منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا هنگ کنگ برای پذیرش گسترده رمزارز آماده است؟

چرا هنگ کنگ برای پذیرش گسترده رمزارز آماده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق تحقیقات فارکس، هنگ کنگ برای پذیرش گسترده رمزارزها به بهترین وجه مجهز است. این مطالعه نشان داد که هنگ کنگ دارای امتیاز آمادگی رمزنگاری 8.6 است.

پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال هنوز برای ادامه حیات آنها ضروری است. دولت ها باید سیستم های پشتیبانی را برای پذیرش جریان اصلی رمزارزها ایجاد کنند. این سیستم ها باید الزامات مردم و فناوری را تکمیل کنند.

کشوری که آماده پذیرش ارزهای دیجیتال است، شاخص های خاصی را نشان می دهد. چنین شاخص هایی شامل موارد زیر است. افزایش تعداد مکان‌های دستگاه باجه خودکار (ATM) با پذیرش ارز دیجیتال. علاوه بر این، باید محیط نظارتی مطلوبی داشته باشد. فرهنگ‌های نوپا و سیاست‌های مالیاتی منصفانه همگی ضروری هستند.

ایالات متحده و سوئیس هنگ کنگ را دنبال می کنند

ایالات متحده و سوئیس هر دو علیرغم داشتن امتیازات 7.7 و 7.5 به ترتیب در سطح آمادگی رمزنگاری خود به سه رتبه اول راه یافتند. ایالات متحده زیرساخت رمزنگاری قابل توجهی بزرگتر از کشور جزیره ای دارد. با این حال، هنوز آن را دنبال می کند.

این تحقیق برای پی بردن به سطح آمادگی، نکات خاصی را در نظر گرفت. به عنوان مثال، تعداد نصب های خودپرداز رمزنگاری متناسب با جمعیت و اندازه جغرافیایی منطقه است. همچنین تعداد شرکت های استارت آپی بلاک چین به ازای هر 100000 نفر قابل توجه بود.

در نتیجه مستقیم این موضوع، مساحت نسبتاً کوچک هنگ کنگ به موقعیت این کشور در صدر فهرست کمک کرد.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط CoinATMRadar، ایالات متحده 88 درصد از کل نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر، هنگ کنگ تنها شبکه ای از 146 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این تنها 0.4 درصد از کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را تشکیل می دهد. یک دستگاه باجه خودکار ارزهای دیجیتال به دلیل اندازه جمع و جور شهر، هرگز بیش از 4.3 مایل (7 کیلومتر) با ساکنان هنگ کنگ فاصله ندارد.

سوئیس از سوی خود تقریباً در هر 161.5 مایل (260 کیلومتر) یک دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال دارد. ایالات متحده آمریکا دارای دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در حدود 168.3 مایل (271 کیلومتر) است.

تحمیل مالیات‌های اختصاصی کریپتو یکی از مهم‌ترین موانع برای استفاده گسترده از کریپتو است. هنگ کنگ، پاناما، سوئیس، پرتغال، مالزی، آلمان و ترکیه همگی در رتبه های اول مالیات قرار دارند. این کشورها کمترین مالیات را بر افزایش سرمایه برای کریپتوها دارند.

افراد بیشتری به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می دهند

نگرش سرمایه‌گذار در تعیین اینکه آیا کشوری در تلاش‌های خود برای ایجاد زیرساخت‌های ارز دیجیتال قوی موفق خواهد بود یا خیر، حیاتی است. سرمایه گذاران از اقتصادهای بزرگ، از جمله استرالیا، ایرلند، و بریتانیا، حیاتی ترین علاقه را به ارزهای دیجیتال نشان داده اند. این یافته ها نشان می دهد که رقابت سالم طرفدار رمزارز در سراسر جهان وجود دارد.

این مطالعه همچنین تعداد جستجوهای اینترنتی برای ارزهای دیجیتال را در مقایسه با داده‌های سال مورد بررسی قرار داد. جزئیات برای تعیین اینکه آیا افزایش علاقه در میان جمعیت هر کشور وجود دارد یا خیر حیاتی بود.

قبرس با تقریباً 34000 جستجوی رمزارز برای هر 100000 نفر اول شد. به این ترتیب که نشان دهنده رشد تقریباً 137 درصدی نسبت به سال قبل است. تعداد افراد علاقه مند به ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورهای مختلف به شدت در حال افزایش است. رشد سالانه 331 درصدی در جستجوی رمزارز در رومانی وجود داشت که بالاترین میزان در بین تمام کشورها بود. کشورهایی مانند یونان، بریتانیا، کانادا و عربستان سعودی نیز از این قافله عقب نبودند.

سنگاپور موضعی اتخاذ کرده است که نوآوری و مقررات مربوط به ارزهای مجازی را در بر می گیرد. دولت مشتاق نظارت کامل بر اکوسیستم کریپتو است. هدف این نظارت شناسایی و توقف اقدامات غیرقانونی یا متقلبانه است که مانع توسعه نمی شود.

قانون خدمات پرداخت سال 2019 استفاده از رمزارزها در سیستم مالی سنگاپور را کنترل می کند. این قانون بین گسترش ارزهای دیجیتال و سرکوب فعالیت‌های غیرقانونی تعادل برقرار می‌کند. در نتیجه، محیط کاملا قانونی و قانونی را برای رشد مترقی و پایدار فراهم می کند.

سرمایه گذاران و شرکت هایی که دارای رمزنگاری هستند از پرداخت هرگونه مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند. با وجود این، کسب‌وکاری که خرید، فروش یا پذیرش پرداخت‌های ارز دیجیتال انجام می‌دهد مشمول مالیات بر درآمد می‌شود.