منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلیس برزیل باند کریپتو مرتبط با طرح استخراج غیرقانونی را منهدم کرد

پلیس برزیل باند کریپتو مرتبط با طرح استخراج غیرقانونی را منهدم کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پلیس فدرال برزیل عملیاتی را علیه یک باند تبهکار انجام داده است که گفته می‌شود از توکن‌های رمزنگاری برای پولشویی پول حاصل از استخراج غیرقانونی طلا استفاده می‌کردند. متهمان به پولشویی، کلاهبرداری و فساد مالی متهم هستند.

پنج نفر را دستگیر و 60 حکم تفتیش و توقیف صادر کردند. این بخشی از تحقیقات در مورد یک باند جنایتکار ادعایی بود که از توکن های رمزنگاری برای پولشویی پول حاصل از استخراج غیرقانونی طلا استفاده می کردند.

پلیس فدرال گفت که عملیات Greed مربوط به شرکت های مراقبت های بهداشتی بود که حداقل از سال 2012، از استخراج غیرقانونی طلا در ایالت شمالی روندونیا پول شویی می کردند. به گفته پلیس، این گروه جنایی از توکن رمزنگاری خود برای جابجایی میلیاردها دلار، در میان روش‌های پولشویی دیگر استفاده می‌کرد.

شرکت پوسته این گروه، توکن هایی را بر اساس طلا ایجاد کرد و آنها را به سرمایه گذاران فروخت، سپس آنها برای سرمایه گذاری خود در شرکت سود سهام دریافت کردند. پلیس فدرال گفت که بیش از 3 میلیارد دلار از طریق حساب های بانکی این گروه بین سال های 2019 تا 2021 جابجا شده است.

پولشویی از طریق دارایی های دیجیتال

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، جبهه های جدیدی در مبارزه با پولشویی هستند. طبق گزارش اخیر اینترپل، کلاهبرداران به طور فزاینده ای از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای پولشویی استفاده می کنند و از ناشناس بودن آن ارزها برای مخفی کردن ردپای خود استفاده می کنند.

این گزارش تخمین می‌زند که حدود 2 میلیارد دلار سالانه از طریق ارزهای رمزپایه شسته می‌شود – رقمی که انتظار می‌رود با خرید بیشتر مردم در این جنون افزایش یابد. ارزهای دیجیتال مجرمان را به خود جذب می کنند زیرا به آنها اجازه می دهند پول را به سرعت و به صورت ناشناس جابه جا کنند. همچنین می توان از آنها برای خرید کالاها و خدمات به صورت ناشناس استفاده کرد.

تحلیلگران دریافتند که ارز دیجیتال اغلب همراه با سایر اشکال کلاهبرداری و پولشویی و همچنین برای پرداخت جرائم سایبری و اخاذی استفاده می شود. علاوه بر این، مجرمان از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند زیرا ردیابی آنها دشوار است.

بر اساس گزارش اخیر وزارت خزانه داری ایالات متحده، استفاده از بیت کوین برای پولشویی در سراسر جهان در حال افزایش است. و هنگامی که کلاهبرداران به ارزهای رمزنگاری شده دست پیدا می کنند، ردیابی آنها و بازیابی وجوه دزدیده شده را برای مقامات مجری قانون دشوارتر می کند – به خصوص زمانی که این وجوه توسط مجرمان برای خرید مواد مخدر یا سلاح استفاده می شود.

این گزارش می گوید که مجرمان سایبری به طور فزاینده ای از رمزارزها به عنوان جایگزینی برای حساب های بانکی و کارت های اعتباری سنتی استفاده می کنند و در عین حال از ناشناس بودن آنها نیز بهره می برند. این به آنها اجازه می دهد تا از شناسایی توسط مقامات مجری قانون که در تلاش برای نظارت بر فعالیت های مشکوک آنلاین هستند جلوگیری کنند.

این گزارش همچنین می‌گوید که در حالی که بیت‌کوین رایج‌ترین ارز دیجیتال مورد استفاده در بین مجرمان است (تقریباً 50 درصد از جرایم سایبری را به خود اختصاص می‌دهد)، انواع دیگر ارزها از جمله Dogecoin (DOGE) و Ethereum (ETH) نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حمایت از شهروندان در برابر طرح های پولشویی

یک ویژگی مشترک دارایی های دیجیتال این است که همه آنها توسط دولت ها یا موسسات مالی کنترل نشده اند – به این معنی که اگر کسی بخواهد از آنها برای فعالیت های غیرقانونی (مانند پولشویی) استفاده کند، هیچ کس نمی تواند در مورد آن انجام دهد!

کشورهای مختلف وظیفه دارند از شهروندان خود در برابر خطر پولشویی محافظت کنند. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ایالت ها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند به دیگران آسیب نمی رسانند یا از آنها دزدی نمی کنند. به همین دلیل آنها مقررات جدیدی را برای ارز دیجیتال پیشنهاد می کنند که برای جلوگیری از پولشویی باید همه تراکنش ها ردیابی شوند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده اخیراً چارچوبی در مورد ارزهای رمزنگاری شده برای سازمان های دولتی آمریکا ارائه کرده است تا با همتایان بین المللی خود همکاری کنند.

این چارچوب به سازمان‌های دولتی اجازه می‌دهد تا خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال و نحوه استفاده از آن‌ها را برای کمک به مبارزه با این خطرات درک کنند. علاوه بر این، این گزارش شامل دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه همکاری آژانس‌های ایالات متحده با سایر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برای توسعه بهترین شیوه‌ها هنگام معامله با ارزهای دیجیتال است.