منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پس از اینکه ED دارایی های 46 میلیون دلاری خود را مسدود کرد، Vauld با آن مقابله می کند

پس از اینکه ED دارایی های 46 میلیون دلاری خود را مسدود کرد، Vauld با آن مقابله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اداره اجرای هند (ED) تحقیقاتی پشت سر هم در مورد چندین پلت فرم مبادله دارایی دیجیتال آغاز کرده است. Vauld، یک صرافی ارز دیجیتال سنگاپور، اخیراً تحت نظارت آژانس مبارزه با پولشویی قرار گرفت. وام‌دهنده ارزهای رمزنگاری‌شده آسیایی Vauld، در یک انتشار خبری در روز شنبه، با مسدود کردن اخیر برخی از دارایی‌های خود توسط مقامات هندی «با احترام مخالف است».

ED هند به دنبال Vauld می رود و دارایی ها را مسدود می کند

روز پنجشنبه، گزارش شد که اداره اجرای هند (ED) دارایی های بانکی به ارزش 370 میلیارد روپیه (حدود 48 میلیون دلار) را مسدود کرده است. این دارایی ها متعلق به صرافی مشکل دار Vauld بود.

این خبر یک هفته پس از مسدود شدن حساب یکی از مدیران Zanmai Lab در WazirX، یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال هند منتشر شد. این پیشرفت همچنین زمانی رخ می دهد که آژانس هندی حداقل 10 صرافی رمزارز را به اتهام پولشویی بیش از 125 میلیون دلار بررسی می کند.

روز جمعه، اداره اجرای هند (ED) اعلام کرد که حساب های مالی شرکت خدمات پولی Yellow Tune Technologies مستقر در بنگلور را مسدود کرده است. Flipvolt، یکی از شرکت‌های وابسته به سنگاپور Vauld هند، یکی از دارایی‌های مورد بحث بود.

این اقدام به تحقیقات در حال انجام در مورد عملیات پولشویی چینی مرتبط با وام های فوری مرتبط است. این دومین بار در این هفته است که ED در صنعت کریپتو در نتیجه آن مورد عمل می کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، نهاد محلی Vauld توسط 23 شرکت فین‌تک و غیربانکی غارتگر برای واریز میلیون‌ها دلار به کیف پول‌های تحت کنترل Yellow Tune Technologies استفاده شد. در نمونه ای دیگر، وزیر ایکس متهم به کمک به 16 کسب و کار مشکوک فین تک در شویی برنامه های وام غیرقانونی است.

رگولاتور مالی اعلام کرد که حساب‌های بانکی Yellow Tune و موجودی درگاه‌های پرداخت را در مجموع 3.7 میلیارد روپیه یا 46.4 میلیون دلار محدود کرده است، در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این شرکت یک “شرکت پوسته” است که توسط دو فرد چینی با استفاده از نام مستعار ایجاد شده است. بر اساس گزارش ها، ED سه روز را صرف بررسی مکان های مشکوک Yellow Tunes کرد.

گزارش ED گفت که نهاد هندی Vauld استانداردهای شناخت مشتری (KYC) بسیار ضعیفی دارد. همچنین فاقد فرآیند بررسی دقیق تر، عدم بررسی منابع مالی سپرده گذاران، و هیچ روشی برای گزارش گزارش های تراکنش مشکوک (STR) است.

سبک KYC [Know Your Customer] هنجارها، کنترل ضعیف نظارتی اجازه دادن به انتقال به کیف پول های خارجی بدون درخواست هیچ دلیل/اعلامیه/KYC، عدم ثبت تراکنش ها در بلاک چین برای صرفه جویی در هزینه ها و غیره، تضمین کرده است که Flipvolt قادر به ارائه هیچ گونه حسابی برای دارایی های رمزنگاری گمشده نیست. هیچ تلاش صادقانه ای برای ردیابی این دارایی های کریپتو انجام نداده است.

اداره اجرا

Vauld با اتهامات پولشویی مبارزه می کند

Vauld گفت که وام دهنده رمزارز احضار ED را برای ارائه اسناد به بازرسان تحویل داده و دنبال کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که مسدود شدن حساب کاربری متعلق به یکی از مشتریان سابق این پلتفرم است که از آن زمان بسته شده بود.

بر اساس موارد فوق، Vauld گفت که شرکت هیچ اشتباهی مرتکب نشده است و نهاد متحیر شده است که چرا چنین مجازات سنگینی برای آن تعیین شده است.

ما به دنبال مشاوره حقوقی در مورد بهترین اقدام خود هستیم تا از منافع شرکت، مشتریان و همه ذینفعان محافظت کنیم. ما به طور کامل با اداره اجرا همکاری کرده‌ایم و به گسترش همکاری خود ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که همچنان مکانی امن برای انجام معاملات و مالکیت ارزهای دیجیتال برای مشتریان باقی می‌مانیم.

وولد

در همین حال، با وجود همکاری، صرافی ارزهای دیجیتال از تصمیم دولت برای مسدود کردن وجوه ابراز نارضایتی کرد.

در همین حال، گزارش ED ادعا می کند که مروجین شرکت غیرقابل شناسایی هستند. مشخص شد که برخی از چینی‌ها شرکت‌های شل تاسیس کرده‌اند. با این حال، حساب های بانکی جدیدی نیز به نام مدیران جعلی باز می شد. این مظنونان در دسامبر 2020 هند را ترک کردند.

طبق پستی در وبلاگ، Vauld به دنبال مشاوره حقوقی است تا بهترین اقدام خود را برای محافظت از مصرف کنندگان و شرکت دنبال کند. گفته می شود که صرافی به شدت از استانداردهای KYC در سراسر جهان پیروی می کند. همچنین ادعا کرد که آنها به طور کامل از ED پیروی کرده اند و به این کار ادامه خواهند داد.

Vauld همچنان در مشکل است

شایان ذکر است، در ماه ژوئیه، Vauld مستقر در سنگاپور پس از اعلام اخراج در طول رکود بازار، سپرده گذاری، تجارت و برداشت در پلتفرم های خود را متوقف کرد. شرکت‌های فین‌تک متهم اکنون متهم هستند که از این پلتفرم برای اجتناب از کانال‌های بانکی معمولی و تراکنش تمام پول‌های کلاهبرداری در قالب دارایی‌های رمزنگاری شده استفاده می‌کنند.

این پلتفرم در حال حاضر به عنوان یک شرکت کننده برجسته در پولشویی با تشویق به ابهام و داشتن استانداردهای ضعیف AML در حال آزمایش است. Vauld یکی از بسیاری از وام دهندگان ارز دیجیتال است که با مشکلات نقدینگی دست و پنجه نرم می کند. دادگاه عالی سنگاپور به Vauld یک مهلت سه ماهه داده است در حالی که گزینه هایی برای حل مشکلات اقتصادی خود را در نظر می گیرد.