منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند؟

چرا دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بسیاری از دولت ها نگران بیت کوین هستند و به طور مداوم تلاش هایی برای سرکوب رشد آن انجام داده اند. علیرغم این تلاش ها، سرکوب بیت کوین و منع عموم مردم از استفاده از آن نسبتاً غیرممکن بوده است. دلایل متعددی وجود دارد که چرا دولت های مرکزی به دنبال کنترل یا حتی توقف بالقوه ارزهای دیجیتال به طور کلی هستند. متداول‌ترین دلیل برای علاقه شدید سازمان‌های فدرال به بیت‌کوین، تنظیم مقررات پولشویی است. آیا باید نگران باشید که دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند؟

با وجود نگرانی های قابل توجه در مورد مورد استفاده غیرقانونی از بیت کویناین ارز رمزنگاری شده برای حل مشکلات اساسی ارزهای فیات از زمان معرفی پول کاغذی ایجاد شد. فناوری بلاک چین عمومی به منظور ایجاد تغییرناپذیری، جلوگیری از تداخل بیت کوین در تمام مناطق است. قدرت اساساً به صاحبان ارز دیجیتال منتقل می شود، و سپس به طور جمعی تعیین می کنند که ارزش یک واحد بر اساس عرضه و تقاضا چقدر است. بیت کوین رایج ترین و همچنین بزرگترین ارز دیجیتال است. تمام ارزهای دیجیتال دیگر اغلب به عنوان سکه های ALT، یک سکه جایگزین برای بیت کوین شناخته می شوند.

از زمان معرفی آن توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2019، ارزش دارایی دیجیتال با بازگشت سرمایه قابل توجهی نسبتاً افزایش یافته است. اگرچه بسیاری هنوز نمی دانند که چگونه می توان از بیت کوین به عنوان یک ارز استفاده کرد، اما بدون شک بسیاری از مردم را متقاعد کرده است که می توان از آن به عنوان یک ذخیره ارزش، درست مانند طلا و سایر محصولات سرمایه گذاری، استفاده کرد.

اگر بیت کوین به جریان اصلی تبدیل شود، دولت ها می ترسند کنترل پول را از دست بدهند. در حالی که بیت کوین می تواند به طور کامل جایگزین تمام ارزهای جهان شود، بیت کوین بدون شک ابزاری است. آینده امور مالی با آینده بیت کوین در هم تنیده است. ظاهراً، زیرساخت‌های پیرامون این فناوری، توقف انقلاب بیت‌کوین را برای دولت‌ها بسیار دشوار یا غیرممکن می‌کند.

همچنین بخوانید:

  • پیتر شیف انتظار دارد بیت کوین در مرحله بعدی سقوط کند، در اینجا دلیل آن است
  • چگونه می توان پذیرش کریپتو را افزایش داد؟
  • bitcoin-binance-coin-xrp-and-solana-daily price-analyses-19-اکتبر-صبح-پیش بینی
  • آیا بیت کوین قانونی است؟
  • خطرات قانونی سرمایه گذاری در بیت کوین!
  • تعیین بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال قانونی
  • مبنای هزینه در پرداخت مالیات رمزنگاری شده (محاسبات سخت و روش های ساده برای پس انداز)

چرا اکثر دولت ها دوست دارند بیت کوین را متوقف کنند؟

دولت ها در سه جنبه اصلی پیشرفت می کنند که به نظر می رسد با اختراع بیت کوین به شدت نقض شده است. اکثر دولت ها بر توانایی تنظیم سرمایه، کنترل سرمایه و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی از طریق نظارت بر معاملات متکی هستند. بانک‌های مرکزی به همراه بانک‌های سرمایه‌گذاری، بانک‌های تجاری و سایر مؤسسات مالی، مسئولیت نظارت بر معاملات را بر عهده دارند.

به طور معمول، مجرمان استفاده از بانک ها و هر نوع تراکنش دیجیتالی برای انتقال وجوه به همکاران خود را چالش برانگیز می دانستند. از آنجایی که بیت کوین قابل تنظیم یا کنترل نیست، مجرمان آزادانه وجوه را به آدرس های ناشناس منتقل می کنند و دولت ها نمی توانند این تراکنش ها را ردیابی کنند. با وجود در دسترس بودن دفتر کل عمومی – به این معنی که معاملات باز و شفاف هستند – تعیین مالک واقعی آدرس ها یک چالش است. این ویژگی فناوری بیت کوین برای دولت ها بسیار نامطلوب است و انگیزه بالایی برای ممنوعیت کامل آن ایجاد می کند.

علاوه بر این، فناوری بلاک چین تغییر ناپذیر است – به این معنی که پس از وارد کردن داده ها، نمی توان آنها را تغییر داد. به گفته ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، این ویژگی برای تشویق اعتماد در بلاک چین طراحی شده است. تراکنش ها نیز برای همه افراد داخل شبکه باز و در دسترس هستند. مسلماً، اینها برای رژیم‌ها و دولت‌های مخفی که اغلب درگیر معاملات مشکوک و پنهان از عموم هستند، نامطلوب است.

دولتی که به تنهایی به بیت کوین متکی است باید با سوالاتی در مورد انتقال وجوه از A به B مقابله کند. افزایش مسئولیت در قبال عملیات غیرقانونی دولت. با این حال، اغلب مخارج غیرمجاز دولت برای جلوگیری از افشای عمومی سیاستمداران فاسد مخفی نگه داشته شده است.

در نهایت، اکوسیستم بیت کوین را نمی توان به شکل فعلی آن تنظیم کرد. بلاک چین تغییرناپذیر است و از هرگونه دخالت دولت جلوگیری می کند. این امکان را به کاربران می دهد تا بدون دخالت دولت ارز دیجیتال ارسال و دریافت کنند. اکوسیستم بیت کوین به مردم این امکان را می دهد که در سراسر مرزهای منطقه بدون مالیات تراکنش کنند که برای دولت مضر است. بر اساس این دلایل، تردید وجود دارد که دولت ها بیت کوین را آن طور که هست بپذیرند. در عوض، بیشتر دولت ها به یافتن راه هایی برای تنظیم یا ممنوعیت کامل آن ادامه خواهند داد.

با این حال، آیا دولت واقعاً می تواند بیت کوین را متوقف کند؟ خوب، بیایید دریابیم!

آیا دولت می تواند بیت کوین را متوقف کند؟

چندین جنبش تلاش کرده اند بیت کوین را تنظیم کنند بدون اینکه موفقیت واقعی داشته باشند. سرکوب های متعددی در شرق برای استخراج کنندگان بیت کوین صورت گرفته است. این مقررات به ردپای کربن گسترده ای اشاره کرده است که توسط مکانیسم اجماع اثبات کار که توسط شبکه بیت کوین استفاده می شود، کمک می کند.

بدون شک درست است که PoW انرژی زیادی مصرف می کند و بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد. با این حال، اجماع PoW مسلما امن ترین قانون اجماع است که از شبکه بیت کوین محافظت می کند. دولت علاقه مند به کنترل تراکنش های بیت کوین است زیرا تهدیدی برای اقتصاد هر کشور و همچنین قدرت دولت است.

اساساً، عموم مردم مسئولیت رسیدگی به ارزهای فیات را به عهده دارند. به عنوان مثال، شهروندان ایالات متحده، به دولت ها و ذخایر فدرال می سپردند تا با کنترل چاپ ارزهای فیات، و تنظیم نرخ های بهره و غیره، اقتصاد ایالات متحده را مدیریت کنند. بیت کوین تمام این اختیارات را دور می زند و ارزش مستقیم یک ارز را برای شهروندان فراهم می کند و نیازی به داشتن یک دولت به عنوان یک مرجع مرکزی برای کنترل نحوه معامله یا استفاده از پول را از بین می برد.

مسلماً این عواقب دارد، زیرا دولت‌ها می‌توانند بدون توانایی کنترل بودجه‌های محلی کاملاً ناکارآمد شوند. با این حال، هدف شبکه بیت کوین ترویج شفافیت، حذف کنترل و تشویق هزینه های رایگان است.

با توجه به زیرساخت بیت کوین، دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند. بسیاری از دولت‌ها می‌توانند بیت‌کوین را ممنوع کنند، اما ریشه‌کنی کامل این پروژه‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسد. از آنجایی که بیت کوین به خودی خود در حال تکامل است و مردم مایل به پذیرش این فناوری هستند، جنبش ها هیچ کاری برای متوقف کردن انقلاب انجام نمی دهند. با این حال، عاقلانه است که بگوییم مقررات می‌توان برای محدود کردن استفاده از بیت‌کوین در یک حوزه قضایی خاص در تلاش‌های یک کشور برای حفظ کنترل ارز فیات وضع کرد.

نگران ممنوعیت بیت کوین هستید؟

چرا دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند 1

تراکنش‌های بیت‌کوین در طول زمان به افزایش خود ادامه داده‌اند و عموم مردم به طور مداوم ایده آزادی را قبول کرده‌اند. این یک جایگزین برای ارز فیات نسبتاً ناپایدار است که در طول زمان به کاهش ارزش خود ادامه می دهد. سیاست‌های بد چاپ پول به‌ویژه به کاربران فیات آسیب رسانده است و بسیاری به دنبال جایگزین‌هایی هستند.

کاربران بیت کوین نباید نگران الف باشند ممنوعیت احتمالی بیت کوین زیرا کسب و کارهای مرتبط با بیت کوین بدون توجه به عدم تمایل دولت به پذیرش آن، به حیات خود ادامه داده اند. مسلماً، بیت کوین از زمان معرفی خود در سال 2009 با مقاومت گسترده مقامات روبرو شده است.

اکثر دولت ها موضع خود را از مقاومت در برابر بیت کوین تغییر داده اند و در عوض به دنبال راه های بهتری برای اطمینان از آن هستند. بیت کوین در سیستم یکپارچه شده است. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین می توانند جایگزین های بسیار خوبی برای انحصارهای ارز دولتی مانند پول دیجیتال ارائه دهند.

امروزه، بیت کوین به طور مداوم با شرکت های مربوطه همکاری می کند تا استفاده از پرداخت های رمزنگاری را آسان تر و در دسترس تر کند. اخیراً مستر کارت شروع به همکاری با بانک ها کرده است تا پرداخت های رمزنگاری شده را برای مردم در دسترس تر کند. بیت کوین بدون شک به عنوان محبوب ترین ارز دیجیتال با بیشترین ارزش بازار در خط مقدم خواهد بود.

چرا دولت ها نمی توانند بیت کوین را متوقف کنند 2

چگونه بیت کوین می تواند فشار ناشی از مقررات دولتی را تحمل کند؟

مانند سایر دارایی های مالی، بیت کوین می تواند توسط بانک مرکزی پذیرفته شود تا زمانی که از مقررات پیروی کند. به عنوان مثال، نیاز به پیاده سازی «مشتری خود را بشناسید» در کاهش خطرات استفاده از بیت کوین برای پولشویی یا هر گونه فعالیت غیرقانونی بسیار مهم است.

تراکنش‌های مالی معمولی که از طریق مؤسسات مالی عادی انجام می‌شوند به راحتی قابل ردیابی هستند، زیرا بانک اطلاعاتی توسط دولت در دسترس است. در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین، شفافیت نسبی در مقایسه با تراکنش های فیات بالاتر است. برای دولت‌ها، نگرانی برای داشتن کنترل مشروع است، زیرا در صورت از دست دادن کنترل، حاکمیت ملی را تهدید می‌کند. بیت کوین می تواند به عنوان یک ارز جایگزین عمل کند که به همان اندازه در جامعه پذیرفته شده است و هیچ مقاومتی از جانب کسانی که مایل هستند وجود ندارد. شهروندانی که می‌خواهند از فشارهایی که انحصارهای ارز دولتی اعمال می‌کنند اجتناب کنند، می‌توانند از بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال امن، قابل قبول و قانونی استفاده کنند.

ویژگی‌های اساسی فناوری بلاک چین که تضمین می‌کند تراکنش‌ها شفاف، قابل تأیید و تغییر ناپذیر هستند، بیت‌کوین را به یک ارز دیجیتال قابل اعتماد تبدیل می‌کند. ممنوعیت بیت‌کوین عمدتاً از دولت‌ها یا رژیم‌های مستبدی انتظار می‌رود که کاملاً متوجه نشده‌اند که چگونه آن را در اقتصاد خود ادغام کنند.

با وجود انگیزه ممنوعیت بیت کوین در بسیاری از کشورها، ارز دیجیتال فراتر از مرزها است و به کاربران اجازه می دهد تا به طور مستقل تعامل داشته باشند. بیت کوین علیرغم رقابت نظارتی جهانی که نفوذ آن را به موسسات مالی معمولی مانند بانک ها محدود کرده است، موفق شده است رشد کند. خود تنظیمی بیت کوین بسیار مطلوب است و اعتماد را در بین کاربران افزایش می دهد و آن را به یک دارایی دیجیتال محکم با پذیرش در سراسر جهان تبدیل می کند.

نتیجه

انقلاب بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی وجود داشته است و این جنبش هنوز ادامه دارد. در طول مسیر، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال با مقاومت شدید دولت هایی که به دنبال محدود کردن یا کنترل استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هستند، مواجه شده اند. در بسیاری از کشورها، بیت کوین عمدتاً در پلتفرم های مالی P2P و غیرمتمرکز استفاده می شود.

بسیاری از موسسات مالی به دلیل مقررات بانک مرکزی قادر به تسهیل پذیرش کریپتو نیستند. با وجود این محدودیت ها، پذیرش بیت کوین فراتر رفته است و امروزه برخی کشورها شروع به پذیرش آن کرده اند و بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت می پذیرند.