قرار داده شده بود مسدود کرد.

اگرچه dYdX مشخص نکرد که چه تعداد حساب ممنوع باقی مانده است، اما در یک پست وبلاگ ادعا کرد که “حساب های خاصی را لغو ممنوع کرده است.”

در نتیجه محدودیت وزارت خزانه داری، بسیاری از کاربران اتریوم که تا به حال از Tornado Cash استفاده کرده اند، ممکن است خود را از اجزای ضروری اکوسیستم ارزهای دیجیتال محروم کنند. با توجه به ماهیت سراسری این محدودیت، سازمان های مستقر در آمریکا مانند dYdX و Circle در این مورد به ویژه قابل توجه هستند. در خارج از ایالات متحده، سایر ابتکارات با ساختارهای سازمانی غیرمتمرکز کمتر مشمول تحریم می شوند.

مقررات ایالات متحده قبلاً بر روی کاربران dYdX تأثیر گذاشته است. توکن DYDX از dYdX تابستان گذشته در اختیار کاربران اولیه قرار گرفت، اما آنهایی که در ایالات متحده مستقر هستند شامل نشدند.

معمولاً اعتقاد بر این بود که dYdX ساکنان ایالات متحده را از این پیشنهاد حذف کرد تا از متهم کردن SEC به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده جلوگیری کند.