منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پرونده های BlockFi برای ورشکستگی: رسوایی FTX همچنان به فلج کردن کریپتوها ادامه می دهد

پرونده های BlockFi برای ورشکستگی: رسوایی FTX همچنان به فلج کردن کریپتوها ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پلتفرم بزرگ وام‌دهی و سهام کریپتو BlockFi روز دوشنبه رسماً اعلام ورشکستگی کرد. BlockFi به آخرین علت آشفتگی مالی ناشی از رسوایی FTX سم بانکمن-فرید تبدیل می شود.

این شرکت یکی از چندین شرکت وابسته به FTX و Alameda بود. در واقع، Alameda خواهر تامین سرمایه برای BlockFi بود. در اوایل ماه جاری، این پلتفرم تمام برداشت‌های کاربران را به حالت تعلیق درآورد و دلیل آن این بود که دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آن به طور قابل توجهی با FTX مرتبط است. از آن زمان، این شرکت در حال بررسی چندین جایگزین بوده است و سهامداران آن توافق کردند که اعلام ورشکستگی تنها اقدام عملی موجود است.

BlockFi و FTX چگونه به هم متصل شدند؟

BlockFi پنج سال پیش با مدل کسب و کار منحصر به فرد و موثر ارائه وام با پشتوانه وثیقه های رمزنگاری تاسیس شد. کاربران این پلتفرم همچنین می‌توانند ارز دیجیتال خود را واریز کنند و سود کسب کنند. این شرکت در بیانیه عمومی خود اعلام کرد که به بیش از 100000 طلبکار بدهکار است. FTX دومین طلبکار بزرگ آن بود و پس از آن Ankura Trust که 729 میلیون دلار بدهکار است.

درست مانند بسیاری از ارائه دهندگان خدمات کریپتو، این شرکت نیز برای مقابله با کاهش قیمت کریپتو در سال جاری در تلاش بود. FTX راه نجاتی برای شرکت بود، زیرا صرافی Bankman-Fried 400 میلیون دلار حمایت مالی به شرکت ارائه کرد.

این شرکت اعلام کرد که تنها 257 میلیون دلار نقدینگی نقدی در اختیار دارد که بودجه کافی برای حمایت از بازسازی آن را فراهم می کند. طبق درخواست ورشکستگی شرکت، بدهی های تخمینی آن بین 1 تا 10 میلیارد دلار است.

پیامدهای FTX برای گرفتن قربانیان جدید ادامه دارد

BlockFi به لیست طولانی ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری می پیوندد که به دلیل شکست صرافی پیشرو درهم شکسته شده اند. بلافاصله پس از فروپاشی، شرکت پیشرو کارگزاری کریپتو جنسیس نیز برداشت‌ها و درخواست‌های وام جدید را به حالت تعلیق درآورد. طبق گزارش‌ها، این پلتفرم تعداد بی‌سابقه‌ای از درخواست‌های برداشت دریافت کرد که بیش از نقدینگی فعلی آن بود.

صرافی Gemini که توسط دوقلوهای Winklevoss تأسیس شد نیز همین مسیر را دنبال کرد، زیرا بازخرید مشتریان به طور قابل توجهی به تاخیر افتاد. سخت است که بگوییم این آشفتگی بازار کریپتو را تا چه حد خواهد کشاند، اما سقوط FTX لکه‌ای طولانی‌مدت بر صنعت کریپتو گذاشته است که نحوه عملکرد صرافی‌ها و شرکت‌ها را در آینده شکل خواهد داد.