منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پس از انتقادات اولیه، OpenSea سیاست را در مورد حق امتیاز NFT تغییر می دهد

پس از انتقادات اولیه، OpenSea سیاست را در مورد حق امتیاز NFT تغییر می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار پیشرو برای توکن های غیرقابل تعویض OpenSea دارد اعلام کرد سلسله تغییرات دیگری در رویکرد آن در اوایل نوامبر به منظور اعمال حق امتیاز سازنده قابل دوام در پروژه‌های NFT آشکار شد. این امر پس از آن صورت می گیرد که بازار انتقاداتی را در مورد آن سیاست دریافت کرد، که مورد پسند برخی از سازندگان و سازندگان Web3 قرار نگرفت.

OpenSea برای غیرمتمرکز کردن رجیستری فیلتر اپراتور خود، CORI را تشکیل می دهد

از جمله این تغییرات می توان به تشکیل موسسه تحقیقاتی مالکیت خالق (CORI) اشاره کرد، سازمانی که وظیفه نظارت بر فیلتر اپراتور را بر عهده دارد، ابزار جدید زنجیره ای که توسط OpenSea برای اعمال هزینه های سازندگان NFT ها توسعه یافته است. OpenSea گفت که تشکیل CORI اولین گام در جهت فعال کردن نسخه کارآمدتر (v2) Operator Filter است.

همچنین، مالکیت Operator Filter به یک مولتی سیگ که توسط OpenSea و سایر شرکت‌کنندگان پیشرو در صنعت مانند ZORA، Manifold، Foundation، SuperRare و Nifty Gateway کنترل می‌شود، منتقل می‌شود. OpenSea گفت که هدف این است که مدیریت و حاکمیت رجیستری ابزار را غیرمتمرکز کند.

طبق این توییت‌ها، علاوه بر کنترل جنبه حاکمیتی ابزار اجرایی، سازمان جدید CORI وظیفه ایجاد سیاست‌های باز و شفاف برای بهبود مکانیسم‌هایی را دارد که توسط آن حق امتیاز پدیدآورندگان در آینده اعمال می‌شود.

یکی از انتقاداتی که OpenSea اندکی پس از راه اندازی Operator Filter در 8 نوامبر دریافت کرد این بود که مهلت پروژه های NFT بسیار کوتاه است. بنابراین، برخی از پروژه‌های جدید NFT که در تاریخ یا پس از آن بدون پیاده‌سازی ابزار زنجیره‌ای در قرارداد هوشمند خود راه‌اندازی شدند، هیچ گزینه‌ای برای جمع‌آوری کارمزد پدیدآورندگان از معاملات انجام‌شده در بازار نداشتند.

OpenSea ضرب الاجل سازندگان را به عقب می اندازد

با توجه به شکایات، OpenSea گفت که ضرب الاجل هر مجموعه جدیدی را که در بلاک چین های سازگار با EVM که توسط بازار پشتیبانی می شود راه اندازی می شود تا دوم ژانویه 2023 به عقب می اندازد. برای سازندگانی که ترجیح می‌دهند از Operator Filter استفاده نکنند، OpenSea گفت که ویژگی‌ای را در 2 ژانویه راه‌اندازی می‌کند تا سازندگان بتوانند حق امتیاز خود را تنظیم کنند. برخلاف ابزار اجرای زنجیره‌ای، این ویژگی برای جمع‌آوران اختیاری خواهد بود تا از آن پیروی کنند.

OpenSea در یک موضوع توییتری توضیح داد: “ما بازخورد را با صدای بلند و واضح شنیدیم که این بازه زمانی کافی نیست.” «ما مهلت زمانی که مجموعه‌های جدید ملزم به مطابقت با استاندارد اجرای حق الزحمه سازنده هستند را تا ۲ ژانویه ۲۰۲۳ در تمام زنجیره‌های EVM تمدید کرده‌ایم.