منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا تلگرام در حال ساخت کیف پول رمزنگاری و صرافی است

چرا تلگرام در حال ساخت کیف پول رمزنگاری و صرافی است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پلتفرم پیام رسان محبوب تلگرام به تدریج به بخش های وب 3 و بلاک چین نزدیک تر می شود. موسس اپلیکیشن پیام‌رسان پاول دوروف در پستی در روز چهارشنبه فاش کرد که اقدام بعدی تیم تلگرام ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای خدمت به طیف گسترده‌ای از کاربران ارزهای دیجیتال است.

به طور دقیق تر، Durov https://t.me/durov/202Telegram ساخت کیف پول ارز دیجیتال غیرمتمرکز و صرافی غیرمتمرکز خود را آغاز خواهد کرد که افراد را قادر می سازد تا ارزهای رمزنگاری شده را به صورت امن ذخیره و تجارت کنند.

چرا تلگرام به سمت رمزنگاری متمایل شده است؟

دوروف از تمرکز قدرت با پلتفرم‌های متمرکز در صنعت ارزهای دیجیتال ابراز نارضایتی کرد. بنیانگذار تلگرام با اشاره به شکست در صرافی ارزهای دیجیتال FTX سام بنکمن-فرید، گفت: فضای بلاک چین از وعده اصلی عدم تمرکز خارج شده است و توسط «تعداد کمی از کسانی که شروع به سوء استفاده از قدرت خود کردند» اشغال شده است.

صرافی متمرکز متهم به سوء استفاده از وجوه مشتریان، در میان سایر اقدامات بد شرکتی بود. FTX در 11 نوامبر، چند روز پس از توقف برداشت، درخواست حمایت از ورشکستگی داد و میلیاردها پول مشتری را به دام انداخت.

طبق برنامه‌های جدید تلگرام، دوروف گفت که راه‌حل روشن برای جلوگیری از مشکلات اعتماد در رمزارزها و سوء استفاده از قدرت توسط پلتفرم‌های متمرکز، بازگشت توسعه‌دهندگان و پلتفرم‌های بلاک چین به ریشه‌های قبلی عدم تمرکز است. دوروف گفت که کاربران کریپتو باید به تراکنش‌های غیرقابل اعتماد و کیف پول‌های خود میزبان روی بیاورند.

ما، توسعه دهندگان، باید صنعت بلاک چین را با ایجاد برنامه های غیرمتمرکز سریع و آسان برای توده ها، از تمرکز دور کنیم. دوروف افزود: چنین پروژه هایی در نهایت امروز قابل اجرا هستند. به این ترتیب، می‌توانیم اشتباهات ناشی از تمرکز بیش از حد را که صدها هزار کاربر ارزهای دیجیتال را ناامید می‌کند، برطرف کنیم.»

آیا تلگرام می تواند برنامه های Web3 خود را متوقف کند؟

اینکه آیا تلگرام می‌تواند برنامه‌های جدید خود را برای یک صرافی غیرمتمرکز و کیف پول ارزهای دیجیتال خود میزبانی کند یا خیر، باید در طول زمان مشخص شود. با این حال، شایان ذکر است که پلتفرم پیام رسانی در گذشته پیشرفت قابل توجهی در ساخت پروژه های بلاک چین داشته است.

در ماه اکتبر، تلگرام Fragment را راه اندازی کرد، یک پلت فرم حراج غیرمتمرکز برای نام های کاربری تلگرام. دوروف با تضمین تخصص این تیم در وب 3 و بلاک چین، فاش کرد که «فقط 5 هفته و 5 نفر از جمله من طول کشید تا پروژه بر روی بلاک چین TON، شبکه لایه 1 که در ابتدا توسط تلگرام آغاز شد، اجرا شود.

دوروف گفت که راه‌اندازی Fragment موفقیت‌آمیز بود و قصد داشت عرضه خود را فراتر از نام‌های کاربری گسترش دهد. به گفته بنیانگذار تلگرام، در عرض یک ماه، Fragment حدود 50 میلیون دلار درآمد داشته است.