منو سایت

چرا بیت کوین برای محیط زیست مضر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین حامیان زیادی دارند، اما منتقدان زیادی نیز وجود دارند که به یک نقص مهم اشاره می کنند. برای استخراج آن انرژی زیادی لازم است.

در حالی که ماینینگ تنها یک روش برای تأیید تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و ضرب سکه‌های جدید کریپتو است، فرآیندهای بسیار بیشتری وجود دارد. دو ارز دیجیتال محبوب، بیت کوین و اتریوم، از این روش استفاده می کنند. به خواندن ادامه دهید تا درباره میزان انرژی مصرفی بیت کوین و اثرات زیست محیطی آن بیشتر بدانید.

مشکلات استخراج بیت کوین

پس از تنها چند سال کوتاه، بیت کوین به نهمین دارایی با ارزش از نظر ارزش بازار تبدیل شده است. افزایش بی‌سابقه ارزهای دیجیتال میلیونرهای بی‌شماری ایجاد کرده و صنعت چند میلیارد دلاری جدیدی را آغاز کرده است.

فناوری غیرمتمرکز از آن الهام گرفته است. با این حال، چند نتیجه پیش بینی نشده وجود داشته است. اکنون تقریباً به اندازه کل کشور آرژانتین برای پشتیبانی از شبکه زیربنایی بیت کوین به قدرت محاسباتی نیاز دارد.

منتقدان همچنان نگرانی های خود را در مورد اثرات زیست محیطی این صنعت بیان می کنند. حتی اگر بیت کوین به اندازه یک کشور انرژی مصرف می کند، محققان معتقدند که در آلودگی، از جمله انتشار کربن نقش دارد. میانگین تراکنش بیت کوین بیش از 1700 کیلووات ساعت برق مصرف می کند که انرژی زیادی است. تقریباً دو برابر بیشتر از میانگین مصرف یک خانوار آمریکایی در یک ماه است.

همچنین، برخی از عملیات های استخراج بیت کوین با نیروگاه های سوخت فسیلی برای تولید برق همکاری کرده اند. در نتیجه، انتشار دی اکسید کربن به دلیل زغال سنگ بیشتر است. با گذشت زمان، میزان انرژی مورد استفاده در استخراج ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت. با این فرض که هم هزینه محصول و هم تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند همچنان در حال رشد هستند.

همانطور که ارزش اسمی کریپتو افزایش می یابد، انگیزه های ماینرهای جدید نیز افزایش می یابد. هرچه قیمت یک ارز دیجیتال بالاتر باشد، انرژی بیشتری برای راه اندازی یک شبکه رمزنگاری شده است.

چرا انرژی برای استخراج ارز دیجیتال ضروری است؟

استخراج کریپتو انرژی زیادی مصرف می کند که یک مزیت است نه یک عیب. استخراج بیت کوین یا یک ارز دیجیتال اثبات کار، انرژی زیادی مصرف می کند، درست مانند استخراج طلای فیزیکی.

این رویکرد باعث می‌شود کنترل کل شبکه کریپتو برای یک بازیکن با بودجه خوب غیرممکن باشد، اما غیرممکن نیست. به گزارش Cryptopolitan، سیستم های ارز غیرمتمرکز مزایای زیادی نسبت به سیستم های ارز سنتی دارند.

در اینجا دلیل آن است:

برای راه اندازی یک شبکه ارز دیجیتال نیازی به اعتماد به یک بانک مرکزی یا سایر واسطه های مورد اعتماد ندارید. بدون هیچ مرجع مرکزی، ماینرها از مقدار زیادی قدرت محاسباتی برای اجرا و مدیریت امنیت شبکه‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

اثرات استخراج ارزهای دیجیتال بر محیط زیست

محاسبه تاثیر کربن یک ارز دیجیتال دشوارتر است. اکثر کشورهایی که استخراج ارز دیجیتال در آنها غالب است از سوخت های فسیلی به عنوان منبع انرژی اولیه استفاده می کنند.

در اینجا دلیل آن است:

معدنچیان فقط می توانند مقرون به صرفه ترین منابع انرژی را برای سوددهی پیدا کنند. رایج ترین راه حل برای این مشکل، نصب منابع جایگزین انرژی است.

کارشناسان تخمین می زنند که شبکه بیت کوین تقریباً 114 میلیون تن دی اکسید کربن در سال بر اساس داده های نرخ هش استخراج تا 27 می 2022 منتشر می کند. این معادل با خروجی جمهوری چک است.

استخراج بیت کوین بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد و اکثر ماینرها در چین هستند. این کشوری است که در آن زغال سنگ بیش از دو سوم قدرت کشور را تشکیل می دهد. متأسفانه، دولت چین در سال 2021 تمام استخراج ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کرد و ماینرها را مجبور کرد به کشورهای وابسته به سوخت فسیلی مانند قزاقستان و ایالات متحده مهاجرت کنند.

با منسوخ شدن سخت افزار استخراج، مقدار زیادی زباله الکترونیکی تولید می کند. ماینر مدار مجتمع ویژه برنامه نمونه بارز آن است. آنها تجهیزات ویژه ای هستند که برای استخراج پرکاربردترین ارز دیجیتال استفاده می شوند. شبکه بیت کوین سالانه حدود 35 هزار تن زباله الکترونیکی تولید می کند.