منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیش‌بینی جسورانه رئیس بانک مرکزی هند در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بر کشور

پیش‌بینی جسورانه رئیس بانک مرکزی هند در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بر کشور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از آنجایی که صنعت کریپتو علیرغم سکسکه های پراکنده به گسترش خود ادامه می دهد، همه با طبقه دارایی های نوظهور موافق نیستند. رئیس بانک مرکزی هند، Shaktikanta Das، پیش‌بینی کرده است که «ارزهای دیجیتال خصوصی» باعث بحران مالی بعدی خواهند شد. علاوه بر این، هنگام سخنرانی در نشست بینش استاندارد کسب و کار BFSI در روز چهارشنبه، داس خواستار این شد که این ارزهای دیجیتال به طور کامل ممنوع شوند و تحت نظارت قرار نگیرند.

Shaktikanta Das هند به بحران مالی جهانی به ارزهای دیجیتال اشاره می کند

بانک مرکزی هند که به دلیل مخالفت با ارزهای دیجیتال خصوصی شهرت دارد، بار دیگر موضع خود را تایید کرد. Shaktikanta Das، در اجلاس استاندارد کسب و کار BFSI، اظهار داشت:

این یک فعالیت 100٪ سفته بازانه است و من همچنان معتقدم که باید آن را ممنوع کرد زیرا اگر اجازه رشد داده شود، لطفاً صحبت های من را علامت گذاری کنید، بحران مالی بعدی از ارزهای رمزپایه خصوصی خواهد آمد. آنها هیچ ارزش اساسی ندارند. آنها خطرات ذاتی عظیمی برای ثبات کلان اقتصادی و مالی ما دارند. من هنوز هیچ استدلال معتبری در مورد اینکه چه خیر عمومی یا چه هدف عمومی را دنبال می کند نشنیده ام.

شاکتیکانتا داس

اصطلاح «کریپتوکارنسی‌های خصوصی» برای تمایز بین ارزهای رمزنگاری عمومی مانند CBDC هند و ارزهای رمزنگاری شده خصوصی مانند بیت‌کوین و اتر استفاده می‌شود.

علاوه بر این، رئیس بانک مرکزی هند اعلام کرد که توسعه‌دهندگان رمزارز «به ارز بانک مرکزی، دنیای مالی تنظیم‌شده اعتقادی ندارند و تنها کاری که می‌خواهند انجام دهند دور زدن و شکست دادن سیستم است». در حین کار، رئیس از سقوط پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال FTX به عنوان نمونه ای از این تهدید نام برد.

رئیس بانک مرکزی هند (RBI) قبلاً اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال باید ممنوع شوند. این اظهارات از آنجایی مهم است که این کشور اکنون ریاست گروه 20 (G-20) را بر عهده دارد و به آن توانایی تعیین دستور کار را می دهد.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، اظهار داشت که مقررات دارایی های رمزنگاری باید یک اولویت جهانی باشد و موضوع اصلی بحث در دوره ریاست هند در گروه ۲۰ خواهد بود.

کشورها دیدگاه های متفاوتی داشته اند. فکر نمی‌کنم پس از تحولات یک سال گذشته، از جمله آخرین قسمت در مورد FTX، نیازی به گفتن بیشتر در مورد موضع خود نداشته باشیم.

شاکتیکانتا داس

این مقام مسئول اظهار داشت که این اتهامات ناشی از خطرات ذاتی دارایی است. به گفته وی، خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال تهدیدی برای ثبات مالی و اقتصاد کلان است و بانک مرکزی را مجبور به حفظ موقعیت فعلی خود می کند.

موضع RBI در مورد CBDC

چهار بانک در چهار مکان، آزمایش خرده فروشی روپیه دیجیتال هند را در 1 دسامبر آغاز کردند. هند در حال حاضر یک مکانیسم انتقال سریع پول همتا به همتا را در قالب واسط پرداخت یکپارچه دارد. بنابراین فرماندار RBI در مورد ابزار پرتاب (UPI) مورد سوال قرار گرفت.

داس خاطرنشان کرد که در حالی که UPI یک مکانیسم پرداخت مبتنی بر بانکداری متمرکز است، CBDC واحد پول خود است. رئیس RBI اظهار داشت: “CBDC مانند اسکناس ارز است. به بانک می‌روی، آن را می‌کشی، در کیفت نگه می‌داری و خرج می‌کنی.»

فرماندار تاکید کرد که تولید ارز فیزیکی در آینده نزدیک منسوخ خواهد شد و CBDCها از مزیت لجستیکی دسترسی بیشتر و سرعت بیشتر در کنار تبلیغ روپیه دیجیتال به عنوان ارز آینده برخوردار خواهند بود.

به گفته داس، CBDC همچنین شامل ویژگی‌های «جلو خودکار» و «جلو خودکار» خواهد بود که به کاربران امکان می‌دهد وجوه را به صورت خودکار به کیف پول‌های CBDC خود منتقل کنند.

اکوسیستم کریپتو هند

در همین حال، شرکت‌های رمزنگاری فعال در هند از طرح RBI برای جایگزینی دارایی‌های دیجیتال با CBDC به دلیل مقایسه سیب و پرتقال انتقاد کرده‌اند. علاوه بر این، آنها اظهار داشتند که یادداشت مفهومی منتشر شده دیدگاه محدود، محافظه کارانه و قدیمی بانک مرکزی را در مورد ارزهای دیجیتال نشان می دهد.

در ماه نوامبر، آنتو پارویان، مدیر عامل و مدیر اجرایی صندوق سرمایه گذاری رمزارز ARK36، از دولت هند به دلیل اینکه ارزهای دیجیتال را “بیشتر یک تهدید تا فرصت” می داند، انتقاد کرد، زیرا ممکن است دسترسی بهتری به خدمات مالی برای افراد بدون بانک فراهم کند.

جالب اینجاست که علیرغم موضع منفی آژانس ها در مورد ارزهای دیجیتال خصوصی، طبقه دارایی همچنان منبع درآمد دولت است. بر اساس بیانیه وزارت دارایی به پارلمان، دولت هند حدود 7.3 میلیون دلار مالیات کسر شده در مبدا (TDS) از تجارت دارایی های رمزنگاری شده دریافت کرده است.

قابل ذکر است، دولت سیستم مالیاتی را در سال مالی جاری راه اندازی کرد.

اخیراً، وزیر دولت برای وزارت دارایی، Pankaj Chaudhary، اعلام کرد که اداره اجرای (ED) در حال بررسی موارد متعددی از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و پولشویی است. به گزارش رسانه‌های محلی، اظهارات وی نشان می‌دهد که در ماه دسامبر تقریباً 109.6 میلیون دلار در این گروه ضبط یا ضبط شده است. این مقام مسئول همچنین اظهار داشت: در رابطه با جرایم مذکور سه نفر دستگیر شدند.

با این حال، وضوح نظارتی در قالب قانون رمزنگاری هنوز وجود ندارد. با این حال، وزارت دارایی در بیانیه ای به پارلمان این هفته تصریح کرد که این امر منوط به هماهنگی بین المللی است.