منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب می‌کند – در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 وجود دارد

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب می‌کند – در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پروژه های متمرکز بر رمزنگاری صنعت DeFi را تحت کنترل خود در آورده اند. در سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال به یک گزینه سرمایه‌گذاری محبوب برای افراد و موسسات تبدیل شده‌اند. همانطور که به سمت سال 2023 پیش می رویم، بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل پتانسیل بازدهی بالا و فناوری های نوآورانه، به پروژه های رمزنگاری به عنوان فرصت های سرمایه گذاری جذاب روی می آورند.

علیرغم افزایش علاقه به ارزهای رمزنگاری شده، در مورد مبادلات رمزنگاری موضوع اعتماد همچنان وجود دارد. در چند سال گذشته، چندین هک، ورشکستگی، و کلاهبرداری با صرافی های رمزنگاری شده منجر به از دست دادن اعتماد به این پلتفرم ها شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، سرمایه گذاران به دنبال راه های سرمایه گذاری قابل اعتماد هستند – و پروژه ها شروع به پر کردن این خلأ سرمایه گذاری کرده اند.

پروژه ها زمزمه کریپتو را به دست می گیرند

دنیای کریپتو در دهه گذشته به سرعت در حال پیشرفت بوده است و هر روز پروژه های جدید و نوآورانه ای در حال ظهور است. این پروژه ها برای حل برخی از بزرگترین مشکلات صنعت مانند مقیاس پذیری، امنیت و قابلیت استفاده طراحی شده اند. همانطور که صنعت کریپتو به رشد خود ادامه می‌دهد، به طور فزاینده‌ای آشکار می‌شود که پروژه‌های متمرکز بر لیزر در موارد استفاده خاص یا جایگاه‌های خاص، صنعت را در دست گرفته‌اند.

یکی از عوامل کلیدی که باعث موفقیت این پروژه ها می شود، توانایی آنها در حل مشکلات دنیای واقعی است. برخلاف بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری اولیه، که صرفاً به عنوان ابزاری برای حدس و گمان ایجاد شدند، این پروژه‌های جدیدتر برای رفع نیازهای دنیای واقعی طراحی شده‌اند.

یکی دیگر از عوامل کلیدی که باعث موفقیت این پروژه‌ها می‌شود، توانایی آن‌ها در استفاده از زیرساخت‌های بلاک چین موجود است. بسیاری از این پروژه‌ها بر روی شبکه‌های بلاک چین موجود، مانند اتریوم یا زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از پایگاه کاربری گسترده و رو به رشدی بهره ببرند. با ایجاد زیرساخت های موجود، این پروژه ها می توانند به جای اختراع مجدد چرخ و ایجاد بلاک چین خود از ابتدا، بر موارد استفاده خاص خود تمرکز کنند.

با یک چشم انداز جدید و هیجان انگیز به فضای کریپتو، در اینجا پروژه هایی وجود دارد که باید به آنها توجه زیادی کرد:

پروژه هایی که باید به عنوان طرح های سرمایه گذاری در نظر گرفته شوند

1. پروتکل رمزنگاری Lyra

در حال حاضر، تز سرمایه‌گذاری در درجه اول بر پروتکل‌هایی متمرکز است که با ایجاد تجربه‌ای شبیه به CEX برای گزینه‌های معاملاتی، تحدب را برطرف می‌کنند. به عنوان مثال، Lyra یک صرافی غیرمتمرکز آپشن در اتریوم Optimistic است که دسترسی معامله گران را به بازارهای رمزنگاری با کارمزد تراکنش های پایین و سرعت تراکنش های ثانویه فراهم می کند.

Lyra با پروتکل گزینه های غیرمتمرکز خود قصد دارد در زمره اولین شرکت هایی باشد که با صرافی های متمرکز رقابت می کند. برای انجام این کار، آنها ویژگی‌های رقابتی را به زنجیره خود اضافه کرده‌اند تا به مقصدی برای خرید و فروش فعال گزینه‌ها تبدیل شوند. از ویژگی های Lyra می توان به توانایی خرید و فروش تماس ها و قرار دادن آنی، قیمت گذاری دقیق قابل مقایسه با سایر صرافی ها، نقدینگی ثابت و کاهش ریسک برای شرکای محدود اشاره کرد.

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را برمی‌گردانند - در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 وجود دارد
منبع: https://stats.lyra.finance/

Lyra Protocol یک تلاش ارزشمند و لذت بخش است. این پتانسیل را دارد که مزایای ارزشمندی را به کاربران ارائه دهد. بنابراین، شما می توانید با سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت آزمایش کنید. با این حال، قبل از سرمایه گذاری، برای کاربران ضروری است که یک استراتژی خروج مناسب ایجاد کنند. علاوه بر این، ضروری است که قبل از انجام هر گونه برنامه سرمایه گذاری با مشاور مالی خود مشورت کنید.

2. پروتکل GammaSwap

GammaSwap یک پلت فرم مبادله غیرمتمرکز است که به کاربران امکان می دهد نوسانات ارزهای دیجیتال را با استفاده از مشتقات دائمی معامله کنند. علاوه بر این، GammaSwap به کاربران این امکان را می‌دهد تا عملکردهای طولانی و عملکردهای پرداختی مشابه با گزینه‌های call و put خریداری کنند.

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را برمی‌گردانند - در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 وجود دارد

پروتکل GammaSwap پروتکلی برای گامای طولانی از طریق سازندگان بازار با عملکرد ثابت (CFMM) مانند Uniswap، Sushiswap، Balancer و غیره است. بدون فروشندگان نوسان، پروتکل GammaSwap قادر به کار نخواهد بود. این به تامین کنندگان نقدینگی برای CFMM ها اشاره دارد.

3. لبخند بزنید

Smile Coin یک پروژه Web3 و برنامه غیرمتمرکز (dApp) است که هدف آن قدرت بخشیدن به صنعت بازی با اولین سبد بازی DeFi و واحد پول جهانی در Algorand است. SMILE مجموعه ای از محصولات و ابزارهای DeFi را برای قدرت بخشیدن به آینده بازی در Algorand پس از دریافت کمک هزینه از بنیاد Algorand ارائه می دهد.

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را برمی‌گردانند - در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 وجود دارد
منبع: الگوند

Smile Coin شرکت‌های بازی را قادر می‌سازد تا بدون پردازش پرداخت دست‌وپاگیر معامله کنند و ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا سود خود را به حداکثر برسانند. طراحی Smile Coin مزایای متمایزی را نسبت به شبکه های قدیمی ارائه می دهد، مانند شفافیت عملکرد، شبکه غیر متمرکز، گزینه های تامین مالی و موارد دیگر. SMILE از پروتکل Layer-1 Algorand برای ارائه یک زیرساخت پرداخت ساده، تجربیات بازی بلاک چین و اولین برنامه غیرمتمرکز دفتر کل معاملات در جهان استفاده می کند.

4. پانوپتیک

Panoptic یک پروتکل معاملاتی گزینه های تسویه حساب فوری و دائمی، بدون اوراکل و مبتنی بر اتریوم است. Panoptic معاملات گزینه های بدون مجوز را در بالای هر مجموعه دارایی در اکوسیستم Uniswap v3 فعال می کند و هدف آن ایجاد یک محصول گزینه های غیرقابل اعتماد، بدون مجوز و قابل ترکیب است، به عنوان مثال، کاری را که پروتکل های سازنده بازار خودکار x*y=k برای بازارهای گزینه های غیرمتمرکز انجام دادند، انجام دهد. معاملات نقطه ای

Panoptic در جولای 2022 توسط کریستنسن، رئیس سابق تحقیقات Advanced Blockchain AG و Guillaume Lambert، استاد فیزیک کاربردی در دانشگاه کرنل، تأسیس شد. این دو امیدوارند که معاملات غیرمتمرکز گزینه های کریپتو را به همان روشی که Uniswap انقلابی در معاملات نقطه ای رمزنگاری غیرمتمرکز ایجاد کرده است، متحول کنند.

5. Premia V3

به Premia v3 خوش آمدید، یک راه حل جامع، کاربر پسند و مدولار مقیاس دهی DeFi ایجاد شده توسط DEX! به ایجاد استخر بدون مجوز، نقدینگی متمرکز، دفترچه سفارش و حاشیه سلام کنید: Uniswap v3 و Deribit’s lovechild.

کاربران می‌توانند خرید یا فروش تماس‌ها و قرارهای خود را با قیمت پیشنهادی، تاریخ انقضا و اندازه قرارداد به سبک اروپایی انتخاب کنند. سپس آن‌ها قیمت‌های متعددی را از استخرهای نقدینگی، خزانه‌های استراتژی و شبکه RFQ در دفترچه سفارش دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، کاربران قادر خواهند بود برای خرید یا فروش گزینه‌ها با قیمتی خاص، سفارش‌های محدودی را ثبت کنند. سفارش‌های محدود از طریق شبکه RFQ هدایت می‌شوند، بنابراین کاربران برای پذیرش سفارش‌ها باید به جای معامله، پیامی را امضا کنند.

6. پروتکل Valorem

پروتکل Valorem Options برای ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر نسبت به پروتکل‌های گزینه‌های موجود با حذف اوراکل‌های قیمت، تکیه بر اصول اولیه DeFi موجود و فرضیات در مورد ارزش برتر در نظر گرفته شده است.

گزینه های Valorem به صورت فیزیکی تسویه می شوند و از یک الگوریتم تسویه حساب منصفانه نوآورانه استفاده می کنند. این پروتکل می‌تواند مستقیماً با هر جفت توکن ERC-20 غیرقابل تغییر و بدون کارمزد در تعامل باشد تا امکان انتقال بدون مجوز و غیرقانونی و تسویه موقعیت‌های خرید طولانی و کوتاه و گزینه‌های فراخوان را فراهم کند.

7. پروتکل Aori

Aori اولین پروتکل گزینه های غیرمتمرکز، کاملاً وثیقه شده و متعلق به اعضا است. Aori قصد دارد یک پلت فرم معاملاتی گزینه های دارایی دیجیتال نهادی و فردی را بر اساس اصول شفافیت غیرقابل اعتماد، کاهش ریسک طرف مقابل، بهترین قیمت گذاری و مالکیت اعضا ایجاد کند.

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را برمی‌گردانند - در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 آمده است
منبع: Aori

وضعیت فعلی معاملات گزینه های ارز دیجیتال فاقد شفافیت، امنیت و کارایی سرمایه است. معامله گران به گزینه های معاملاتی از طریق صرافی های متمرکز / کارگزاران OTC محدود می شوند که مستلزم ریسک طرف مقابل است.

آئوری ریسک تسویه حساب طرف مقابل را به طور کامل حذف می کند و در عین حال کارایی سرمایه را حفظ می کند و در نتیجه مشکل اصلی بازارهای مشتقات کریپتو را حل می کند. این امر با نیاز به وثیقه کامل همه گزینه های صادر شده از طریق Aori، با حداکثر ضرر یا سود اختیار، و با داشتن استخرهای حاشیه جداگانه Aori که توسط یک مدیر استخر اختصاصی معروف به “Aori Prime” مدیریت می شود، انجام می شود.

8. پروتکل سانتریفیوژ

سانتریفیوژ یکی از پروتکل های برتری است که چشم سرمایه گذاری نخبگان ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. سانتریفیوژ یک پروتکل وام دهی مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که هدف آن دسترسی بیشتر به اعتبار برای کسب و کارهای کوچک و در عین حال با ادغام نقدینگی ادغام شده در دنیای مالی متعارف، بازدهی پایدار برای سرمایه گذاران است.

Tinlake، برنامه غیرمتمرکز (dApp) مرتبط با سانتریفیوژ، بازاری برای دارایی های توکن شده در دنیای واقعی است. با ضرب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که دارایی‌های واقعی قابل تأیید را نشان می‌دهند، کسب‌وکارها می‌توانند دارایی‌ها را جمع‌آوری کنند تا به عنوان وثیقه برای وام‌های خود استفاده کنند و به سرعت به وجوه نقد بیشتری از سرمایه‌گذاران فردی دسترسی پیدا کنند.

پروژه‌های کریپتو اعتماد سرمایه‌گذاران را برمی‌گردانند - در اینجا فرصت‌های سرمایه‌گذاری 2023 آمده است
منبع: سانتریفیوژ

در عوض، سرمایه‌گذاران می‌توانند از تکنیک‌های مرسوم وام‌دهی تجاری استفاده کنند تا بازدهی قابل پیش‌بینی‌تری از سرمایه‌گذاری‌های خود به دست آورند و قرار گرفتن در معرض بازارهای بی‌ثبات کریپتو را کاهش دهند.

همچنین روی موارد زیر تمرکز کنید:

امسال به دلیل تورم چسبنده و افت شدید سهام ایالات متحده، سخت خواهد بود. با توجه به این اثرات، سرمایه‌گذاران کریپتو در برخی مواقع قیمت‌های پایینی برای سکه‌ها و پروژه‌های کریپتو دریافت خواهند کرد. روی پروژه هایی مانند Blur تمرکز کنید. بازار NFT به دلیل UX/UI برتر، OpenSea را شکست داده است.

روی پروتکل هایی تمرکز کنید که از قابلیت همکاری پشتیبانی می کنند، مانند LayerZero، Stargate، Synapse، Celer و Quant. امیدواریم دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهتر ZK مانند اسکرول و آزتک، بازار را با سودآوری زیبا کنند.

خط پایین

در حالی که عملکرد گذشته نتایج آتی را تضمین نمی کند، دلایل متعددی وجود دارد که چرا پروژه های رمزنگاری در سال 2023 علیرغم رکود بازار، عملکرد خوبی خواهند داشت. اول، پیشرفت‌های تکنولوژیکی در فضای بلاک چین، این پروژه‌ها و پروتکل‌ها را کارآمدتر و کاربرپسندتر می‌کند. این احتمالاً باعث پذیرش بیشتر و موارد استفاده برای ارزهای دیجیتال می شود که به نوبه خود ممکن است به موفقیت بلندمدت آنها کمک کند.