منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا بیت کوین سقوط می کند؟ چقدر پایین خواهد آمد؟

چرا بیت کوین سقوط می کند؟ چقدر پایین خواهد آمد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارزهای دیجیتال روز سه شنبه به فروش خود ادامه دادند و ارزش بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر 21000 دلار رسید. بیت کوین تا 20834.50 دلار سقوط کرد و تا ساعت 5:30 صبح سه شنبه به وقت شرقی به حدود 22300 دلار رسید. این سقوط همچنان 4.2 درصد کمتر از دوشنبه است، زمانی که به پایین ترین حد خود از مارس 2020 رسید.

قیمت بیت کوین با انحلال میلیاردها دلار سقوط کرد

بازار سهام گسترده تر و همچنین ارزهای دیجیتال تحت فشار بوده است. این سقوط در بحبوحه نگرانی‌هایی است که نرخ‌های بهره بالاتر بانک‌های مرکزی اصلی سیاست‌های پولی آسان را که دارایی‌های سفته‌بازی را تقویت کرده‌اند، مهار کند. فرو رفتن این هفته در دارایی های دیجیتال، ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال را برای اولین بار از سال 2021 به زیر 1 تریلیون دلار کاهش داده است.

شرکت‌هایی که در زمینه بیت کوین و حوزه‌های مرتبط با آن معامله می‌کنند، با ادامه کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شروع به آسیب می‌کنند. این بر شدت رکود شدید بازار افزوده است. حال و هوای کنونی بازار یکی از هشدارها است. با این حال، آیا این برای اکوسیستم بیت کوین معمولی است؟

قیمت بیت کوین بسیار بی ثبات بوده است. اولین افزایش قیمت قابل توجه این کریپتو در سال 2010 زمانی رخ داد که ارزش یک بیت کوین واحد از کمتر از یک پنی به 0.09 دلار افزایش یافت. از آن زمان، BTC با تبدیل شدن به وجود، چندین تجمع و سقوط داشته است. بالا و پایین‌های آن مشابه غرب وحشی بوده است و سرمایه‌گذاران هرگز مطمئن نیستند که چه انتظاری داشته باشند.

نوسانات هزینه بیت کوین نشان دهنده خوش بینی و ناامیدی سرمایه گذاران از این وعده است. ساتوشی ناکاموتو، نام مستعار استفاده شده توسط مخترع(های) بیت کوین ناشناس، آن را برای خریدهای روزانه و به عنوان روشی برای دور زدن سیستم های بانکداری سنتی پس از بحران مالی سال 2008 ایجاد کرد.

به سرعت، بین ژانویه و می 2022، قیمت بیت کوین به تدریج کاهش یافت، به طوری که قیمت های بسته شدن تا پایان مارس هرگز به بیش از 47,445 دلار نرسید و در 11 مه به 28,305 دلار کاهش یافت. این اولین بار از ژوئیه 2021 بود که قیمت های بسته شدن زیر 30,000 دلار بود. . در 13 ژوئن قیمت کریپتو به شدت کاهش یافت و بیت کوین برای اولین بار از دسامبر 2020 به زیر 23000 دلار رسید.

رکود فعلی کریپتو متفاوت است. برخلاف سقوط‌های قبلی، کل بازار ارزهای دیجیتال با مخالفت، انتقاد و نگرانی‌های مقرراتی مواجه است. بیت کوین و آلت کوین ها همزمان با سهام ایالات متحده پس از زنگ افتتاحیه وال استریت در 13 ژوئن سقوط کردند زیرا فروش قبل از آخر هفته آغاز شد.

در جریان معاملات روز دوشنبه، S&P 500 3.9% و شاخص Nasdaq Composite 4.7% پیش از اظهارات مهم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد سیاست ضد تورمی خود، از دست دادند. بازار کریپتوکارنسی به شدت ضربه خورد و بیت کوین/دلار آمریکا از ابتدا تا کنون 22.4 درصد کاهش یافت.

روز دوشنبه، وام‌دهنده کریپتو سلسیوس برداشت‌ها را متوقف کرد و بر استرس صنعت ارزهای دیجیتال افزود. این فریز تنها یک بحران دیگر بود که کمتر از یک ماه پس از سقوط استیبل کوین Terra بازار را تکان داد. روز دوشنبه، اخبار تصمیم سلسیوس، ارزش کل بازار کریپتو را برای اولین بار از ژانویه 2021 به زیر 1 تریلیون دلار رساند و به 977 میلیارد دلار رساند.

سقوط درجه سلسیوس خبر خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال نبوده است. معامله گران مراقب MicroStrategy Inc هستند که در قمار بیت کوین خود با مشکل مواجه است. این شرکت تعداد زیادی بیت کوین جمع آوری کرده است، و اگر قیمت به محدوده بحرانی که در ماه گذشته شناسایی کرده بود برسد، مطمئناً باید وثیقه اضافی برای وام ارسال کند.

آیا BTC از سقوط بازار فعلی جان سالم به در خواهد برد؟

با تشدید سیاست های پولی جهانی در واکنش به تورم و تخلیه بازارها، ارزهای دیجیتال به نماینده فرار از دارایی های سفته بازی تبدیل شده اند. هر غواصی این شبح را برمی انگیزد که آیا وقت آن است که وارد معامله شوید یا خیر، زیرا ممکن است کاهش قریب الوقوع باشد.

بر اساس داده‌های Coinglass، روز دوشنبه، بیش از 1.1 میلیارد دلار در بازارهای رمزنگاری نقدینگی شد – حدود 685 میلیون دلار در سمت طولانی و 468 میلیون دلار در سمت کوتاه. طبق داده های Coinglass، این بیشترین میزان برای هر دو مدل شلوار کوتاه و بلند در حداقل سه ماه گذشته است.

به گفته برخی از معامله گران، به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال فروش انبوه هستند که باعث سقوط بازار کریپتو شده است. همانطور که در بازارهای سهام مشاهده می شود، سرمایه گذاران نیز از دارایی های پرریسک تر اجتناب می کنند.

بازار نزولی فعلی سطح جدیدی از رقابت را برای بیت کوین فراهم کرده است و قیمت رقبای برتر آن را بالا برده است. اگرچه آلت کوین ها از لحاظ تاریخی عملکرد کمتری نسبت به بیت کوین داشته اند، اما اکنون که با فشارهای نظارتی فزاینده ای مواجه هستند، اوضاع متفاوت است. به گفته برخی کارشناسان، تنها درصد کمی از آلتکوین ها از چنین نوسانات بازار جان سالم به در خواهند برد.

بازار ارزهای دیجیتال صبح امروز دچار یک تکان شدید شد. کاربران به توییتر هجوم آوردند تا نارضایتی (یا در برخی موارد، خوشحالی) خود را از وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال ابراز کنند. نهنگ ها و نهنگ های سابق شروع به صحبت کرده اند زیرا درک می کنند که بخش قابل توجهی از ثروت خود را از دست داده اند.

وقتی نوبت به پیش‌بینی قیمت کف بیت کوین می‌شود یا اینکه آیا خطوط روند کلیدی برای برخی از کارشناسان پشتیبانی می‌شوند، همه شرط‌ها بی نتیجه هستند. Rekt Capital خاطرنشان کرد که میانگین متحرک ساده 200 هفته ای (SMA) در 22400 دلار با سود حجم قابل توجهی همراه نبوده است، به این معنی که آزمایش سطوح پایین تر امکان پذیر است.

به دنبال بالاترین رکورد قبلی خود در نوامبر، پیش بینی قیمت 100000 دلار بیت کوین تا پایان سال گذشته آسان بود. از آنجایی که بیت کوین کاهش قابل توجهی داشته است، پیش بینی قیمت آن حتی دشوارتر است.

با توجه به سرسخت ترین مخالفان بیت کوین، ارز دیجیتال تا سال 2022 به 10000 دلار سقوط خواهد کرد. با این حال، یک حد وسط ممکن است نشان دهد که همچنان می تواند مانند بسیاری از کارشناسان در اواخر سال گذشته به 100،000 دلار افزایش یابد – در یک جدول زمانی تاخیری.

بسیاری از کارشناسان در ارائه پیش بینی تردید دارند اما به روند بلندمدت افزایش ارزش بیت کوین اشاره می کنند. در حالی که معامله‌گران و نهنگ‌ها در بازار بیت‌کوین مطمئن هستند که بیت‌کوین به جایی نمی‌رسد، به این معنی نیست که بنشینند و سقوط ارزش آن را تماشا کنند. آنها قبلاً آنجا بوده اند و برگشته اند و دوباره این کار را خواهند کرد.

یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود، تعداد مصرف کنندگان جدیدی است که در مورد ارز دیجیتال خرید می کنند و در مورد آن اطلاعات کسب می کنند. رشد تصاعدی پذیرش جدید ممکن است به افزایش ارزش بیت کوین ادامه دهد.

یکی دیگر از عوامل حیاتی که بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد، چرخه ای است که به آن نصف می شود و انتظار می رود در کمتر از دو سال آینده رخ دهد. نصف شدن در طول تاریخ با چرخه های اقتصادی بالا و پایین مرتبط بوده است. با این حال، در حال حاضر، بیت کوین در انتظار اعدام است و سرمایه گذاران در میان ترس از رکود، امید خود را از دست می دهند.