منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا NFT Land Art سوخت موشکی برای مالکیت دیجیتال زمین است

چرا NFT Land Art سوخت موشکی برای مالکیت دیجیتال زمین است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنر همواره جزء اساسی وجود انسان بوده است. اعم از نقاشی های غاری یا مجسمه های عظیم که مترادف فرهنگ و هویت شده اند ، انسانها مدتهاست که سعی کرده اند خود را از طریق خلاقیت بیان کنند.

و به طور فزاینده ای ، همه ما به دنبال بیان دیجیتالی خود در دنیایی پر سر و صدا و آشفته هستیم – برخی از ما بیش از دیگران. مردم می خواهند در میان جمعیت متمایز شده و آثار خود را به نحوی که معنی دار است و در سطح عمیقی برای آنها طنین انداز است ، بگذارند.

در عین حال ، ما می خواهیم با مالکیت زمین و توانایی ایجاد میراث ، اثر خود را در جهان بگذاریم. زمین یکی از منابع کمیابی است که مردم می خواهند در اختیار داشته باشند ، با ارزش ذاتی آن به عنوان وسیله ای برای بیان خود. همین امر در مورد هنر دیجیتال نیز صدق می کند – این یک نوع بیان ارزشمند است ، اما همچنین می تواند برای هر کسی که به آن دسترسی دارد آزادانه تکرار و به اشتراک گذاشته شود.

تا اینجا ، بسیار خوب – به جز اکثر هنرهای دیجیتال در واقع متعلق به سازندگان آن نیست ، زیرا در سرورهای متمرکز کنترل شده توسط شرکت های خصوصی یا دولت ها وجود دارد. به همین دلیل است که ما به برنامه های غیر متمرکز نیاز داریم: آنها راهی را برای افراد فراهم می کنند تا داده های خود را در اختیار داشته باشند و بر آنچه که برای آن اتفاق می افتد کنترل داشته باشند. به طور خلاصه: تمرکززدایی برابر با مالکیت واقعی است.

تنها با استفاده از NFT است که می توانیم مالکیت هویت ها و تجربیات آنلاین خود را از این غول های شرکت پس بگیریم.

NFT Land Art

اینها چند دلیل است که چرا هنر NFT در دو سال گذشته به عنوان یکی از هیجان انگیزترین تحولات در دنیای هنر ظاهر شده است. NFT ها یک نوع مجموعه رمزنگاری منحصر به فرد هستند که در خارج از موسسات مالی سنتی وجود دارد ، به این معنی که آنها از نظر ارزش خود به مقامات متمرکز مانند بانک ها یا دولت ها متکی نیستند – آنها در عوض بر روی شبکه های بلاک چین مستقل خود عمل می کنند.

فناوری بلاک چین NFT را با ارائه روشی برای تجارت اقلام مجازی منحصر به فرد و بدون تکیه بر اشخاص ثالث مورد اعتماد برای تأیید مالکیت یا انتقال حقوق مالکیت مانند سایر انواع دارایی ها به طور سنتی فعال کرده است.

در Next Earth ، یک کپی مجازی 1: 1 از زمین در بلاک چین ، کاربران می توانند “کاشی” بخرند تا هنر پیکسلی را ایجاد کنند که احتمالاً منحصر به فرد و واقعاً متعلق به آنها است.

چرا باید هنر زمینی را جمع آوری کرد؟

چرا مردم هنر جمع آوری می کنند؟ این عمدتا به همان دلیلی است که هر کسی هر نوع دارایی را جمع آوری می کند: زیرا معتقدند که ارزش آن در طول زمان افزایش می یابد.

دلایل متفاوتی برای به دست آوردن یک دارایی فراتر از قدردانی ساده وجود دارد: از ایجاد پناهگاه امن در شرایط ناپایدار بازار گرفته تا صرفاً بر اساس منافع شخصی خود.

گردآورندگان همچنین می توانند با استفاده از استراتژی های تخصصی مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده ها در مورد آنچه قطعات خاص را در مقایسه با دیگران مطلوب تر می کند ، به منظور دستیابی به اهداف زیبایی شناختی خاص با مجموعه خود تلاش کنند – درست مانند سرمایه گذاران هنگام خرید سهام یا سایر سرمایه گذاری ها به داده های قیمت گذاری تاریخی نگاه می کنند.

زیرساخت های مالی سنتی از لحاظ تاریخی این نوع تجزیه و تحلیل ظریف را هنگام خرید و فروش آثار هنری – فقط به دلیل حدس و گمان ارزش فروش مجدد آن – تا کنون ارائه نکرده است.

مالکیت دیجیتالی زمین

با سیستم عامل هایی مانند Next Earth ، Decentraland و Earth 2 ، کاربران می توانند زمین دیجیتالی خریداری کنند. با این وجود ، همه زمین های دیجیتالی برابر نیستند ، و ارزش زمین دیجیتال ، درست مانند زمین واقعی ، به اکوسیستم ایجاد شده در اطراف آن بستگی دارد. علاوه بر این ، در حالی که Earth 2 یک راه حل متمرکز است ، که در آن شرکت مالک تمام زمین و دارایی های مجازی است ، Next Earth غیر متمرکز است ، به این معنی که زمین مجازی واقعاً در دست کاربران آن است.

در Next Earth ، یک اکوسیستم هنر زمینی در حال ساخت است ، که در آن خلاقان می توانند از هنر هنری خود از طریق هنر پیکسل که در بلاک چین مشابه املاک مجازی قرار دارد درآمدزایی کنند.

Next Earth با ایجاد این مورد منحصر به فرد NFT ، پیشگام دوره جدیدی برای مالکیت دیجیتالی زمین است ، دوره ای که نه تنها در مورد داشتن کاشی ، بلکه در ایجاد دنیایی است که واقعاً متعلق به شما است.