منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه های جدید رمزنگاری در حال افزایش است

پروژه های جدید رمزنگاری در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

متاورهای بلاک چین ، توکن های غیرقابل جابجایی ، منابع مالی غیر متمرکز و دیگر پروژه های داغ دنیای رمزنگاری را طوفانی کرده است.

متاورهای بلاک چین چیست؟

متاورهای بلاک چین به شما امکان می دهد محتوا را در یک دنیای مجازی ایجاد کنید. این برای بازی ها ، تجربیات اجتماعی و موارد دیگر عالی است. همه ما در مورد متاورس هایی مانند Sims و Roblox شنیده ایم که بازیهای بسیار موفقی با ده ها میلیون کاربر فعال هستند.

از طرف دیگر ، اگر بخواهیم خلاقیت های خود را به صورت غیر متمرکز بخریم و با دیگران به اشتراک بگذاریم ، چطور؟ اینجاست که متاورهای بلاک چین وارد عمل می شوند! به عبارت دیگر ، آنها به ما اجازه می دهند محتوایی ایجاد کنیم که در دفتر کل توزیع شده وجود دارد و بدون واسطه قابل دسترسی است. این پروژه ها ارزش زیادی دارند.

بیایید به عنوان مثال به Next Earth نگاه کنیم. دنیایی را تصور کنید که در آن هرکس بسته شخصی خود از املاک مجازی را دارد. چشم انداز بلند مدت این است که می توانید هر آنچه را که می خواهید در زمین خود بسازید-خانه ، قلعه درختی ، شهر قرون وسطایی یا هر چیز دیگری در بین آنها.

با ظهور فناوری بلاک چین مانند اتریوم ، اکنون می توانیم محتوای همه جانبه ای ایجاد کنیم که متعلق به خالق آن است و در دسترس عموم است. این بدان معناست که کاربران از آنجایی که مالکیت دارایی خود (یا مجموعه ای رمزنگاری شده) را دارند ، می توانند از قوانین پلتفرم پیروی کنند.

علاوه بر این ، از آنجا که محتوا در بلاک چین غیرقابل تغییر است ، دیگر افراد به راحتی می توانند تأیید کنند که آنچه شما ایجاد کرده اید واقعاً وجود دارد. نتیجه نهایی؟ یک تجربه جذاب تر و اجتماعی برای همه. این فراروها هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند اما پتانسیل باور نکردنی ای برای تغییر بازی های آنلاین و تجربیات اجتماعی دارند.

چندین حرکت کننده اولیه دیگر در این فضا وجود دارد از جمله Decentraland و Earth2.

NFT چیست؟

توکن های غیرقابل تردد (NFTs) به کاربران امکان می دهد دارایی های دیجیتالی را که از موسیقی گرفته تا آثار هنری دیجیتال نمایندگی می کنند بدون نیاز به مبادله از طریق واسطه ای مانند مبادله متمرکز مبادله کنند.

آنها منحصر به فرد هستند زیرا فقط می توانند بصورت یک به یک و بدون امکان بازپرداخت شارژ یا معاملات جعلی معامله شوند. این امر آنها را در مقایسه با دارایی های فیزیکی سنتی ، که به طور بالقوه می توانند تکرار یا جعل شوند ، ایمن و بی اعتماد می کند.

ما اولین بار در مورد NFT ها هنگامی که هنرمندان شروع به فروش نمایه های دیجیتالی آثار خود به نام “CryptoPunks” کردند در سال 2017 شنیدیم. در همان زمان ، ما همچنین شاهد انفجار CryptoKitties بودیم. در حال حاضر ، NFT ها به یک پدیده جدی جهانی تبدیل شده اند و کالکتیوها در آن واحد میلیون ها دلار فروخته می شوند.

با این وجود شما طبقه بندی NFT ها را انتخاب می کنید-اعم از دارایی های مجازی ، لوازم سرگرمی دیجیتال یا مجموعه های رمزنگاری شده-یک چیز واضح است: آنها پتانسیل عظیمی دارند.

امور مالی غیر متمرکز چیست؟

تأمین مالی غیر متمرکز فقط مربوط به NFT نیست ، بلکه مفهوم دارایی های رمزنگاری شده است که بدون هیچ کنترل یا نظارت متمرکز در بلاک چین وجود دارد. این یک فاصله بزرگ از نحوه مدیریت محصولات مالی سنتی مانند سهام و اوراق بهادار در گذشته است.

خبر خوب این است که انواع و اقسام امکانات را برای انواع جدید محصولات مالی از جمله اوراق بهادار و صندوق های سرمایه گذاری باز می کند.

از آنجا که مالکیت این اوراق بهادار به عنوان توکن غیرقابل انعطاف در یک بلاک چین وجود دارد ، همه ما می توانیم در مورد ارزش آنها که توسط صاحب هر توکن نشان داده می شود ، توافق کنیم. این بدان معناست که نیازی به اعتماد به دولتها ، بانکها یا سایر موسسات متمرکز برای تعیین ارزش واقعی آنها نداریم-ما فقط می توانیم به ریاضیات تکیه کنیم.

ما حتی می توانیم قراردادهای هوشمند را در این نشانه ها برنامه ریزی کنیم تا برخی از جنبه های صدور و انتقال آنها را خودکار کنیم. تصور کنید اگر می توانید توکن امنیتی خود را با پشتوانه سهام واقعی ایجاد کنید.

صندوق های سرمایه گذاری (فکر کنید صندوق های DAO) بسیار شبیه اوراق بهادار فوق هستند ، به جز اینکه به جای داشتن یک “ناشر در دنیای واقعی” که صندوق شما را مدیریت می کند ، هزاران یا صدها هزار نفر می توانند از طریق حق رأی از طریق سازمان های خودگردان غیر متمرکز (DAO) به صندوق کمک کنند. .

مشابه نحوه اداره DAO ها در مدیریت برنامه های کاربردی در برنامه های غیر متمرکز ، می توان از آنها برای مدیریت بازده و مدیریت سرمایه صندوق های سرمایه گذاری استفاده کرد – به هر کسی که کیف پول ارز رمزنگاری شده اجازه می دهد مشارکت کند.

در نتیجه ، ترکیب فناوری بلاک چین به همراه قراردادهای هوشمند و حکمرانی غیر متمرکز این امکان را ایجاد می کند که یک سیستم مالی ارزان تر ، شفاف تر و دموکراتیک تر از سیستم های سنتی ایجاد شود.