منو سایت

چرا BNB می تواند رتبه دوم را کسب کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

BNB به دنبال اصلاح قیمت پس از عبور از مرز 300 دلار در حال حرکت است. فعالان بازار انتظار دارند عملکرد بهتری از سکه بایننس با بهبود بازار داشته باشند. براساس عملکردش، می‌تواند در آینده جایگاه دوم اتریوم را به خود اختصاص دهد.

عملکرد قیمت BNB در مقابل ETH

زمستان کریپتو خسارات زیادی به صنعت کریپتو وارد می‌کند و برخی از سکه‌ها بیشتر از بقیه ضربه می‌خورند. مقایسه سریع عملکرد بایننس کوین و اتریوم در این بازار زمستانی نشان می‌دهد که اولی انعطاف‌پذیرتر است.

چرا BNB می تواند رتبه دوم را کسب کند؟  1

نمودار نشان دهنده عملکرد بایننس کوین در برابر اتریوم تا به امروز (YTD) است. با وجود نوسانات بالا، سکه بایننس رشد قیمت نسبتا مثبتی را در نظر گرفته است.

اتریوم حدود 65 درصد از ارزش خود را از قیمت افتتاحیه 3683 دلاری خود در سال جاری از دست داده است، در حالی که کوین بایننس از 512 دلار 40 درصد از دست داده است.

برای اینکه سکه بایننس از اتریوم عبور کند، باید به ارزش بازار اتریوم 145 میلیون دلاری برسد. برای رسیدن به این ارزش گذاری، سکه بایننس باید به قیمتی در حدود 900 دلار (300 درصد رشد قیمت) برسد.

تحلیلگران پیشنهاد می کنند که بازار کریپتو در بازار صعودی بعدی رشد قیمت بالایی را تجربه خواهد کرد. در آن زمان، سکه بایننس احتمالاً می‌توانست رکورد جدیدی را ثبت کند و از اتریوم پیشی بگیرد و در جایگاه دوم پس از بیت‌کوین قرار بگیرد. اخبار، پذیرش شبکه و سقوط بازار بر پویایی قیمت تأثیر می گذارد.

بلاک چین اتریوم در مقابل زنجیره هوشمند بایننس

پروتکل های زیربنایی BNB و ETH نیز نقش حیاتی در عملکرد آینده آنها ایفا می کنند.

نبردی در صنعت کریپتو رخ داده است که در آن پروتکل‌های بلاک چین غیرمتمرکز برای برتری می‌جنگند. معیارهایی که تعیین می‌کنند کدام زنجیره موفق می‌شود شامل تراکنش‌ها در هر ثانیه، متوسط ​​کارمزد هر تراکنش (کارمزد گاز)، راه‌حل‌های مقیاس‌بندی و نرخ پذیرش توسط توسعه‌دهندگان و کاربران است.

بیش از 25 پلتفرم اصلی بلاک چین در بازار وجود دارد که به طور فزاینده ای رقابتی می شوند.

با افزایش فشار رقبای خود بر روی اتریوم، این پلتفرم به تدریج کاربران را به سمت پروتکل‌های با عملکرد بهتر مانند Solana، Cardano، Tezos، Algorand و Polkadot سوق می‌دهد.

پس از ادغام، اتریوم بخش خوبی از جامعه ماینینگ خود را از دست داد، که از آن زمان به دیگر استخرهای استخراج مانند اتریوم کلاسیک (ETC)، لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE) منتقل شده است. طرفداران ادغام، این حرکت را با استناد به محیط سبزتر ستایش کردند و استخراج انرژی بر را به بیت کوین و سایر دارایی های POW واگذار کردند.

قبل از اینکه بایننس بلاک چین بومی خود را راه اندازی کند، اتریوم بر بازار قراردادهای هوشمند حکومت می کرد. اکنون زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به عنوان رقیب برجسته اتریوم در حال ظهور است.

در نگاه اول BSC و بلاک چین اتریوم شبیه به هم به نظر می رسند، قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی BSC با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار هستند، که باعث می شود توسعه دهندگان به راحتی بین این دو بلاک چین جابجا شوند. با وجود سازگاری و شباهت، تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد.

میانگین زمان بلوک برای BSC 3 ثانیه است در حالی که زمان بلوک اتریوم بین 30 ثانیه تا 16 دقیقه است. هر دو از مدل کارمزد گاز برای هر تراکنش استفاده می‌کنند و زنجیره هوشمند بایننس مدل ارزان‌تر است.

از نظر استفاده از DeFi، اتریوم بر بازار مسلط است. طبق گفته DefiLlama، اتریوم دارای ارزش کل قفل شده (TVL) 23.51 دلار است که در مقایسه با زنجیره هوشمند Binance با قیمت 5.39 میلیارد دلار، قابل توجه است.

کلام پایانی

بایننس کوین وعده‌های زیادی را نشان می‌دهد و می‌تواند در درازمدت برنده این نبرد برتری باشد. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، در خط مقدم حمایت از شفافیت در صنعت کریپتو بوده است. بایننس تا کنون بزرگترین صرافی از نظر حجم معاملات است و ابزار بسیار خوبی برای سکه بایننس ایجاد می کند.

آیا BNB از ETH پیشی خواهد گرفت؟ BNB یک مورد خوب ارائه می دهد اما هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بگوید. پاسخ صحیح به این سوال می‌تواند ذهنی باشد، بسته به آنچه که کاربران در مورد ویژگی‌های بلاک چین، کاربرد و عملکرد جستجو می‌کنند.

همچنین بخوانید:

  • پیش بینی قیمت سکه بایننس 2023 تا 2031
  • پیش بینی قیمت اتریوم 2023 تا 2031