منو سایت

چرا اتریوم در حال سقوط است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اتریوم مدت زیادی است که در یک مارپیچ مرگ قرار داشته است. موقعیت آن در بازار سرمایه گذاران را به وحشت انداخته است. علاوه بر این، فروش عمده دومین ارز دیجیتال بزرگ را ایجاد کرده است. اما چرا اتریوم در حال سقوط است؟ آیا این می تواند Terra LUNA بعدی باشد؟ چه عواملی در سقوط آن نقش داشته است؟

اتریوم برای پنجمین هفته متوالی شکست می خورد

بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال اصلی در این آخر هفته سقوط کردند و بیش از 100 میلیارد دلار از بازار ترکیبی ارزهای دیجیتال پاک شد. طبق داده‌های CoinMarketCap، قیمت فعلی اتریوم در زمان انتشار 1280.14 دلار است و حجم معاملات آن 31,073,313,892 دلار است.

در 24 ساعت گذشته، قیمت اتریوم 12.71 درصد کاهش یافته است. رتبه فعلی CoinMarketCap شماره 2 است، با ارزش بازار زنده 155,094,462,626 USD. دارای عرضه در گردش 121,154,293 سکه ETH است.

در آخر هفته، ارزهای دیجیتال شکست خوردند و اتر به پایین ترین سطح خود در بیش از 14 ماه گذشته رسید. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار در حال حاضر با حدود 1280 دلار معامله می شود که تقریباً 15٪ کاهش یافته است. اتر بیشتر ماه قبل را بین 1800 تا 2400 دلار خرج کرده است. کاهش قیمت بر ریسک گریزی سرمایه گذاران تاکید می کند – هر چه دارایی خطرناک تر باشد، سرمایه گذاران نگران تر هستند.

افت کریپتوس توسط بازارهای سهام منعکس شد، که در روز جمعه بیش از 5 درصد سقوط کرد، پس از آخرین CPI، که برخی کارشناسان فکر می‌کردند یک لمس بالاتر برای مشتریان است، سالانه به 8.6 درصد رسید، بالاترین رقم در 40 سال گذشته که نشان دهنده افزایش قیمت‌ها بود. برای مدت طولانی در اطراف باشید علاوه بر این، نزدک 3.5 درصد سقوط کرد و میانگین صنعتی داوجونز بیش از 2.5 درصد سقوط کرد.

روز دوشنبه، Coingecko فاش کرد که ETH در 24 ساعت گذشته تقریباً 200 دلار و در هفته قبل حدود 500 دلار از دست داده است. قیمت اتر در بیشتر 30 روز گذشته حدود 1800 دلار باقی ماند. ارزش بازار اتریوم در سه روز پایانی قسمت دوم هفته تقریباً 38 میلیارد دلار کاهش یافت.

به گفته وینس پرینس، تحلیلگر مستقل، آخرین کاهش ETH می تواند تا 650 دلار افزایش یابد. نقطه مرکزی هدف نزولی او یک سر و شانه بزرگ است که یک الگوی معکوس نزولی کلاسیک با نرخ موفقیت 85 درصدی در دستیابی به هدف سود است، همانطور که توسط آکادمی تجارت سامورایی ارزیابی شده است.

در همین حال، محقق اصلی Glassnode، که با نام Checkmate شناخته می شود، در مورد یک فاجعه مالی غیرمتمرکز (DeFi) هشدار داد که ممکن است قیمت اتر را در سال 2022 حتی پایین تر بکشد. در 11 ژوئن، نسبت بین اتریوم و سه استیبل کوین برتر مشاهده شد. به گفته این تحلیلگر، ارزش بازار به 80 درصد افزایش یافت.

دلایل سقوط اتریوم

یکی از دلایل کاهش اتریوم گزارشی از سوی اداره آمار کار ایالات متحده است که فشار تورمی مداوم را در ماه مه نشان می‌دهد که سریع‌ترین نرخ رشد را از دسامبر 1981 نشان می‌دهد. سرمایه‌گذاران نگران هستند که نیروهای تورمی باعث شود فدرال رزرو حتی بیشتر از این را تحت فشار قرار دهد. اقدامات تهاجمی

طی ماه گذشته، بازار ارزهای دیجیتال با یک روند کاهشی با ارزش فعلی 1.17 تریلیون دلار معامله شده است. پس از اینکه جانت یلن، وزیر خزانه داری، چشم انداز منفی ارزهای دیجیتال را ارائه کرد، بازار ارزهای دیجیتال در آخر هفته بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافت.

علاوه بر این، ارز بومی اتریوم، اتر (ETH)، بر اساس شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) آن برای اولین بار از نوامبر 2018 در 12 ژوئن به زیر سطح «اشباع فروش» خود سقوط کرد.

پس از اینکه RSI یک اوراق بهادار به زیر 30 رسید، سرمایه گذاران سنتی معتقدند که دارایی بیش از حد فروخته شده است و ممکن است خریداری شود. آنها همچنین این کاهش را فرصتی برای خرید افت می دانند و انتظار دارند سیگنال فروش بیش از حد روند را معکوس کند.

در هفته منتهی به 12 نوامبر 2018، میزان پیش‌فروش قبلی اتر ظاهر شد، که قبل از جهش قیمت تقریباً 400 درصدی، همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، ظاهر شد. در حالی که دستاوردهای گذشته شاخصی از تمایلات آینده نیستند، آخرین افت RSI زیر 30 این احتمال را ایجاد می کند که اتر در آینده دچار عقب نشینی نزولی مشابه (اگر نه کاملاً شدید) شود.

اتریوم همچنین در سال 2022 از بیت کوین عقب مانده است، که برخی کارشناسان معتقدند ممکن است به دلیل تغییر شبکه از اثبات کار به اثبات سهام باشد. این ارتقا، که به عنوان «ادغام» شناخته می‌شود، نحوه سفارش‌دهی چیزها در اتریوم را تغییر می‌دهد. این کار آن را برای استفاده گسترده کارآمدتر و درازمدت قابل دوام می کند. از سوی دیگر، کارشناسان سرمایه گذاران و شرکت هایی را که از پلتفرم اتریوم برای توسعه فناوری خود استفاده می کنند، زیر نظر دارند.

به گفته کارشناسان، بازار کنونی کریپتو در حال افزایش نوسانات است که همراه با جنگ، افزایش مداوم تورم و تغییر سیاست پولی ایالات متحده است. عوامل دیگر عبارتند از ردیابی بازار کریپتو از بازار سهام، گسترش محبوبیت در بین مصرف کنندگان و کاهش سطح قیمت در ماه های اخیر.

مقامات دولتی همچنین به مقررات بیشتر ارزهای دیجیتال و حتی ایجاد یک ارز دیجیتال صادر شده توسط دولت ابراز علاقه کرده اند. همه اینها شروع چالش برانگیز سال را برای اتریوم ایجاد کرده است که در ژانویه به زیر 2200 دلار رسید.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان اتریوم (ETH) تصمیم گرفته‌اند تا دو ماه دیگر «بمب دشواری»، یک کد منحصربه‌فرد در اتریوم که ایجاد سکه‌های اتریوم را غیرممکن می‌کند، به تعویق بیاندازند. بمب دشواری یک عامل بازدارنده در برابر عملیات استخراج اتر (ETH) خواهد بود و دستگاه‌های استخراج فیزیکی آن‌ها را با تغییر شبکه از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در حال اجرا نگه می‌دارد.

سلسیوس، یک شرکت وام دهنده رمزارز، ممکن است منبع دیگری باشد زیرا دارای یک فروشگاه بزرگ stETH است. اگر سلسیوس دارایی‌های stETH خود را بفروشد، توکن سهام ممکن است حتی بیشتر از قیمت اتریوم خود سقوط کند و نگرانی‌های موجود را تشدید کند.

با وجود احساسات نزولی در بازار ارزهای دیجیتال، پایگاه کاربران اتریوم ثابت مانده است. تراکنش های شبکه از دسامبر 2020 به جز یک روز، هر روز بالای یک میلیون باقی مانده است. فراوانی تراکنش های روزانه یک ارزیابی سریع و مختصر از ترافیک شبکه است.