منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چارلی مانگر: خرید کریپتو بی ارزش است و سرمایه گذاری در هیچ چیز

چارلی مانگر: خرید کریپتو بی ارزش است و سرمایه گذاری در هیچ چیز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در مصاحبه اخیر، چارلی مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی، ارزهای دیجیتال را “بی ارزش” و “خطرناک” خواند و از سرمایه گذاران خواست که کاملا از آنها دوری کنند. او صنعت کریپتو را با یک «محله کثیف» مقایسه کرد و گفت که این صنعت پر از کلاهبرداری و کلاهبرداری است. او به مردم توصیه کرد که از ارزهای رمزنگاری شده دوری کنند و هشدار داد که در صورت سرمایه گذاری در آنها ممکن است تمام پول خود را از دست بدهند.

اظهارات مانگر منعکس کننده نظرات رئیسش، وارن بافت است، که همچنین به مردم در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داده است. این دو سرمایه گذار بسیار محترم هستند، بنابراین نظر آنها در مورد کریپتو وزن زیادی دارد. علاوه بر این، برکشایر هاتاوی یکی از موفق ترین شرکت ها در جهان است. ارزش این شرکت در حال حاضر بیش از 600 میلیارد دلار است که آن را به هفتمین شرکت بزرگ در سراسر جهان تبدیل می کند.

اجتناب کامل از کریپتوها

وقتی از مانگر پرسیده شد که چه توصیه‌ای به سرمایه‌گذاران دیگری که ممکن است در فکر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند، بدهد، گفت که اجتناب کامل سیاست درستی است.

کریپتوکارنسی‌ها به‌طور بدنامی بی‌ثبات هستند، بنابراین توصیه او ممکن است عاقلانه باشد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ریسکی است و افراد اگر مراقب نباشند به راحتی می توانند تمام پول خود را از دست بدهند. بنابراین او به افرادی که به فکر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند، توصیه کرد تا مطمئن شوند که تحقیقات خود را انجام می‌دهند و ریسک‌های موجود را قبل از پرداخت پول درک می‌کنند.

مانگر خاطرنشان کرد که مردم هرگز نباید رمزنگاری را لمس کنند و هرگز نخرند. بگذار بگذرد او خاطرنشان کرد که این یک سرمایه گذاری نیست، بلکه قمار است و اگر روی ارزهای دیجیتال قمار کنید، تقریباً مطمئناً ضرر خواهید کرد. در مقطعی در ماه می امسال، بافت همچنین گفت که حتی 25 دلار برای تمام بیت کوین در جهان پرداخت نخواهد کرد زیرا بعداً مجبور خواهد شد آن را “به هر طریقی” بفروشد.

به گفته مانگر، ارزهای رمزپایه راه رو به جلو نیستند و این تصور که آنها فناوری‌های برتر هستند، مزخرف است. او بیان کرده است که در عین اینکه علم کامپیوتر هوشمندانه است، نباید از آن استفاده کرد. او اضافه کرد که معتقد نیست بیت کوین وسیله خوبی برای انتقال پول بر اساس همه چیزهایی است که اکنون می دانیم.

مانگر و بافت مدافع این هستند که سهام در شرکت های مولد پول نقد واقعی سرمایه گذاری های برتری هستند. آنها به سرمایه گذاران توصیه کردند که روی کسب و کارهایی که دارای مزیت رقابتی هستند که سهام خود را دوباره خریداری می کنند، تمرکز کنند. مانگر گفت این بهترین روش برای بازگشت سرمایه است. مانگر روشن کرد که نمی‌خواهد روی نیستی سرمایه‌گذاری کند.

طلای مصنوعی بی ارزش

مانگر هرگز بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را دوست نداشته است. در فوریه 2018، او گفت که خرید بیت کوین درست مانند «رفتن به وگاس» است و افرادی که این کار را انجام می دهند «با پول خود بازی می کنند».

در ماه مه 2020، مانگر دیدگاه منفی خود را درباره ارزهای دیجیتال تکرار کرد و آن را «طلای مصنوعی بی‌ارزش» نامید. چند ماه پیش، او گفت که دولت باید BTC را ممنوع کند و آن را یک “بیماری مقاربتی” نامید. او آرزو می کرد که کاش هرگز اختراع نمی شد زیرا بی معنی است.

آخرین اظهارات مانگر مجدداً موضع نزولی او را در مورد ارزهای دیجیتال تأیید می کند. او معتقد نیست که این یک ارزش ذاتی است و فکر می کند که این یک سرمایه گذاری خطرناک است که می تواند به راحتی منجر به از دست دادن تمام پول مردم شود. به طور کلی، نظرات مانگر در مورد ارزهای دیجیتال تعجب آور نیست. او مدتی است که نسبت به طبقه دارایی ضعیف عمل کرده است و آخرین اظهاراتش دوباره دیدگاه منفی او را تایید می کند.

به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود ریسک‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را درک کنند و اگر از نوسانات راحت نیستند، باید از آن اجتناب کنند. توصیه مانگر این است که از کریپتو دوری کنید و در عوض روی سرمایه گذاری در شرکت های واقعی با مزیت رقابتی تمرکز کنید.