منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پس از استعفای وزیر دارایی آرژانتین، استیبل کوین‌ها به محافظی در برابر تورم تبدیل می‌شوند

پس از استعفای وزیر دارایی آرژانتین، استیبل کوین‌ها به محافظی در برابر تورم تبدیل می‌شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زمستان کریپتو هر کشوری را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از مردم امید خود را به ارز دیجیتال از دست می دهند، در حالی که برخی دیگر آن را وسیله ای برای بقا می دانند. و این در آرژانتین صدق می کند، که شاهد افزایش استفاده از رمزارزها بوده است. طبق داده‌های اخیر، استیبل کوین‌ها در صدر فهرست نرخ پذیرش جدید قرار دارند. پس از استعفای مارتین گوزمن، وزیر اقتصاد، قیمت استیبل کوین تتر USDT در آخر هفته افزایش یافت.

افزایش پذیرش استیبل کوین در آرژانتین

این استعفا بزرگترین جدایی دولت آلبرتو فرناندز بود. این امر پس از تشدید نزاع بین ائتلاف حاکم رخ می دهد. هیچ اعلام فوری برای جایگزینی وجود نداشت.

آرژانتین مدتی است که با تورم فزاینده و کاهش مداوم پزو در برابر دلار آمریکا مبارزه کرده است. برای بسیاری از شهروندان، تنها راه حل حرکت به سمت استیبل کوین ها باقی مانده است.

در آخر هفته و تا دوشنبه، قیمت استیبل کوین‌های وابسته به دلار در صرافی‌های آرژانتین افزایش یافت و به صرافی‌های سراسر جهان سرایت کرد. استعفای وزیر دارایی که در 3 ژوئیه در فید توییتری خود با نامه ای هفت صفحه ای اعلام شد، می تواند اقتصاد بیمار را که از تورم بالا و سقوط ارز رنج می برد، بیشتر کند.

طبق داده های Criptoya، خرید USDT با پزو آرژانتین (ARS) در صرافی Binance در حال حاضر 271.4 ARS هزینه دارد. این نرخ قبل از اعلام استعفا حدود 12 درصد حق بیمه است. علاوه بر این، خرید USDT 116.25 درصد حق بیمه بالاتر از نرخ فعلی مبادله فیات USD/ARS است.

روز شنبه، تنها بازار قابل معامله در آرژانتین، کریپتو، به ویژه استیبل کوین ها بود. در حالی که حجم معاملات اندک است، این حرکات ممکن است نشان دهنده اضطراب در میان حداقل برخی از معامله گران باشد. فشار مالی در حال افزایش است زیرا دولت آرژانتین به تجزیه شدن ادامه می دهد. آرژانتینی ها از ظرفیت دولت برای مقابله با افزایش قیمت ها و دیگر مسائل اقتصادی نگران هستند.

سایر استیبل کوین های وابسته به دلار نیز افزایش قابل مقایسه ای در ارزش داشتند. استیبل کوین‌هایی مانند دای (DAI)، Binance USD (BUSD)، Pax Dollar (USDP) و Dollar on Chain (DOC) همگی درصد افزایش قابل توجهی را تجربه کردند.

طبق گزارش Chainalysis، آرژانتین یکی از رهبران جهانی در پذیرش ارزهای دیجیتال است. بیش از 50 درصد از جمعیت آن صاحب ارزهای دیجیتال هستند. این سازمان سایتی است که بر روی ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین تمرکز دارد. طبق نظرسنجی واندرمن تامپسون در آرژانتین، دو سوم آرژانتینی‌هایی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند این کار را برای محافظت از پول خود انجام می‌دهند.

نرخ پذیرش در آرژانتین ششمین بالاترین نرخ در جهان است، با برآورد Statista که حدود 21٪ از آرژانتینی ها تا سال 2021 از ارزهای رمزنگاری شده استفاده یا مالک خواهند شد. پذیرش اخیر استیبل کوین ها بدون شک به این آمار کمک خواهد کرد. جدا از بیت کوین، آرژانتینی ها به طور فزاینده ای از استیبل کوین ها برای حفظ دلارهای خود در ایالات متحده استفاده می کنند.

بر اساس گزارش ها، تا ماه می 2022، استفاده از رمزارز در آرژانتین به 12٪ افزایش یافته است. این بیش از دو برابر پرو، مکزیک و سایر کشورهای منطقه است. شهروندان مشتاق هستند تا از خود در برابر افزایش سریع قیمت ها محافظت کنند، که نرخ پذیرش را افزایش می دهد.

مشکلات مالی ناشی از تصمیمات سیاسی بد، اقتصاد آرژانتین را تضعیف می کند

استعفای مارتین گوزمان، گسست بین رئیس جمهور آلبرتو فرناندز و معاون رئیس جمهور کریستینا فرناندز دی کرشنر را آشکار می کند. در ماه‌های اخیر، کرشنر در انتقاد از سیاست‌های تورمی دولت، صدای بیشتری را افزایش داده است و رای‌ها را از توافق گوزمان با صندوق بین‌المللی پول خارج کرده است.

دو سال پیش، گوزمان 65 میلیارد دلار اوراق قرضه بین‌المللی را با طلبکاران خصوصی مجدداً مذاکره کرد، اما نتوانست اعتماد سرمایه‌گذاران را بازگرداند. پس از اینکه کسری مالی ملی در سال 2020 به اوج رسید، او برای کنترل آن مبارزه کرد.

گوزمان برای جلوگیری از نکول 19 میلیارد دلاری، با یک قرارداد بازسازی بدهی با صندوق بین المللی پول موافقت کرد. به عنوان بخشی از این معامله، گوزمن موافقت کرد که از ارزهای رمزنگاری شده، از جمله استیبل کوین، در کشور استفاده نکند. این اقدام با انتقاد شدید شهروندان مواجه شد و به خیابان ها آمدند تا مخالفت خود را نشان دهند.

تصمیم دولت برای شراکت با صندوق بین‌المللی پول برای ممنوعیت کریپتو توسط آنتونی پمپلیانو، سرمایه‌گذار بیت‌کوین مورد انتقاد قرار گرفته است که آرژانتینی‌ها را به خاطر شنیده شدن صدایشان تحسین کرد. آرژانتینی‌ها به سمت استیبل کوین‌ها هجوم آورده‌اند تا در برابر تورم فزاینده این کشور و کاهش مداوم پزو آرژانتین در برابر دلار آمریکا محافظت کنند.

مقرراتی که در 1 سپتامبر 2019 به تصویب رسید، معروف به فرمان شماره 609/2019، دلیل حق بیمه روی استیبل کوین‌های وابسته به دلار آمریکا است. در نتیجه این قانون، آرژانتینی ها محدود به مبادله بیش از 200 دلار دلار در ماه با نرخ رسمی هستند.

این به عنوان مانعی برای جلوگیری از سقوط شدید پزو آرژانتین با بدتر شدن اقتصاد این کشور اجرا شد. بر اساس گزارش Trading Economics، نرخ تورم سالانه در آرژانتین برای چهارمین ماه متوالی در ماه می افزایش یافت و به 60.7 درصد رسید.

در شرایط ناپایدار ارز، پرداخت‌های ارز دیجیتال به کارکنان در سال گذشته 380 درصد افزایش یافته است. این باعث می‌شود که بزرگترین گروه جهانی کارگرانی که به صورت رمزنگاری حقوق دریافت می‌کنند، باشد. با تورم جهانی و زمستان کریپتو، تصویر مالی آرژانتینی ها خوب به نظر نمی رسد. با وجود شکست Terra LUNA، مردم آن به سمت استیبل کوین ها گریخته اند. آه!!