منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چارلز هاسکینسون پس از نقص کاردانو به جامعه اطمینان می دهد

چارلز هاسکینسون پس از نقص کاردانو به جامعه اطمینان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در 21 ژانویه، بلاک چین کاردانو در معرض یک نقص لحظه ای قرار گرفت که برای مدت کوتاهی برخی از گره های آن را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد آن گره ها برای مدت کوتاهی از برق جدا شده و مجددا راه اندازی شوند.

هاسکینسون توضیحی ارائه می دهد

هاسکینسون در ویدئویی که در 23 ژانویه به صورت زنده پخش شد، این نقص شبکه را توضیح داد و گفت که حدود دو دقیقه طول کشید.

این کارآفرین گفت که به نظر می رسد این یک مشکل موقتی است و احتمالاً ترکیبی از مجموعه ای از عواملی است که در همان لحظه رخ داده است که نشان می دهد تکرار این موضوع مشکوک است.

این حادثه ناشی از یک ناهنجاری گذرا بود. چنین مسائل گذرا (حتی اگر قرار باشد بر همه گره‌ها تأثیر بگذارد) در طراحی سازوکار اجماع کاردانو-گره و Ouroboros در نظر گرفته شد. بنابراین اثبات شبکه دقیقاً همانطور که در این شرایط انتظار می‌رفت عمل کرد.

کاردانو

با این حال، خالق Cardano گفت که آنها می‌دانند این خطا در کجای نرم‌افزار فراخوانی شده است و چه بخشی از کد آسیب دیده است و به نظر نمی‌رسد که قابل تکرار باشد، علیرغم این واقعیت که او اعتراف کرد که پین ​​کردن کد مشکل است. رویداد محرک خاص برای این باگ خاص.

هاسکینسون این خبر دلگرم کننده را به اشتراک گذاشت که کاردانو بی عیب و نقص عمل کرد، درست همانطور که طراحی شده بود. با توجه به توضیحات وی، هنگامی که یک استال اتفاق می افتد، سیستم اساسا خود را بهبود می بخشد و خود را درمان می کند، که باعث افزایش مجدد گره ها می شود.

این کارآفرین پذیرفت که این یک رویکرد ایده‌آل نیست زیرا معمولاً مردم می‌خواهند دلیل اصلی هر گونه اشکال در یک سیستم توزیع‌شده را بدانند.

با این وجود، چنین سیستم هایی ممکن است مشکلات اضطراری ایجاد کنند، که در سطح محلی قابل تکرار نیستند، اما می توانند توسط ترکیبی از عوامل ایجاد شوند و باعث توقف سیستم برای کاربران خاص شوند.

هیچ تراکنشی از بین نرفت

به گفته هاسکینسون، هیچ از دست دادن تراکنش ها، کاهش در تعداد بلاک ها، هیچ از دست دادن پول و شبکه واقعاً متوقف نشد.

اگرچه برای مدت کوتاهی متوقف شد و سپس بهبود یافت، اما شبکه همچنان در حال پیشرفت است و همچنان ادامه دارد. به گفته هاسکینسون، این توانست خود را اصلاح کند، که یکی از مزایای اصلی داشتن یک سیستم قوی توزیع شده غیرمتمرکز است.

خالق Cardano به عموم مردم اطمینان داده است که یک تیم در حال کار بر روی این مشکل است و هر اشکالی را که کشف کند، خواه در کتابخانه Haskell رخ دهد یا اجرای balanceR که برای بهینه سازی کاردانو پیاده سازی شده است، برطرف خواهد کرد.

وی افزود: شناسایی علت این حادثه نیازمند تحقیقات تکمیلی است.