منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلیس سنگاپور به سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری های فیشینگ پس از FTX هشدار می دهد

پلیس سنگاپور به سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری های فیشینگ پس از FTX هشدار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پلیس سنگاپور هشدار داده است که کلاهبرداران سرمایه‌گذارانی را هدف قرار می‌دهند که هنوز از ضررهای ناشی از ورشکستگی اخیر صرافی ارزهای دیجیتال FTX آسیب می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری محلی Channel News Asia، مقامات در مورد وب سایتی که درخواست می کند اطلاعات ورود به سیستم کاربران FTX و ادعا می کند توسط وزارت دادگستری ایالات متحده نگهداری شود، به مردم هشدار دادند. این وب سایت بی نام با هدف قرار دادن سرمایه گذاران محلی نگران سقوط FTX، ادعا می کند که مشتریان “پس از پرداخت هزینه های قانونی می توانند دارایی های خود را برداشت کنند.”

سرمایه گذاران خرد به دلیل فروپاشی FTX، دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان، در وحشت هستند، زیرا دارایی های آنها مسدود شده است. تعدادی از سازمان های مالی، از جمله غول سرمایه گذاری سنگاپور Temasek، سرمایه گذاری هایی در FTX داشتند که در مجموع صدها میلیون دلار از بین رفت.

پلیس همچنین در مورد دومین کلاهبرداری مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داد که در آن کلاهبرداران از مقالات ساختگی برای تبلیغ خدمات تجارت خودکار استفاده می کنند.

هشدار پلیس نسبت به مقالات جعلی در مورد ارزهای دیجیتال

به گفته پلیس، این مقالات جعلی از رهبران سیاسی مانند تان چوان جین، رئیس مجلس نمایندگان و ثارمان شانموگاراتنام، وزیر ارشد، استفاده می‌کنند تا ظاهراً پلتفرم‌های تجارت خودکار بیت‌کوین را تأیید کنند. آنها طوری نوشته شده اند که شبیه منابع خبری مانند CNA باشند.

در این داستان‌ها اتهاماتی وجود دارد که هر دو سیاستمدار «طرح‌های معاملات خودکار ارزهای دیجیتال الگوریتمی، از جمله Immediate Edge را تأیید می‌کنند و ادعا می‌کنند که چنین برنامه‌هایی سود قابل توجهی ایجاد می‌کنند».

این مقالات نادرست اغلب تبلیغات آنلاین پشتیبانی می شوند که مصرف کنندگان را وسوسه می کنند تا روی پیوندهای داخلی کلیک کنند که آنها را به یک وب سایت دیگر می برد و ارز دیجیتال با بازده بالا یا سایر سرمایه گذاری های محصول مالی را تبلیغ می کند. برای کاربرانی که اطلاعات تماس خود را در وب‌سایت ارائه می‌کنند، یک بازاریابی فراخوانی برنامه تجارت سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. هر کسی که تصمیم به سرمایه گذاری در این طرح داشته باشد، ملزم به ارسال پول به یک حساب بانکی بین المللی یا پرداخت با کارت اعتباری است.

پلیس سنگاپور تصریح می کند که هیچ دولتی از بیت کوین حمایت نمی کند

نیروی پلیس سنگاپور همچنین تصریح کرد که هیچ دولتی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری صادر نکرده یا از آن حمایت نمی کند. همچنین از عموم مردم خواست که صحت چنین نشریاتی را قبل از ارسال پول یا افشای هر گونه اطلاعات شخصی تایید کنند.

هنگامی که شخصی روی پیوندی در مقاله کلیک می کند، در نهایت به وب سایت دیگری منتقل می شود که سرمایه گذاری هایی را از طریق تجارت ارزهای دیجیتال یا سایر محصولات مالی ارائه می دهد. کسانی که اطلاعات تماس خود را در وب‌سایت ارائه می‌کردند، معمولاً با فردی از این طرح تماس می‌گرفتند که قربانیان را برای سرمایه‌گذاری تحت فشار قرار می‌داد.

به مردم توصیه شد اقدامات پیشگیری از جرم مانند پرسیدن سؤال برای درک فرصت های سرمایه گذاری و تأیید اعتبار شرکت و نمایندگان آن را دنبال کنند.

در ماه ژوئن، پلیس توصیه مشابهی را درباره مقالات جعلی آنلاین منتشر کرد که ادعا می‌کرد نخست‌وزیر لی هسین لونگ ظاهراً برنامه‌های معاملات خودکار ارزهای دیجیتال را تأیید کرده است.