منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا HUSD به زیر 1 دلار سقوط کرد؟ Huobi توضیح می دهد

چرا HUSD به زیر 1 دلار سقوط کرد؟ Huobi توضیح می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در 18 آگوست، استیبل کوین صرافی محبوب Huobi به طور موقت عمق دلار خود را از دست داد. HUSD قبل از بازیابی ارزش دلاری خود، برای چند ساعت با 0.82 دلار معامله شد. Huobi اعلام کرد که depeg به دلیل مشکل نقدینگی کوتاه مدت ایجاد شده است و از آن زمان به طور کامل حل شده است.

اگرچه این عمق تنها حدود 24 ساعت به طول انجامید، اما جامعه HUSD از ترس از کار افتادن کامل مکانیسم استیبل کوین دچار جنون شد. استیبل کوین در چند ماه گذشته بسیار زیاد بوده است و باعث نگرانی های قابل توجهی در کل جامعه ارزهای دیجیتال شده است. مهمتر از همه، بحران depeg UST Terra Luna باعث نگرانی جدی کل صنعت استیبل کوین شد.

HUSD

اگر depeg HUSD ادامه می یافت، این اولین استیبل کوین متمرکز کاملاً ذخیره شده بود که شکست می خورد. خوشبختانه برای جامعه ارزهای دیجیتال، اینطور نبود. Huobi ارائه کرد بیانیه رسمی پس از مدت کوتاهی برای رفع برخی از نگرانی ها در سراسر جامعه.

چه چیزی باعث شد که استیبل کوین HUSD depeg شود؟

تیم Huobi توضیح داد که depeg نتیجه تصمیم شرکت برای بستن چندین حساب بازارساز در مناطق خاص بود. این تعطیلی یک تصمیم اجرایی بود تا اطمینان حاصل شود که صرافی ارز دیجیتال به طور موثر با مقررات آن مناطق مطابقت دارد. نقدینگی بالای ناگهانی آن حساب ها منجر به کاهش عمق کوتاه مدت HUSD شد.

رویداد depeg نیز به دلیل تفاوت منطقه زمانی بین آن مناطق و ایالات متحده تشدید شد. کنترل‌کننده‌های مالی تا صبح جمعه از مشکل جاری نقدینگی در ایالات متحده آگاه نبودند و HUSD در حال حاضر زیر قیمت دلار خود در آن نقطه معامله می‌کرد.

اخیراً، Huobi خدمات خود را در سراسر جهان بهینه سازی کرده است تا اطمینان حاصل کند که همه مقررات و مطابقت به سرعت رعایت می شود. اوایل این هفته، صرافی خدمات معاملاتی مشتقات رمزنگاری خود را در نیوزیلند به دلیل نگرانی های نظارتی متوقف کرد.

با توجه به اینکه بازار استیبل کوین به دلیل رویدادهای اخیر به طور قابل توجهی متزلزل شده است، هرگونه رویداد آینده با HUSD می تواند آسیب جدی به کل جامعه وارد کند. پس از اینکه هکرها موفق شدند 1.2 میلیارد دلار بدون وثیقه مورد نیاز را استخراج کنند، استیبل کوین USD شبکه Acala نیز هفته گذشته 99 درصد از دست داد.

استیبل کوین به بخش مهمی از صنعت کریپتو تبدیل شده است، به خصوص که پروتکل های وام دهی و استقراض DeFi اخیراً به طور گسترده ای محبوب شده اند. با این حال، با رخدادهای امنیتی پرمخاطب در کل صنعت کریپتو و شکست بالقوه مکانیسم های نقدینگی، نگرانی استیبل کوین ممکن است برای مدتی ظاهر شود.