منو سایت

چرا کریپتو در حال سقوط است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارزش بازار کریپتو به سقوط خود ادامه داده و اکنون به 1.04 تریلیون دلار رسیده است که در 24 ساعت گذشته بیش از 8 درصد کاهش داشته است. تقریباً همه ارزهای رمزپایه اصلی در وضعیت قرمز قرار داشتند و قیمت‌ها برای بسیاری از آنها بیش از 11 درصد کاهش یافت و در 24 ساعت گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید.

تسلط ارزهای برتر نزدیک به 0.5 درصد کاهش یافته و به 47.20 درصد از کل بازار کریپتو رسیده است. قیمت بیت کوین طی هفته گذشته 17.02 درصد کاهش یافته است.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم تقریباً 1350 دلار معامله می‌شود که کاهشی بیش از 14 ماه است. سولانا تقریباً 30 درصد سقوط کرده است و در حدود 29 دلار در نوسان است.

به گفته کارشناسان، افت قیمت ارز دیجیتال حاکی از کاهش ریسک ریسک در بین سرمایه گذاران است. آنها نسبت به سرمایه گذاری های پرخطر بسیار محتاط هستند. این یکی از بی ثبات ترین سرمایه گذاری ها به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن و نوسان آن است.

در همین حال، ارزش کل بازار ارز با 31.35 درصد افزایش به 94.56 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته رسید که نشان دهنده فروش قابل توجه دارایی های دیجیتال توسط سرمایه گذاران است. حجم سهم بازار دیفای در کریپتو 7.76 میلیارد دلار بود که 8.2 درصد از کل حجم معاملات کریپتو را شامل می شود. بازار پایدار سکه دارای ارزش 82.21 میلیارد دلار بود که 86.94 درصد از کل گردش مالی 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می داد.

چرا بازار کریپتو در حال سقوط است

بیت کوین تا لحظه نگارش این مقاله با قیمت 25762.63 دلار معامله می شود که از بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک به 68000 دلار کاهش یافته است. نرخ بهره بانک های مرکزی افزایش یافته است که در نتیجه معاملات ارزهای دیجیتال کاهش یافته و ارزش آنها کاهش یافته است. این را در نظر بگیرید: بازده بیت کوین از سال تا به امروز 40 درصد کاهش یافته است در حالی که اتریوم 50 درصد کاهش یافته است.

نظر کارشناسان در مورد علت افت بازار در اینجا آمده است

maxim hopman fiXLQXAhCfk unsplash

بازار کریپتو تحت فشار فدرال رزرو بوده است و طی چند ماه گذشته نرخ بهره را برای مبارزه با تورم افزایش داده است. ادول پاتل، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم سرمایه گذاری کریپتو مورکس، گفت: بیت کوین، اتریوم و اکثر ارزها در آخر هفته پس از فروش گسترده پس از داده هایی که نشان می دهد تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است، ضرر کردند.

آمیت گوپتا، بنیانگذار و مدیرعامل Fintrekk Capital معتقد است که کاهش در بازارهای ارزهای دیجیتال یک اتفاق جهانی است. «کاهش ارزهای دیجیتال یک رویداد جهانی است. افزایش نرخ بانک‌های مرکزی و افزایش شاخص دلار منجر به کاهش فعالیت‌های معاملاتی و کاهش قیمت‌ها شده است. حجم کاهش یافته است و معامله گران (سفته بازان) در حال رزرو ضرر هستند.

گوپتا ادامه داد: «کوین‌بیس، یک مرکز مبادلات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، نتایج مالی سه‌ماهه اول را منتشر کرده است که نشان‌دهنده کاهش قابل‌توجه در معاملات خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال است، اگرچه تعداد معاملات سازمانی نسبتاً ثابت مانده است.»

ممکن است بیت کوین در سال 2022 به 100000 دلار برسد

بیت کوین شروع سال سختی داشته است، اما کارشناسان هنوز بر این باورند که قیمت آن به 100000 دلار خواهد رسید – و این بیشتر یک سوال است که چه زمانی باشد تا اینکه آیا.

سرمایه گذاران نگران افزایش تورم، تنش های ژئوپلیتیکی و چشم انداز سیاست های پولی سخت تر توسط فدرال رزرو هستند. بازار کریپتو در ماه‌های اخیر به طور فزاینده‌ای با بازار سهام در ارتباط بوده است و آن را حتی بیشتر به شرایط اقتصادی جهانی وابسته کرده است.

آنها هشدار می دهند که جنگ، تورم و نوسانات پولی در ایالات متحده بدون پایانی در هفته ها و ماه های آینده باعث ایجاد نوسانات بیشتر خواهد شد.

بیت کوین تنها برای چند دوره کوتاه در شش ماه گذشته به بالای 45000 دلار رسیده است و از 25 دسامبر 2021 تا کنون از 50000 دلار فراتر نرفته است. قیمت فعلی بیت کوین با بالاترین قیمت خود که بیش از 68000 دلار در نوامبر تعیین شده بود فاصله زیادی دارد. حتی با وجود کاهش اخیر قیمت، بیت کوین هنوز بسیار ارزشمندتر از چند سال پیش است. این نوع افزایش و افت برای بیت کوین چیز جدیدی نیست.

علیرغم نوسانات و سقوط اخیر قیمت، بسیاری از کارشناسان همچنان معتقدند که بیت کوین به زودی به 100000 دلار خواهد رسید، البته با تخمین های متفاوت در مورد زمان وقوع آن. طبق مطالعه اخیر دویچه بانک، تقریباً یک چهارم سرمایه گذاران بیت کوین انتظار دارند قیمت بیت کوین در پنج سال به بیش از 110000 دلار برسد.

آیا بازار کریپتو در حال سقوط است؟

به گفته کارشناسان، کاهش قیمت نشان دهنده کاهش ریسک ریسک در بین سرمایه گذاران است. به نظر می رسد که آنها بسیار نگران دارایی های پرخطر هستند. این یکی از بی ثبات ترین سرمایه گذاری ها به دلیل عدم قطعیت ها و تغییرات آن است.

از روز جمعه، شاید به دلیل وحشت سرمایه گذاران، تعداد نقدینگی ها زیاد بوده است. بیت کوین و اتریوم هر کدام حدود 7 درصد کاهش یافته اند و اکنون به ترتیب 25000 دلار و 1300 دلار آمریکا ارزش گذاری شده اند. روند نزولی ممکن است در روزهای آینده نیز ادامه یابد.

اگرچه بیت کوین سابقه طولانی در عملکرد ضعیف دارد، اما آلت کوین ها به دلیل وجود موانع نظارتی با چالش های بیشتری روبرو هستند. بر اساس تجزیه و تحلیل CoinDesk، تنها تعداد کمی از آلتکوین ها از چنین نوسانات بازار جان سالم به در خواهند برد.

به گفته شیوام تاکرال، مدیر عامل BuyUcoin، افزایش قیمت مواد غذایی، گاز و انرژی فشار زیادی را بر بازار بیت کوین وارد می کند.